Koeratoit.ee

Meie koeratoit sisaldab vähemalt 70% värsket liha ja teeb koerad rõõmsaks!

Sisene e-poodi

Logi sisse

8 toiduainet pühadelaualt, mis võivad lemmikule saatuslikuks saada

Pikk pühadeperiood on kohe käes. Jõulude ja aastavahetuse lahutamatuks osaks on söömine ja erinevate hõrgutiste valmistamine. Loomulikult saab ka meie lemmik kõigest sellest osa. Kuid siinkohal tuleb olla ettevaatlik. Mitmed meie söögilaual nii tavalised toiduained võivad meie neljajalgsele sõbrale hoopis ohtlikud olla. Järgnevalt lähemalt kaheksast toidu- ja maitseainest, mis võivad koerale halvasti mõjuda.

Sibul ja küüslauk sisaldavad ainet nimega tiosulfaat., mis kahjustab vere punaliblesid. Selle tulemusena võib tekkida aneemia. Oluline on teada, et ohtlik pole mitte ainult suure koguse korraga söömine, vaid ka väikeste koguste pikaajaline tarbimine, sest tiosulfaadid kogunevad verre, kutsudes esile mürgituse.

Šokolaad on jõulude ajal väga armastatud maiustus. Kuid koertele on see juba iidsetele maiadele tuntud magustoit mürgine selles leiduva theobromiini tõttu. See aine mõjutab eelkõige südame, kopsude ja neerude tööd. Mida tumedam on šokolaad, seda ohtlikum see on. Mürgitus võib tekkida juba väikesest kogusest. Seda, milline kogus on ohtlik, on väga raske öelda, sest see on väga individuaalne. Parem mitte katsetada!

Kohv ja tee on koertele mürgised, sest sisaldavad kofeiini. See ergastava toimega aine, mida inimene igapäevaselt tarbima on harjunud, võib neljajalgsetel kutsuda esile tõsiseid mürgitusnähte. Eriti ohtlikud on kofeiini tabletid, sest sisaldavad ainet kontsentreeritud kujul.

Viinamarju leiab nii puuvilja- kui juustuvaagnatelt. Nende pakkumisest koerale tuleks aga hoiduda. Viinamarjad võivad põhjustada tõsist neerupuudulikkust. Samamoodi mõjuvad rosinad.

Avokaado seemnete ja koore, aga ka viljaliha söömine võib koertel esile kutsuda oksendamist ja kõhulahtisust.

Pärmitaigen tundub esmapilgul selles loetelus natuke veider, sest see pole otseselt mürgine. Kuid kohevate kuklite saamiseks kasutatava pärmitaigna teeb ohtlikuks selle nii oluline omadus paisuda. Kui koer kugistab alla pliidiservale kerkima jäetud kausitäie pirukahakatist, jätkab see tema kõhus paisumist. Sellel võivad olla traagilised tagajärjed.

Ksülitooli kui suhkruvaba magustajat sisaldavad närimiskummid ja paljud kommid. Koertel stimuleerib ksülitool pankreast rohkem insuliini tootma, selle tulemusena aga langeb liigselt veresuhkru tase. Samuti võib see suhkruasendaja meie lemmikutel tekitada maksakahjustusi.

Soola ja kõigi teiste maitseainete pakkumisega koerale tuleks olla ettevaatlik. Alati, kui hakkate oma lemmikule midagi enda jõuluroogadest pakkuma, veenduge, et see ei oleks liiga soolane. Suures koguses soola söömine rikub loomulikku elektrolüütide tasakaalu ja kahjustab neere. Samuti võib suurtel koertel rohke soola söömise järel liigne vee joomine põhjustada maokeerdu.

Häid pühi koos oma lemmikutega!

Tasuta transport

Facebook

Blogi

Blogi 3 viimast sissekannet

 • Koerte mürgitused

  Suvi on aeg, mil liigutakse palju ringi ning veedetakse aega aias ja looduses. Selleks, et suvi mööduks ohutult, on hea teada koerte mürgistuste peamisi põhjuseid....

 • Terved liigesed ja elujõulised koerad

  Mis on rohekarbi ekstrakt ning milles seisneb selle toime? Uus-Meremaal elavad maoorid teavad hästi kohaliku rohekarbi ekstrakti parandavat toimet. Ka lääne pool elavad inimesed on...

 • Maokeerd kui õudusunenägu!

  Mis on maokeerd? Maokeerd on kardetud haigus, mis võib ilma kirurgilise sekkumiseta lõppeda sageli surmaga. Maokeerd võib tabada sagedamini suuri, madala rinnaga koeri, kuid ohustatud...

 • Remedium AS
 • Reg. nr: 10107437
 • KMKR EE 100461536
Koeratoit.ee