6. mail toimusid Pärnus Tammiste koolitusplatsil agility võistlused. Iga-aastast üritust korraldas taaskord MTÜ Pärnu Agility ning juba kolmandat aastat järjest oli ürituse peasponsoriks Platinum koeratoit. Väljas oli ka Platinum telk, kust sai soetada oma koerale head ja paremat :)


Kohtunikuks oli palutud Hr Peteris Akimovs Lätist ning see meelitas kohale üle 90 osaleja Eestis ja Lätist.


Hommikul kell 8 algas võistlusplatsi ülespanek. See võttis aega umbes 2h ning siis võisidki alata juba koerte etteasted.


Vastavalt tasemele ja suurusele võistlevad koerad erinevates klassides. Taseme järgi on koerad jaotatud A0, A1, A2 ja A3 klassi ning vastavalt suurusele omakorda veel:
mini - väikesed koerad turjakõrgusega kuni 35cm
midi - keskmist kasvu koerad turjakõrgusega kuni 42,99 cm
maxi - suured koerad turjakõrgusega alates 43cm


Eraldi võisteldakse ka AG (agility) ja H (hüppe) võistlustel.


Esimesena läksid rajale A3 võistlusklassi koerad. A3 on kõige raskem võistlusklass, kus osalevad tõelised profid. Rajad olid küllaltki keerulised ning nii mõnigi ka eksis kuid üldiselt oli tase uskumatu! Osasid koeri vaadates jäi mulje, et neid juhitakse puldiga :)


Alates A2 lähevad rajad järjest kergemaks kuni A0 klassini välja, kus võistlevad algajad.


Iga võistlusklassi järel toimus parimate autasustamine ning samal ajal ka raja ümberehitamine järgmiseks võistluseks - tegevust oli kõigile! Pildid ja tulemused peagi meie Facebooki lehel!


Kohtume juba järgmistel võistlustel 16.juunil Jõulumäel!