Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 362

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ujumine

27.07.2019 19:34

Ujumine on suvel üks parimaid ja jahutavamaid tegevusi mida koertega teha kui temperatuurid kipuvad väga kõrgeks tõusma. On koeri, kellele väga meeldib ujuda ja samas on ka neid, kes pigem ujumist väldivad, aga on nõus lihtsalt kaldal solberdama. Ka see aitab neid jahutada seega ei ole sellest midagi, kui Sinu koerale ujumine ei meeldi. Muidugi võib ka asi olla selles, et koer kardab – kõik koerad ei ole sündinud ujujad. Sellisel juhul tuleks tasa ja targu õpetada koerale kuidas rahulikult ujuda.

 

Kui Rocco oli väike, õpetasime me teda ujuma nii, et läksime ise samuti vette ja meelitasime ta endaga kaasa. Läksime kaldast nii kaugele, et koeral jalad põhja ei ulatuks, aga ise saime veel ilusti püsti seista. Siis toetasime koera kergelt kõhu alt ja kiitsime teda hästi palju kui ta pihta sai mida teha tuleb. Nüüdseks on teda juba väga raske veest välja meelitada :)

Suureks abiliseks on kindlasti ka päästevest millega tunneb ennast vees natukene ebakindel koer kindlasti turvalisemalt ning samuti on ka omanikul natuke kergem kaldal olla. Päästevesti on hea kasutada koeral ka siis, kui tehakse praegu populaarsust koguvaid SUP sõite või kui minnakse lihtsalt paadiga sõitma ja võetakse koer kaasa.

 

Minu koertele meeldib väga millelegi vees järgi ujuda, see tähendab, et meil on alati mõni mänguasi kaasas mida neile loopida. Selliste mängudega tuleks aga tajuda millal koerad väsima hakkavad. Ühtlasi ei tohiks mänguasju kaldast liiga kaugele visata muidu võib juhtuda see, et nendele tuleb lõpuks ise järgi minna :D Ujumine on koertele väga heaks füüsiliseks treeninguks kogu kehale ning seda soovitatakse ka nendele, kellel on olnud erinevaid jala/põlvevigastusi.

 

Suvel on eriti just karvaste koerte suureks vaenlaseks hotspot – ehk naha infektsioon, mis kipub just suvel tekkima koertele, kes armastavad ujuda ja kellel on tihe aluskarv. Hotspotile aitab kaasa lisaks ujumisele ka soe ja niiske ilm. Seega on oluline, et peale ujumist saaks koer koralikult kuivatatud, kuna vastasel juhul hakkab aluskarva all toimuma haudumine ning see võibki viia hotspotini. Suvel võiks rohkem kontrollida koera kõrvu ja kaela ümbrust kuhu hotspot enim tekib.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et ujumine on koertele hea nii füüsiliseks kui ka vaimseks treeninguks ning aitab suvel neid ka jahutada. Kindlasti aga tuleks erinevate veekogude ääres enne veenduda kas koerad on sinna oodatud ja võivad seal ujuda. Soovituseks mainime veel, et meie koerte lemmik veemänguasjad on erinevat Chuckit’i tooted, mida on koertel kerge veest haarata ja mida on ka nende erksate värvide tõttu alati lihtne märgata. Lisaks on neid hea kasutada ka aastaringseks mängimiseks, kuna mänguasjad on väga vastupidavad.

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tegevused vihmaste ilmadega

12.07.2019 21:43

Vihmased ilmad kipuvad olema sellised, et tahaks pugeda teki alla ja lihtsalt magada.. vahest tahavad seda ka koerad kuid enamjaolt tahaksid nad siiski ilmselt igasuguse ilmaga õue mängima minna. Mida aga koeraga toas teha kui õues sajab paduvihma ja omanik kohe mitte õue ei taha minna?

 

 1. Mäng „OTSI“ – peida tuppa koerale erinevatesse kohtadesse tema lemmikmaiused ja anna koerale käsklus „otsi“! Selline mäng väsitab koera kiirelt vaimselt ära kuna tegemist on ninatööga. Kõige parem on, kui maiuste peitmise ajaks viid koera teise tuppa, et kavalpead ei näeks kuhu kõige paremad palad ära peidetakse :)
 2. Anna koerale täidetud Kong mänguasi – nagu ühes postituses juba mainisime, on Kong mänguasi ka hea suviseks jahutamiseks kui panna sinna näiteks Platinum MENU konservi ja pista see sügavkülma – sellest on koerale tükiks ajaks tegevust!
 3. Õpeta koerale mõni uus trikk – kindlasti on veel olemas mõni trikk mida Sinu koer veel ei oska. Heaks abivahendiks on Youtube kus erinevatel kanalitel on põhjalikult õpetatud kuidas koerale erinevaid trikke õpetada. (trikid mida koerale õpetada näiteks: tagurdamine, roomamine, kallistamine, käpaga lehvitamine, ukse avamine ja sulgemine, raputamine, kummardamine, oma mänguasjade ära panemine kasti vms...)
 4. Arendavad mänguasjad - Osta vihmasteks ilmadeks koerale mõni Nina Ottosson’i arendav mänguasi. Nende valikus on suur hulk erinevaid mänguasju ja komplekte mis arendab koera ninatööd ja mõtlemist. Sinna on hea panna näiteks Platinum click-bits maiuseid!
 5. Mängi koeraga „köievedu“ – leia enda koera mänguasjade hulgast selline mänguasi mida on hea kahepoolselt sikutada. Sikutamis mängud on koerale head nii füüsilise kui ka vaimse poole pealt. Pea meeles, et igakord ei ole võitjaks omanik vaid enamus kordi võiks võitja olla koer – see tekitab koeras tahtmist teine kord veel mängida! Sikutamis mänguga on ka hea õpetada koerale käsklus „jäta“ või „anna“, kus koer laseb mänguasjast lahti ja sellele järgneb kiitus ja uuesti mängimine.

 

Loodame, et nendest punktidest on abiks, kui järgmine kord vihma sadama peaks! :)

Siinkohal jagame ka põnevamaid youtube kanaleid, kus õpetatakse erinevaid trikke:

Zak George’s Dog Training Revolution

McCann Dog Training

Training Positive

Pam’s Dog Academy

 

Jaga meiega ka enda lemmikuid vihmase ilma tegevusi nii Facebookis kui ka Instagramis!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Jalutamine

02.07.2019 11:58

Olenevalt koertest võib rihmas jalutamine olla kas suur peavalu või miski, mis on koos üks igapäevane ettevõtmine ning mis ei valmista absoluutselt probleeme. Selles postitused toome Teieni mõned nipid, mida jälgida, kui lähete koeraga kas siis linnatänavatele või metsavahele jalutama.

 

 • Lase oma koeral nuuskida 

Jalutuskäigud on ka kõike muud kui lihtsalt füüsiliselt väsitavad, koeraga jalutamine on see aeg kus koer tutvub naabruskonna „uudistega“. Seega võib vabalt koeral lasta mõnes kohas kauem nuuskida, et ta saaks kogu tähtsa info teada. Ühtlasi väsitab sellise info kogumine koera päris kõvasti, seega on vahel peatumine ja koeral nuuskida laskmine väsitavam, kui hiljem mõni kilomeeter otsa jalutada.

 • Kanna kaasas vett nii endale kui koerale 

Kindlasti võiks vett kaasa võtta kui on palavam ilm ning ka siis, kui võetakse ette lihtsalt pikemat sorti jalutuskäik. Loomapoodides on müügil erinevaid jooginõusid, mida on matkadel ja jalutuskäikudel hea kaasas kanda.

 • Veendu, et Sinu koer on kiibistatud 

Lisaks sellele, et koeral on kiip, tuleks veenduda, et ka omaniku andmed oleks registrist leitavad, ainult kiibi panekust paraku ei piisa. Kui on mõte koer mõnes uues kohas lahti lasta, siis võiks koeral olla ka kaelarihma küljes väike medaljon/ripats, kus oleks koera nimi ja omaniku telefoninumber. Nii saad olla kindel, et kui koer peaks ära kaduma või jooksma, on võimalik inimestel koeraomanik kiirelt tuvastada.

 • Suvel väldi asfaldil kõndimist

Kuna koerad kõnnivad meil aastaringselt paljajalu igal pinnasel, on suvel asfaldil käimine üks ohtlikumaid. Asfalt hakkab kuumade ilmadega sulama ning võib koera käppadele palju halba teha :(. Parem on kõndida murul, parkides või võttagi rohkem ette jalutuskäike erinevatele metsaradadele. Kui aga asfalt on vältimatu osa Teie päevast, siis on loomapoodides müügil erinevaid koerte jalanõusid ja käpavahasid (nt SkinCare). Lisaks on asfalt kindlasti jahedam varahommikutel ja hilisõhtutel.

 • Võta jalutuskäikudele kaasa koera lemmikmaiuseid 

Ikka võib juhtuda, et ka paksus metsas kõnnib Sulle mõni teine koeraomanik oma koeraga vastu, sellisteks juhtudeks võiks olla taskus parimad maiused millega koera tähelepanu püüda ja kiirelt kontakt saavutada, et vältida ebameeldivaid olukordi. Kui mõlemad koerad on rihmastatud ja Sinu koer tahab väga teise koeraga tutvust teha, küsi alati enne kas omanik on sellega nõus.

 • Õhtuti tee nii ennast kui ka oma koer märgatavaks 

Pimedatel õhtutel võiks omanikul olla kindlasti helkur ja ka näiteks mõni väike taskulamp mida on hea kaasas kanda ning koeral kas helkiv tuluke kaelarihma või trakside küljes või siis helkurvest. Erinevaid tulukesi ja helkurveste müüakse pea kõikides loomapoodides. Need tooted kindlustavad selle, et koer ei jää märkamatuks ka kõige pimedamatel õhtutel.

 • Viimaseks – korista oma koera järelt!

Alati enne kodust väljumist veendu, et taskusse saaks ka kotid millega koera järelt koristada. Jah, väljaheidete koristamine ei ole tõesti kõige glamuursem asi mida teha, kuid see on osa koeraomanikuks olemisest – enda koera järelt koristamine. :)

 

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Harrastused Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tänapäeval on koerad rohkemat kui koduvalvurid ning paljud inimesed võtavad endale koera just selle mõttega, et harrastada mingit kindlat spordiala. Eestis on mitmeid erinevaid ja väga vahvaid hobisi, mida koertega teha saab ning meie oleme üheks hobiks enda jaoks valinud agility.

 

Agility on spordiala kus koerajuht ja koer peavad tegema usaldusväärset koostööd, et läbida erinevatest takistustest koosnev rada. Meie alustasime agilityga siis, kui Rocco oli 4-kuune krutskeid täis kutsikas. Loomulikult ei hakata kutsikatega kohe takistusi hüppama, kuid on mitmeid harjutusi ja käske mis on vaja selgeks saada enne, kui üldse raja ning takistustega tutvust tehakse. Kui Raphael meile tuli, oli mul kindel soov ka tema agility’ga kurssi viia ja praegu treenimegi kolmekesi treeneri käe all Eesti ühes parimais treeninghallis Vastse-Kuustes, mis on spetsiaalselt ehitatud agility harrastamiseks.

 

Kuna nagu igas treeningus ikka, on oluline koera õige asja eest kiita, siis on preemia trennis väga oluline. Rocco lemmik preemia on mäng - peale igat õigesti tehtud harjutust ootab Roccot mänguasjaga sikutamine ja tema jaoks on see maailma parim asi üldse.

Raphaeli puhul aga on oluline, et preemia oleks söödav, kuna söök on see, mis just teda kõige rohkem motiveerib. Maius peab trennis kindlasti olema selline, mis koerale väga-väga meeldib. Meie kasutame tihti trennides näiteks Platinum Click-Bits’e, mida ei pea enam väiksemaks lõikama ja mis on täpselt paraja suurusega meie koertele. 

 

 

Peale agility tegeleme me veel ühe hobiga milleks on näitustel käimine. Näitustel hindab kohtunik koera vastavust tõustandardile. Näituseringis on samuti väga oluline koera ja omaniku vaheline koostöö, kuna hästi esitatud koer võib jääda kohtunikule paremini silma. Näitustel peab koer laskma ennast kohtunikul katsuda ning samuti peab koer laskma enda hambaid vaadata. Kõike seda tuleb koerale väiksest peale õpetada, et näitustel ei tekiks olukord, kus koer ei lase kohtunikul ennast katsuda.

Nii nagu enne agility võistlusi tuleb koertega trenni teha, võiks ka näituste jaoks valmistuda. Näituste jaoks saab õpetada koera näituserihmaga jooksma ning kindlasti tuleks harjutada ka seismist. Kui agility võistluste puhul on alati rada nö üllatus ja seda tuleb õppida vahetult enne starti, siis näitustel toimuv on üldiselt koguaeg sama ja üllatusi seal väga ette ei tule (selles osas, et mida ringis tegema peab). Ka näitustel on preemia oluline, kuna koertel tuleb tihti pikemalt näiteks paigal seista ning see kõik võib eriti just aktiivsete koerte jaoks vahest keeruline olla. Seega on ka näitustel maius ja koera premeerimine väga oluline. Ka näitustel peab maius olema midagi sellist, mida koer kindlasti tahab ja mis tema jaoks väga ahvatlev on. Maiuste puhul on ka teada „reegel“, et mida suuremat pingutust koeralt nõutakse, seda suurem ja parem võiks olla ka preemia. Kindlasti võiks aeg-ajalt maiuste maitseid vahetada, et koeral ei tekiks tüdimust ning oleks põnev alati koostööd teha.

Spordialasid, mida koertega harrastada, on Eestis tegelikult väga palju. Tuleb leida see õige, mis Sulle ja Sinu koerale kõige paremini sobib ja ongi tore võimalus koos koeraga veeta kvaliteetselt ja mõnusalt aega!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Nagu eemises postituses rõhutatud (loe SIIT), siis väga suur osakaal koera koolitamisest on just kodusel harjutamisel. Kutsikakool annab omanikule oskused oma koera õpetada ning neid kasutades ja korrapäraselt harjutades omandabki koer paljud käsklused. Põhimõtteliselt saab õpetada käsklusi kõikidele koertele, selle omandamise kiirus sõltub eelkõige omaniku initsiatiivist ning mingil määral ka koera tõust - mõned lihtsalt on kiiremad õppijad kui teised. Corgisid pean ise pigem kiireteks õppijateks.

Oleme õpetamisel kasutanud ka mõnda raamatut, näiteks „Mänge ja trikke koertele“, mis on olnud suureks abiks koolitusprotsessi lihtsamaks muutmisel. Samuti oleme sellest raamatust leidnud uusi põnevaid trikke, mida Ericule õpetada.

Meie eesmärgiks oli Ericu kutsikaperioodil eelkõige see, et ta kuuletuks meile kenasti ning täidaks käsklusi ka siis, kui ta pole rihmas - see on siiani ka väga hästi toiminud.

Oleme viimasel ajal mõelnud ka mõne uue triki õpetamisele – kui lugejatel on põnevaid mõtteid või ettepanekuid mida koerale õpetada, siis andke teada, proovime Ericuga järele.

MAIUSED

Oleme 2,5 aasta jooksul Ericule andnud mitmeid erinevaid maiuseid. Lisaks spetsiaalselt koertele mõeldud maiustele oleme kasutanud ka näiteks viinerit, pihvi või juustu. Kuna osaleme Ericuga ka koerte näitustel, siis on oluline, et maius talle väga meeldiks ja motiveeriks tegema käsklusi ning kuuletuma. Näituste puhul on see oluline, kuna keskkond on võõras, õhus on palju uusi ja huvitavaid lõhnu ning muidugi on segavaks teguriks teised koerad.

 

 

Ühel sellisel näitusel saavutas Eric auhinnalise koha ning sellega koos saime premeeritud Platnium Fit-Sticks Chikcen+Lamb maiusega. Juba topsi avades sattus ninna mõnus aroom ning Ericu reaktsiooni nähes oli selge kui väga see talle maitseb. Antud maiuse puhul on kasutatud ligi 80 protsenti kana- ja lambaliha ning lisatud on ka riisi, mis on väga heaks süsivesikuallikaks. Lisaks eelpool nimetatule, on samast sarjast ka Fit-Sticks Chicken+Rabbit ehk kana- ja küülikulihaga maius.  

Meile meeldib, et Fit-Sticks maiused on mahlased ja pehmed ning hõlpsasti murtavad, mis annab võimaluse need omakorda pisemateks tükkideks murda ning näitustele või jalutuskäikudele kaasa võtta või lihtsalt harjutuste premeerimiseks anda. Vähemtähtis ei ole ka asjaolu, et maiused on pakendatud vastupidavasse topsikusse, kus neid on mugav hoiustada. Nendele, kes soovivad oma koertele osta juba algselt pisemaid maiuseid, soovitame Platinum Click-Bits Chicken+Lamb maiust, mis on juba väiksemateks tükkideks tehtud. 

Oleme Platinumi maiuseid kasutanud juba mõnda aega ning iga kord tundub, et Eric teeks nende saamiseks kõike. Kui maiust käes hoida, siis tal on vahva komme näidata korraga ette kõik trikid, mida ta oskab, mis on päris humoorikas vaatepilt. 

Kokkuvõtteks soovitame koera võtmisel kindlasti läbi käia kutsikakoolist, kuid ära ei tohiks unustada ka kodust koolitamist, mis tegelikult panebki aluse kuulekale koerale ning pakub talle igpäevaselt mõnusat tegevust ja peamurdmist.  

Ericu toimetamistel saab silma peal hoida jälgides tema sotsiaalmeedia kontosid Facebookis ja Instagramis.

 

Autor (tekst ja pildid): Riina Kranich

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Sõnakuulelikkus Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 362

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5