Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 356

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Koeraspordis ehk agility’s on kindlad reeglid, kuidas ja kui kiiresti peab koer takistusi läbima. Eesmärk on arendada kiirust ja täpsust, et saavutada võimalikult puhast tulemust. Selleks, et parimat tulemust saavutada, ei piisa aga pelgalt treeningust.

 

Treeningust vaat et olulisemgi on terviklik suhe oma koeraga. Koer peab tundma, et tema inimene on hea ja õppida on tore. Kui tulemus ja poodiumikoht muutuvad kõige olulisemaks, võib agility olla nii koera kui ka koerajuhi jaoks suur stressiallikas ning tihti kannatab seeläbi ka suhe koeraga. Kui koer tajub inimese rahulolematust, on tal uusi oskusi raskem omandada ja sooritust korrektselt teha. Tulemused tulevad aga iseenesest, kui keskenduda võitmise asemel hoopis koostööle.

 

Vundamendi ehitamine algab juba kutsikana – peamine on võtta koeraga tegelemiseks aega ja tekitada koerale õpiharjumus. Kui olete kutsika-aja maha maganud, ärge heitke meelt – agilityga võib alustada ka täiskasvanud koeraga. Parimad agilitykoerad tulevad suurepärasest koostööst oma inimesega - mängige koeraga, õpetage talle jõukohaseid trikke, jagage ülesanded väikesteks etappideks ja laske koeral tihti õnnestuda, kiites seda kõike vääriliselt. Jälgige koera - kui koer on väsinud, lõpetage kohe. Kui koer õnnestub, premeerige teda ja laske tal enne uute ülesannete juurde asumist võidust rõõmu tunda! Igal koeral on erinevad motivaatorid, nagu näiteks toit, sikutamine, tagaajamine, müramine, ujumine jne. Leidke üles just teile sobivad ja kasutage vastavalt sooritusele. Koera tuleks premeerida ka vaid soovi eest teiega koos olla ja koos mõelda. Arvestage, et ka julgustav hääletoon on preemia.

Õpiharjumusega koer, kes hindab koostööd inimesega, hakkab nagu sportlanegi tajuma oma edu. Koerad teavad, kui neil sooritus õnnestub ja nad naudivad seda. Ja ühtäkki, kuigi sa võitmisele ei keskendunudki, avastad, et raja läbimine oma parima sõbraga oli lihtne nagu lapsemäng ning rõõm targast ja õnnelikust koerast kordi suurem kui mistahes poodiumikoht.


Jaanika Lillenberg
Agility Arenguseltsi juht ja agility treener

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Sõnakuulelikkus Koeratoit By Karin Ivanova

Koerad ujuma

20.07.2017 11:40

Ujumine on suurepärane aktiivne tegevus, et hoida koera heas vormis. Ujumine tugevdab lihaseid ja sobib ideaalselt kaalu langetamiseks.

IMG_2729.JPG

 

Enamus koeri oskavad ujuda ilma õpetamata, kuid ülejäänuid tuleb alguses julgustada ja juhendada. Kui koer ei oska ujuda, on suurepärane idee kasutada päästeveste, mis aitavad koeral paremini vee peal püsida. Kutsikat ujuma õpetades soovitan alguses ka endal jalgupidi vette minna, et koera julgustada. Mõne koera puhul aitab ka teine koer, kes oskab ujuda ja naudib vett. Minu kaks nooremat koera on õppinud just teise koera eeskujul ujuma.

Kui koer oskab juba ujuda ja armastab vett, siis saab kasutada erinevaid ujuvaid mänguasju vees mängimiseks. Meie koerad armastavad väga mänguasju veekogust ära tuua.

IMG_2824.JPG

 

Järves, meres või mujal koeri ujutades tuleb kindlasti jälgida, et see ei segaks teisi inimesi ja koeri. Avalikus rannas pole koeri arusaadavatel põhjustel ujutada lubatud, parem on leida mõni kõrvaline koht ja õnneks leidub selliseid kohti Eestimaal küllaga.

Tähelepanelik tuleb olla kui koer joob järve/mere vett, sest see võib põhjustada erinevaid kaebusi. Tavaliselt võtan puhta vee ja kausi kaasa, eriti mere ääres koeri ujutades.

Ilusat suve! Loodame, et ujumise ilmasid tuleb sel suvel palju :)

Autor: Elen Kivi-Paju, Kennel Ability

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Seekord sai Sabiine katsetamiseks Platinumi Fit-Sticks maiuseid kana- ja küülikulihaga ning kana- ja lambalihaga ja Click-Bits maiuseid kana- ja lambalihaga. Nende erinevus on selles, et Fit-Sticks´id on pikad lihapulgad, millest saab murda oma koera jaoks sobivad palad, Click-Bits´id on juba vormitud väiksemateks tükikesteks.

 

 

Kõik kolm maiust on tehtud kvaliteetsest lihast ja riisist ning sisaldavad rohekarbi ekstrakti ja kasulikke ürte. Maiused on tervislikud, vähese rasvasisaldusega, hästi seeditavad ja väga mahlakad. Kuna maiused on pakendatud õhukindlasse pakendisse, säilib maiuste värskus ja niiskusesisaldus ka siis, kui pakend on avatud.

Maiused meeldisid Sabiinele ühtemoodi – kindlat lemmikut ei tekkinud. Kuna ta on pigem väikest kasvu, siis kasutasin trikkide premeerimiseks kõige rohkem Click-Bits´e. Nende kasutamine oli minu jaoks kõige mugavam, sest need olid juba paraja suurusega, kuigi Fit-Sticks´e oli ka lihtsasti võimalik murda sobivasse suurusesse. Fit-Sticks´e kasutasin pigem Sabiinele õhtuse maiuse andmiseks. Maiused meeldisid talle ka kodust väljaspool. Minu jaoks on see juba omamoodi tõendus, et Sabiinele need meeldisid, sest sageli on tal õues mõte mujal ning võib juhtuda, et ta eelistab näiteks linnuvaatlust maiusele ja minu kuulamisele. Fit-Sticks´ide ja Click-Bits´idega eelistas ta siiski maiust muudele tegevustele.

Õue minnes pistsin Click-Bits´id endale jope taskusse. Mõne maiuse puhul on oht, et need tekitavad pudi, kuid Click-Bits´id seda ei teinud. Tükid säilitasid terve jalutuskäigu ajal taskus oma kuju ja niiskuse. Tegin valearvestuse ja varusin maiuseid natukene liialt palju taskusse ning tulemuseks oli see, et unustasin järelejäänud maiused taskusse lausa mitmeks päevaks. Kui need sealt taas avastasin, olid need tahkeks läinud. Arvasin, et Sabiine keeldub neist, sest maiused ei olnud enam nii aromaatsed ja tavaliselt talle ei meeldi kõvemaid maiuseid süüa. Üllatuslikult olid need talle ikkagi ahvatlevad, kuigi närimisega pidi rohkem vaeva nägema.

 

 

Maiuste kaasaskandmiseks oligi mul kaks võimalust – kas võtsin kaasa terve purgi koos Platinumi kotiga või pistsin maiused eraldi taskusse. Purk mahtus täpselt kotti ning kotti sai kinnitada püksirihma külge. Koos kotiga kaasaskandmine oli isegi parem, sest nõnda säilis maiuste värskus paremini ning ei olnud ohtu, et oleks tekkinud koguse kaasavõtmises valearvestus.

Pakendi puhul meeldis veel see, et pakend oli läbipaistev, mistõttu nägin täpselt, palju maiust on veel alles. Tavaliste pakenditega võrreldes püsis purk paremini kapil püsti.

Click-Bits´id sobivad pigem väikest või keskmist kasvu koertele, suurte koerte jaoks on maius liiga väike. Fit-Sticks´id on sobivad igas suuruses koertele, sest neist on võimalik vajadusel sobiv suurus murda. 

 

Autor: Kadi-Mari

Vahel unustame kui oluline on kutsika jaoks mäng. Väga paljud inimesed arvavad, et kutsikal on vaja mängida teiste kutsikate ja koertega. Tegelikult peaks koer hindama mängu omanikuga kõrgemalt kui mängu teiste koertega, samas on seda raske saavutada kui kutsikale on teiste koertega mängimine väga lõbusaks muutunud. Kas Sinu koer mängiks parem Sinuga kui ümbruses on teised koerad?

_DSC5012.JPG
Pildi autor: Kadri Audova


Kuidas saavutada, et kutsikas tahaks mängida omanikuga rohkem kui teiste koerte või teiste inimestega? Lihtne vastus on see, et mäng peab alati olema meeldiv ja lõbus. Omaniku ja koera vaheline suhe on siinkohal kindlasti võlusõna.

Mõned näpunäited, mida jälgida, et koer tahaks omanikuga mängida 

 1. Koeraga peab mängima iga päev. Eriti oluline on see kutsikaeas, et koer õpiks väärtustama mängu. Alguses ei pruugi kutsikas osata mängida inimesega, seda peab koer alles õppima. Väga paljud kasvatajad tegelevad sellega juba pesakastis, kuid mitte alati ei ole uude koju saabuv kutsikas seda oskust omandanud.

 1. Kodus ei tohiks olla kutsikale kättesaadavad kõik mänguasjad, samas peaks olema mõned närimislelud, et noor loom saaks üksi olles oma aega sisustada lubatud tegevustega. Selleks, et mäng oleks lõbus, tuleb leida mänguasi, mis meeldib kutsikale kõige rohkem. On see on pärisnahast karvane mänguasi või hoopis pall? Pole oluline, peaasi, et see oleks koera lemmik. Vahel võib selleks olla üldsegi mitte koertele mõeldud asi, vaid hoopis vana sokk või suss. Kõige väärtuslikum mänguasi võetakse välja mängu alguses ja pannakse alati pärast mängu lõppu ära. Kutsikas ei saa sellega kunagi üksi mängida.

IMGP9853.JPG
 
 1. Mäng ise peab olema huvitav! Alguses võiks lohistada mänguasja mööda maad, selle jaoks võib panna mänguasjale külge pikema nööri. Samuti võib mänguasja visata või teha midagi muud, oluline on, et koeral tekiks huvi mänguasja vastu. Kui kutsikas mänguasjast haarab ja veidigi sikutab, luba tal võita. Kas Sina mängiks mängu, kus alati kaotad? Mängu ajal võib kutsikat katsuda ja patsutada, et mäng oleks lõbusam ja kaasahaaravam. Kuid arvestama peab ka koera tundlikkusega - mitte kõigile koertele ei meeldi see.

 1. Mäng tuleb lõpetada siis, kui kutsikas ei ole veel väsinud. Alguses võib mäng kesta mõned minutid, sest väikesed koerad väsivad kiiresti. Samm-sammult saab mängu aega pikendada.

Lõpetuseks kõige olulisem -  omanikule endale peab meeldima mäng oma koeraga, siis meeldib  ka koerale mäng omanikuga!

EEIMG_8460.JPG
 

Autor: Elen Kivi-Paju
Kennel Ability

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Vurr 2017

16.03.2017 10:29

5. märtsil toimus esimest korda üritus Vurr 2017, mille korraldajaks oli Eesti Bokseriühing. Tegemist oli vastlapäeva üritusega kogu perele, sealhulgas loomulikult ka koertele. Ürituse eesmärk oli kutsuda terve pere aktiivset päeva veetma ja sealhulgas mitte unustada koju meie täisväärtuslikke pereliikmeid - koeri.

Üritus toimus Tartu Seikluspargis, ilm oli päikseline ja kuiv, kuid veidi jahe. Päeva esimeseks sündmuseks oli Minivurr ehk kuni 14-aastastele lastele mõeldud võistlus. Lastevõistlus oli kõigile mudilastele tasuta ning iga osaleja sai suure kotitäie auhindu.

Lastevõistluse järel esines tollikoer, mis pakkus väga palju põnevust vaatajatele. Lisaks esinesid üritusel ka laululapsed ja rahvatantsijad.Kuna ilm oli külm, siis kutsuti ka rahvas tantsu lööma, poleks osanud iial arvata, et see võib nii lõbus olla.

Päeva lõpetas lõbus võistlus täiskasvanud koerajuhtidele. Esmalt tuli koos koeraga jalgpall väravasse lüüa, siis joosta vastalakuklini ja koos oma neljajalgse sõbraga kukkel nahka pista. Viimaseks ülesandeks oli täiskõhuga mäest üles kihutamine. Kogu võistlus käis aja peale, võitsid kiiremad.

Bokseriühing loodab, et Vurrist tuleb tore traditsioon ja kohtume juba järgmisel aastal! Suured tänud kõigile, kes aitasid kaasa ürituse korraldamisel ja muidugi sponsoritele: Platinum koeratoit, Remax Aaba Kinnisvara, Kommipomm, Big Pen, Viktor Extra, Eesti Puitmööbel.

 

Autor: Elen Kivi-Paju
Pildid: Evald Veldemann

Posted in Kutsikas Harrastused Üritused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 356

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5