Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 366

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Koeraga koos matkama!

16.06.2020 13:05

Kui Sa oled hingelt matkaja ja ka koeraomanik, siis ootab teid kindlasti ees mitmeid toredaid matku!

Enne pikemale matkale minemist ja siinkohal peame silmas enam, kui üks päev kestvaid matkasid, tuleks kriitiliselt hinnata oma koera füüsist ja ka koera ennast. Kui olete igapäevaselt lihtsalt pikemaid jalutuskäike teinud, siis tasuks käia näiteks erinevatel maastikel ja veekogude ääres, et olla valmis erinevateks üllatuseks, mis matkarajal ette tulla võivad (näiteks tuleb kuskil ületada jõgi, aga just sellel hetkel avastad, et Sinu koerale ei meeldigi vesi?!).

Noore koeraga ei tasuks üldse väga pikki matku ette võtta, kuna tema luustik ei ole veel 100% arenenud. Kui seiklete mõnda teise riiki, siis tuleks kindlasti eelnevalt uurida millised on nõuded näiteks vaktsiinide, ussirohu jms suhtes, nii väldid jällegi ebameeldivusi, mis reisil tekkida võivad. Välismaal tasuks ka teravamalt jälgida kas koerad on antud matkarajale lubatud, kuna ka see võib riigiti olla erinevalt reguleeritud ja igale rajale ei pruugita lemmikuid lubadagi.

 

Mida koerale matkale kaasa pakkida?

 • Esmaabi karp – matkal olles ei ole loomaarst nii kättesaadav kui kodus, seega tuleb olla valmis erinevateks olukordadeks. Esmaabi karbis võiks olla näiteks isekleepuv side (ja tavalised sidemed), mille saad vajadusel koerale jala ümber siduda, kui ta peaks millegi terava otsa astuma. Lisaks pista kotti pasta/pulber, mis aitab ootamatute seedehäirete korral ning igaks juhuks ka loomaarsti poolt soovitatav allergia rohi, kui rajale peaks eksima mõni vihane herilane või hoopis rästik.
 • Veenõu ja puhas vesi – need on kaks olulist asja mida kindlasti ei tohi maha unustada. Kuigi matkarajale võib jääda erinevaid veekogusid, peaks vesi olema igal hetkel koerale saadaval, eriti, kui tegemist on tavapärasest soojema ilmaga.
 • Lisaks veele on oluline ka söök! Enne matkale minekut mõõda söögikogused valmis ja pane natukene igaks juhuks lisaks, kui matk peaks kestma kauem kui plaanitud.
 • Kui on plaan minna matkama mägisemale rajale, siis soovitatakse kaasa võtta ka koerte jalanõud, et vältida erinevaid vigastusi, mis kividel matkades tekkida võivad.
 • Käterätik koerale – pikemal matkal olles magate ilmselt telgis. Selleks, et telgis oleks mõnus ja puhas, tasuks kaasa võtta rätik, millega koera käpad enne kaissu magama lubamist ära puhastada. Samuti on rätik vajalik, kui koer käib vahepeal ennast vees värskendamas.
 • Vilkuv tuli koerale – tihti võivad matkad kesta ka hiliste õhtutundideni, seega tee oma koer ka pimedas märgatavaks!
 • Kuna ilmaolud võivad olla heitlikud, siis tasuks kaasa võtta ka üks koerajope, millega koer vihmase ilma korral soe ja kuiv püsib.
 • Soojemate ilmade korral võiks võimalusel kaasa võtta ka midagi jahutavat, näiteks jahutusmatt või jahutusvest.

 

Head koosmatkamist!

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Välja vaadates on meil talve asemel pigem kevad... õues on pidevalt torm, aga koerad tahavad ikka välja. Kuidas  jalutuskäigud natukene lõbusamaks muuta, et nii neil, kui ka meil, ei tekiks jalutuskäikudel tüütut rutiini? Antud postituses toome teieni mõned mõtted, kuidas igapäevased jalutuskäigud natukene põnevamaks muuta :)

 

Üks lihtsamaid viise tavaline linna jalutuskäik koera jaoks põnevamaks muuta, on anda jalutuse vahepeal erinevaid käsklusi – kõrval, istu, oota jne. Koertele on oluline, et nad saaksid õues nuuskida ja "uudiseid lugeda", aga aeg-ajalt võiks nende tähelepanu püüda ning anda neile mõningaid käsklusi. Üks hea viis on kõrvalkõnd, mida võiks kindlasti premeerida (premeerimiseks sobivad kõige paremini Platinum Click-Bits maiused!). Samuti võib mõnes kõrvalisemas kohas panna koer istuma, minna ise paar meetrit eemale ja anda käsklus "siia". Selliste lihtsate käskluste abil saate tavalisel jalutuskäigul ka koera natukene mõtlema panna.

 

Metsas jalutades on mitmeid variante, kuidas rutiini murda... Kasutage metsas puid ja õpetage koerale kahe puu vahel kaheksaid tegema, või näiteks lihtsalt käskluse peale ümber puu jooksma. Lisaks on selliste koertega, kes omanikes väga kinni on (aga vahel ikka naaatukene eemale uitama lähevad), lahe mängida ka peitust ja vaadata kui kiiresti koer teid üles leiab. :) Kuna metsades on praegu väga palju murdunuid puid, siis on see hea võimalus koertele ka üle nende hüppama õppida (või alt läbi roomata...)!

 

Proovi koeraga iga paari päeva tagant oma trajektoori muuta, et ei kõnniks pidevalt ühte ja sama rada. Seda tehes on koeral iga kord niiii palju uusi "uudiseid lugeda"! Lisaks ei teki ka endal ühte ja sama rada kõndides rutiini. Ühtlasi, kuna suvi on varsti tulemas, siis proovi vahel mõnest jalutuskäigust hoopis kerge sörk või isegi jooks teha. Loomulikult võib koera panna ka ratta ette, kuid selleks ja ka jooksmiseks tuleks olla veendunud, et koera vanus ja füüsiline vorm lubab tal seda teha.

 

Leidke endale üks või miks mitte ka mitu koerasõpra, kellega aeg-ajalt koos jalutamas käia. Selliselt saab koer vaheldust, mängida ja teiste koertega suhelda ning ka endal läheb jalutuskäik rõõmsamalt. Koeraomanikel on ju alati millestki rääkida! Minge koos kas linnatiirule, metsa matkama või laske lihtsalt koertel ennast koerteplatsidel välja elada.

Me võime ju arvata (95% see ka nii ilmselt on), et koertel pole vahet kus või mis me nendega teeme seniks, kuni nad on meiega koos, kuid võimalusel võiksime siiski neile vaheldust pakkuda, nii ei tüdine ka me ise jalutuskäikudest ka kõige halvema ilmaga ära, vaid ootame neid põnevusega, sest iga päev on ju uus seiklus! :)

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Aasta alguses on tavaks seada uusi eesmärke või anda lubadusi. Sellel aastal võiksime uue aasta lubadusteks võtta inspiratsiooni oma neljajalgsetelt sõpradelt. Mis need küll olla võiks, mõtled Sa? Tegelikult on meil neilt nii mõndagi õppida... :)

 

 1. Joome rohkem vett! – kas teadsid, et viimase aja soovituste järgi peaksidki inimesed päevas jooma sama palju vett, kui seda joovad koerad? Seega, kui oled kodus ja näed/kuuled, et koer joob vett, siis tee seda sinagi! Muul ajal, kui oma lemmikuga koos ei viibi, kasuta meeldetuletuseks spetsiaalseid app’e või pane endale telefoni meeldetuletus. 
 2. Vaata asju/olukordi mõnest uuest vaatevinklist... – kiilud oma mõtetega kinni ja ei oska enam edasi minna? Keera enda kõht taeva poole ja vaata seda probleemi või olukorda hoopis uue nurga alt. Ehk saad nii mõnegi uue mõtte, kuidas edasi minna.
 3. „Play more, stress less“ – ehk siis mängime rohkem ja stressame vähem :). Kuna paraku tänavapäeval on enamusel meist järjest rohkem stressirohkeid olukordi, siis tuleb alati meeles pidada, et kõike tuleb hoida balansis. Võta oma koera lemmik mänguasi ja tehke kohe üks mäng, kui tunned, et stress ligi hakkab hiilima.
 4. Armasta tingimusteta – alates sellest, et tervitate ka oma pereliikmeid, kui nad koolist/töölt/trennist tulevad, kuni kallistuste ja kaisutusteni õhtuti teleka ees välja. Kui loomad üldse meile midagi meie elus õpetavad, siis on see just tingimusteta armastus.
 5. Pane oma mõistus ja aju proovile – öeldakse küll, et vanale koerale uusi trikke ei õpeta, aga tegelikult ei ole kunagi selleks hilja, eksole? Proovi mõnda uut hobi või võta ette mõni väljakutse, et oma mõistus teravana hoida. :)
 6. Relaaaaaaaax – ehk siis puhka! Kas teadsite, et kassid magavad 16-20 tundi ja koerad 12-14 tundi päevas? Kui on veel midagi, mida meie lemmikud meile pidevalt näitavad, siis see on just see, kuidas lõdvestuda ja chillida :). Kahjuks ei saa meie endale päevas nii palju und lubada, kuid meeles tuleb pidada, et uni on tähtis ja vahel tuleb ennast mõne SPA protseduuri või massaažiga poputada.
 7. Mine rohkem välja jalutama – uuringud on selgeks teinud, et kõige suurem pluss just koera omamisel, on südame-veresoonkonna haiguste vähenemine. Ja jalutamine ei ole ju mitte hea ainult meile vaid loomulikult ka meie lemmikutele. Võtame kõik nüüd plaani, et uuest aastast viibime koos oma neljajalgsetega VEEL rohkem värskes õhus ja avastame mitmeid uusi kohti!
 8. Naerata rohkem – pole kahtlustki, et tänu oma lemmikule naeratame me juba kõik niigi rohkem, aga jagame neid naeratusi ka teistele! Tihti me ei mõtle sellele, et kasvõi tänaval jalutades ja mõnele võõrale inimesele naeratades võime me nende tuju hoobilt paremaks teha. Seega – naeratame rohkem ja jagame oma rõõme ka teistega!
 9. Elame hetkes – kuna tänapäeva ühiskond liigub igas suunas meeletu kiirusega, on raske vahel tunda rõõmu ja nautida just praegust hetke. Kui Sinu koer on Sinuga, siis ei muretse ta mineviku pärast ega stressa tuleviku üle – ta naudib just praegust hetke, seda, et on koos Sinuga! Jällegi üks väga oluline asi, mida saame oma lemmikutelt õppida :)
 10. Käime regulaarselt kontrollis – öeldakse, et kõige suurem varandus on meie tervis ja just nii see tõepoolest on. Oma koerte ja kassidega käime me ju regulaarselt kontrollis ja vaktsineerimas, teeme seda ka ise!

 

Loodame, et see postitus aitab Teil uude aastasse minna mõne uue mõttega. Usun, et ükski nendest punktidest ei ole ületamatu vaid on täiesti tehtavad. Ilmselt paljusid nendest me teeme igapäevaselt, mõnda ehk natuke rohkem, teist vähem, kuid kordamine on tarkuse ema, eksole?!

 

ILUSAT UUT AASTAT!

 

Psst... see postitus ei ole veel tegelikult läbi...

 

Meie, koerad, lubame uuel aastal, et:

 1. Me ei näri ühtegi omaniku uut kinga (näksime ainult vanu..)
 2. Me ei varasta laualt ühtegi toidupala... (võtame ainult prügikastist, kui uks/kaas lahti unustatakse..)
 3. Me ei roni enam kunagi diivanile (ainult siis, kui külalised tulevad ja omanik ütleb, et „nad tegelikult ei ole kunagi diivanil käinud, sest me ei luba neid sinna...“ who are you kidding human?)
 4. Lubame, et me ei söö enam metsas olles teiste loomade essu...(või siis ainult siis, kui sa ei vaata..)
 5. Lubame, et ei haugu tolmuimeja peale (kuigi me ei saa siiani aru, miks ta meie karvad kõik minema tõmbab, need annavad ju sooja ja pehmust jala alla!!)
 6. Lubame, et teeme häda nr 2 ainult siis, kui teame, et omanik pani kotid ilusti taskusse ja, et tal on neid täpselt õige kogus tänaseks jalutuskäiguks (ja vahel teeme ühe nr 2 veel üllatuseks just siis, kui omanik oli esimese laari ära korjanud...)
 7. Kui tahame omanikuga mängida, siis alati anname mänguasja ära, kui nad ütlevad võlusõna „ANNA“ (aga vahel mängime ikkagi, et me ei tea mis see sõna tähendab...)
 8. Lubame, et kui me anname märku, et lase meid õue, siis me ei taha minuti pärast tuppa tagasi... vaid kahe minuti pärast.
 9. Lubame, et aitame endiselt ja alati aknaid „pesta“ oma imelise kunstiga! (kui vaja, siis lakume ka!)
 10. Lubame alati Sind vannitoa ukse taga oodata ja valvata!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Harrastused Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Kuhu koeraga matkama minna?

29.12.2019 18:42

Toome Teieni mõned matkarajad kuhu oma lemmikutega jalutama minna! Seega – pange soojalt riidesse, pakkige tee termosega kaasa, võtke ülejäänud pere ka endaga kaasa ja tehke üks mõnus matk :)

 

Info toome Teieni RMK kodulehelt -

 

Harjumaa –

 • Kakerdaja loodusrada (7km)
 • Keila-Joa park
 • Paukjärve loodusrada (5km)
 • Viru raba õpperada (3,5km)

Läänemaa –

 • Liivanõmme õpperada (7.5km)
 • Marimetsa matkarada (9km)
 • Osmussaare matkarada (9km)

Hiiumaa –

 • Hirmuste õpperada (1,3 km)
 • Kärdla-Tõrvanina matkarada (5,5 km)
 • Neljateeristi õpperada (3 km)

Saaremaa –

 • Harilaiu matkarada (6 km või 11 km)
 • Koigi õpperada (5 km)
 • Vilsandi matkarada (6 km ja 8 km)

Raplamaa –

 • Jalase loodusrada (2km)
 • Loosalu-Paluküla loodusrada (7,7 km)

Pärnumaa –

 • Kabli looduse õpperada (1,8 km)
 • Kilingi-Nõmme metsarada (5,2 km)
 • Nigula rava õpperada (3 km)

Lääne-Virumaa –

 • Käsmu matkarada (15 km)
 • Viitna loodusõpperada (7 km)

Järvamaa –

 • Saarjõe õpperada (8 km)
 • Simisalu-Matsimäe loodusrada (7 km)

Viljandimaa –

 • Hüpassaare õpperada (4,4 km)
 • Sakala tee matkarada (12 km)

Ida-Virumaa –

 • Kauksi oja õpperada (3,6 km)
 • Kotka matkarada (6,7 km)
 • Selisoo matkarada (4 km)

Jõgevamaa –

 • Endla järve matkarada (8 km)
 • Kirna õpperada (6,8 km)
 • Männikjärve raba õpperada (7,3 km)

Tartumaa –

 • Selli-Sillaotsa õpperada (4,7 km)
 • Linnutee matkarada (3,5 km)

Valgamaa –

 • Apteekrimäe metsarada (4 km)
 • Murrumetsa matkarada (3,5 km)
 • Pühajärve matkarada (14 km)

Põlvamaa –

 • Kiidjärve-Taevaskoja-Kiidjärve matkarada (11,8 km)
 • Meenikunno matkarada (5,8 km)
 • Taevaskodadae matkarada (3 km)

Valgamaa –

 • Ähijärve teerada (4 km)
 • Kavadi järve matkarada (2,2 km)
 • Kirikumäe matkarada (3,2 km)

 

Loomulikult on koeraomanikel ka oma salajased metsarajad kuhu jalutama minna aga kui otsustate mõnest naaber maakonnast läbi hüpata, siis ehk just tekib huvi külastada mõnda siin mainitud matkarada. Punaste pühade ajal (ja tegelikult ka muul ajal kasutades RMK matkaradu) peame aga meeles pidama, et kindlasti on matkaselle peale meie veel, mis omakorda tähendab, et lemmikud tuleks rihmas hoida. Selleks soovitame Platinumi maiuseid taskud täis panna ja matk peaks ilma suuremate probleemideta mööduma :)!

 

Kui Teil on jagada veel matkaradu kuhu oleks põnev koertega minna, siis andke meile kommentaarides teada!

Mõnusat matkamist kõigile! :)

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Harrastused Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Ujumine

27.07.2019 19:34

Ujumine on suvel üks parimaid ja jahutavamaid tegevusi mida koertega teha kui temperatuurid kipuvad väga kõrgeks tõusma. On koeri, kellele väga meeldib ujuda ja samas on ka neid, kes pigem ujumist väldivad, aga on nõus lihtsalt kaldal solberdama. Ka see aitab neid jahutada seega ei ole sellest midagi, kui Sinu koerale ujumine ei meeldi. Muidugi võib ka asi olla selles, et koer kardab – kõik koerad ei ole sündinud ujujad. Sellisel juhul tuleks tasa ja targu õpetada koerale kuidas rahulikult ujuda.

 

Kui Rocco oli väike, õpetasime me teda ujuma nii, et läksime ise samuti vette ja meelitasime ta endaga kaasa. Läksime kaldast nii kaugele, et koeral jalad põhja ei ulatuks, aga ise saime veel ilusti püsti seista. Siis toetasime koera kergelt kõhu alt ja kiitsime teda hästi palju kui ta pihta sai mida teha tuleb. Nüüdseks on teda juba väga raske veest välja meelitada :)

Suureks abiliseks on kindlasti ka päästevest millega tunneb ennast vees natukene ebakindel koer kindlasti turvalisemalt ning samuti on ka omanikul natuke kergem kaldal olla. Päästevesti on hea kasutada koeral ka siis, kui tehakse praegu populaarsust koguvaid SUP sõite või kui minnakse lihtsalt paadiga sõitma ja võetakse koer kaasa.

 

Minu koertele meeldib väga millelegi vees järgi ujuda, see tähendab, et meil on alati mõni mänguasi kaasas mida neile loopida. Selliste mängudega tuleks aga tajuda millal koerad väsima hakkavad. Ühtlasi ei tohiks mänguasju kaldast liiga kaugele visata muidu võib juhtuda see, et nendele tuleb lõpuks ise järgi minna :D Ujumine on koertele väga heaks füüsiliseks treeninguks kogu kehale ning seda soovitatakse ka nendele, kellel on olnud erinevaid jala/põlvevigastusi.

 

Suvel on eriti just karvaste koerte suureks vaenlaseks hotspot – ehk naha infektsioon, mis kipub just suvel tekkima koertele, kes armastavad ujuda ja kellel on tihe aluskarv. Hotspotile aitab kaasa lisaks ujumisele ka soe ja niiske ilm. Seega on oluline, et peale ujumist saaks koer koralikult kuivatatud, kuna vastasel juhul hakkab aluskarva all toimuma haudumine ning see võibki viia hotspotini. Suvel võiks rohkem kontrollida koera kõrvu ja kaela ümbrust kuhu hotspot enim tekib.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et ujumine on koertele hea nii füüsiliseks kui ka vaimseks treeninguks ning aitab suvel neid ka jahutada. Kindlasti aga tuleks erinevate veekogude ääres enne veenduda kas koerad on sinna oodatud ja võivad seal ujuda. Soovituseks mainime veel, et meie koerte lemmik veemänguasjad on erinevat Chuckit’i tooted, mida on koertel kerge veest haarata ja mida on ka nende erksate värvide tõttu alati lihtne märgata. Lisaks on neid hea kasutada ka aastaringseks mängimiseks, kuna mänguasjad on väga vastupidavad.

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 366

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5