Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 511

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Koer - sõber kogu eluks

14.02.2019 17:42

14 veebruar on see päev, kus peame eriliselt meeles oma parimaid sõpru ja tuttavaid ning soovime neile ilusat sõbrapäeva. Lisaks kahejalgsetele sõpradele on meil ju ka meie imelised koerad!

Kes tervitavad meid hommikul esimesena, kui silmad lahti teeme? Kes ootavad meid pikisilmi töölt koju ja on sellel hetkel, kui Sa töölt tuled, kõige õnnelikumad Sind nähes? Need on meie vahvad neljajalgsed, kes teeksid meie nimel kõike ja meie nende nimel samuti!

 

Tänase sõbrapäeva puhul tooksime välja 5 põhjust, miks just koerad on inimese parimad sõbrad:

 

Koerad annavad meile motivatsiooni rohkem liikuda 

Enamus koertele meeldib palju joosta ja mängida ning tänu sellele, liigutame ka meie ennast rohkem kui me seda ehk muidu teeksime. Kindlasti on ka inimesi kes ilma koerteta palju aega vabas õhus veedavad, kuid koerad on erilised tegelased kellega koos elades ei möödu peaaegu, et ükski õhtu lihtsalt kodus istudes isegi ka siis, kui väljas sajab paduvihma! :)

 

Elades koertega ei pea me enam kunagi üksi sööma 

Kellele meeldiks üksinda süüa? Koeraga elades seda muret küll tundma ei pea! Koerad istuvad truult Sinu kõrval seni, kuni sa teed oma viimased ampsud lootes, et ehk pudiseb midagi ka neile... Lisaks on koerad head „nõudepesumasinad“, kes aitavad kõik taldrikud vajadusel läikima lüüa! (Ps, soovitame siiski peale koerte nõudepesu teenust kasutades oma nõud ise üle pesta :D)

 

Koerad ei kritiseeri meid 

Sulle meeldib üksinda kodus laulda aga Sa ei pea viisi? Kukkusid õues libedaga koeraga jalutades maha ja loodad, et keegi ei näinud? Koerad ei naera Sinu üle ega ütle, et ära enam laula, ma ei jõua seda enam kuulata! Paljud kindlasti aitavad hoopis kaasa laulda... :) Lisaks on koertel ka kama kaks mis Sul parasjagu seljas on, peaasi, et me oleks nendega koos ja teeksime midagi lõbusat! Lisaks on võimalik koertele kõik oma suurimad saladused rääkida ilma, et peaksime kartma, et need kellegi teise kõrvu jõuavad!

 

 Koerad on alati kõigeks valmis 

Mõtled jooksma minna? Koerad tahavad kaa! Mõtled, et teeks ühe matka metsas? Koerad tahavad kaa? Mõtled, et läheks ujuma? Kelgutama? Koerad tahavad kaa! Kui Sinu sõbrad võivad sulle ära öelda, siis Sinu koer ei ütle sulle kunagi ei.

 

Koerad armastavad Sind tingimusteta 

Iga inimene ei tea kuidas on võimalik koeri nii palju armastada, aga iga koer teab, kuidas ja kui palju on võimalik inimesi armastada! Koertel ei teki kunagi tunnet, et nad jätaks Su maha ja leiaks endale parema kodu. Kui me neid armastame, armastavad nad meid vastu ja meil on sõbrad niikauaks, kuni nad elavad!

 

Inglise keeles on ütlus: „When you get a dog, your house will never be perfectly clean again but you will have more love than you ever could have imagined.“ Tõlgituna eesti keelde tähendab see järgmist: „Kui Sa võtad endale koera, ei ole Sinu kodu enam kunagi perfektselt korras ja puhas aga Sul on rohkem armastust, kui Sa eales oleks võinud unistada!“

 

Ilusat sõbrapäeva kõigile ja peame siis ikka ka oma neljajalgseid sõpru täna erilisemalt meeles :)!

 

 

 

Autor (tekst ja pilt): Gete
Rocco&Raphaeli Instagram: rocco_raphael_theaussies

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Miks kasutada käpavaha?

07.02.2019 15:30

Talvel, kui on külmad ilmad ja tänavatele pannakse soola, võivad koerte käpapadjad tihti kuivaks muutuda. Selleks on hea kasutada enne õue minekut käpavaha, mis kaitseb koeri külma ja soola eest ning niisutab käpapatju. Meie kasutame käpavaha ka näiteks enne, kui me tõukekelguga sõitma lähme, kuna siis on koertel parem joosta ja lumi ei jää käpapatjade vahele kinni. Käpavaha on hea koertele määrida umbes 10-15 minutit enne väljaminekut, et see saaks ilusti imenduda.

 

Platinum Skin Care’i on väga mugav kasutada ning selle lõhn on meeldiv ja kergelt mündine. Võrreldes teiste käpavahadega mida me eelnevatel aastatel kasutanud oleme, on Platinumi toode väga kergelt imenduv ja seda ei pea üldse kaua koera käppadele mudima. Samuti ei kulu toodet korraga väga palju, kuna toode imendub super hästi. Lisaks käpavahale on oluline ka näiteks pikema karvaga koertel kindlasti lõigata käpapatjade vahel olevad karvad talvel ära, kuna sinna võib väga kergelt lumi kinni jääda ja see ei tee koera jalutuskäiku just kõige meeldivamaks.

 

Lisaks sellele, et tootel on käpavaha funktsioon, saab seda kasutada ka erinevate põletike, valu ja sügeluse leevendajana. Tegemist on 100% loodusliku haavasalviga, mis sisaldab endas loodusliku mesilasvaha, külmpressitud oliiviõli ja taimeekstrakte. Oliiviõli tungib sügavale nahakihti ning ergutab nahka uusi rakke moodustama, looduslik mesilasvaha kaitseb nahka põletiku eest ja niisutab nahka ning laseb nahal hingata. Kõik koostisosad on antibakteriaalsed ja soodustavad loomulikku paranemisprotsessi.

 

Rocco käpapadjad on üldiselt pehmed ja tema igapäevaselt käpavaha ei vaja, eriti kuna me elame linnast väljas ja linnatänavatele väga ei satu. Raphi käpapadjad aga on natukene kuivemad ja temale kulub see toode kindlasti vägagi ära. Oleme seda kasutanud pea kaks nädalat ning juba on näha ka muutused! Käpapadjad on muutunud pehmemaks ja üksikud väiksed lõhed on hakanud kaduma :)!

 

Soovitame Platinum Skin Care’i kõikidele neljajalgsetele, kellel on talvel ees pikemad (kuid miks mitte ka lühemad) jalutuskäigud nii tänavatel, kui metsas möllates! Käpavaha aitab ka muul ajal koera käpapadjad pehmena hoida, et neisse ei tekiks lõhesi, mis võivad koerale valu teha.

 

 

Autor (tekst ja pilt): Gete
Rocco&Raphaeli Instagram: rocco_raphael_theaussies

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Just praegu, talvel, tagab õige toitumine selle, et teie lemmikloom elaks külma ja niiske aja üle ilma probleemideta. Rohkelt värsket liha annab teie koerale palju energiat ja tagab kerge seeduvuse.

 • Köögiviljad naturaalsete antioksüdantidega ja väärtuslikud ravimtaimed ning vitamiinid toetavad immuunsüsteemi. Kuna temperatuuride erinevus toas ja õues on suur, võivad isegi koerad külmetuda.
 • Eeterlikud õlid ja tasakaalustatud kogus B-vitamiine toetavad naha tervist ja aitavad vältida naha kuivamist küttega ruumides. Igapäevane harjamine eemaldab surnud karvad ja stimuleerib verevarustust.
 • Paljudele koertele võib soovitada talvisel perioodil kohandatavat toidukogust. Kui õues läheb külmemaks, suureneb ka energiavajadus. Koertel, kes veedavad palju aega või elavadki õues, on toidule suuremad nõudmised.  
 • Samas on paljude koerte jalutuskäigud pimedal ja külmal ajal tunduvalt lühemad. Vastavalt on oluline päevast toidukogust vähendada, et vältida liigse rasva kogunemist.
 • Tubased toidumängud on hea viis hoida koera tegevuses. Selle asemel, et toit lihtsalt kaussi panna, võib toidupalakesed majas ära peita ning koer on tänulik, et saab nuuskides need üles otsida. Kaaluge ka toidupallide kasutamist ja erinevate mõtlemist vajavate harjutuste tegemist. Koerad on nupukad ja lahendavad ülesandeid meelsasti.

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Praegusel ajal, kui koeratoitude valik on hiilgama suur, on üha raskem leida enda lemmikule just see õige söök. Nii nagu inimestel, võib ka koertel esineda erinevaid allergiaid ja toidutalumatust erinevate koostisosade suhtes mida toit sisaldada võib. Kui meie inimestena sööme peaaegu igal õhtul erinevat sööki, siis meie lemmikud söövad tihti aastaid sama sööki. Just seetõttu ongi oluline leida enda koerale söök, mis talle meeldib ning mis sisaldab piisavas koguses valku ja rasvu ning lisaks ka erinevaid vitamiine, süsivesikuid ja mineraalaineid.

Toidu valimisel tuleb alati pakendilt lugeda mida see sisaldab – nii nagu inimeste toidul, on ka koeratoitudel koostisosad alati kahanevas järjekorras. Ehk see, mis on koostises väljatoodud kõige esimesena, on toidus kõige suurema sisaldusega ning mida edasi, seda vähem seda koostisosa toidust leida võib.  Minu jaoks on oluline, et koeratoit sisaldaks esimesena liha. Lisaks on ka väga oluline, et toit ei sisaldaks erinevaid maitsetugevdajaid, lõhnaaineid, liha kõrvalsaadusi ja kunstlike värvaineid. Mina hetkel välistan ka koeratoidus teravilja, kuigi mõõdukas koguses teravili ei ole kuidagi koertele halb. Paljud arvavad, et nende koeral on allergia just teravilja vastu (mis võib ka nii olla), kuid samuti võib koeral olla allergia hoopis mõne loomaliha või ka näiteks piimatoodete suhtes.

Omades kahte väga aktiivset austraalia lambakoera, on toidukogused meie jaoks päris korralikud. Ühes kuus süüakse ära umbes 20kg kuivtoitu + sinna juurde veel ka igapäevaselt antavad märgtoidud. Oleme proovinud mitmeid erinevaid brände, nendest osad on sobinud, ning osad mitte. Kui toit ei ole sobinud, olen enda koerte puhul täheldanud järgmiseid tähelepanekuid: silmad on läinud rohkem rähma, silmad on hakanud jooksma, koera hingeõhk lõhnab tugevalt näiteks kala järele (kui andsime kalaga kuivtoitu) ning ka näiteks väljaheide on mõne toiduga läinud suuremaks. Kusjuures andnud oleme neile alati toitu, mille kg hind on üle 5€ seega tegemist on olnud kvaliteetsete söökidega oma koostisosade suhtes. Küll aga olemegi aru saanud, et näiteks kana on üks nendest loomsetest valkudest, mida kumbki minu koer süüa ei saa, kuna siis on silmad kohe rähmased ja nö „jooksevad“.

 

Eelmisel aastal mõtlesime, et võiks koeratoidu vahetada natukene taskukohasemaks, kuid ilma, et kvaliteedi kohal allahindlust tegemata. Valituks osutus Platinum Adult Iberico + Greens. Valisime selle söögi just seetõttu, et see on teraviljavaba ning mõtlesime, et vahelduseks kala ja pardisöökidele, prooviks anda Iberico sealihaga kuivtoitu.

Platinum Iberico + Greens kuivtoit sisaldab 70% värsket Ibeeria sealiha, süsivesikuallikana on toidule lisatud kartulit ning antioksüdantide rikkaid juurvilju. Lisaks sisaldab kuivtoit mitmeid erinevaid vitamiine, puu- ja köögivilju ning ürte. Mis mind veel tõmbas Platinumi poole, oli see, et krõbinad ei ole täiesti kuivad, vaid on justkui pool-niisked. Kuna reisime tihti koertega ja sellega seoses on vaja koeratoit näiteks nädalavahetuseks kaasa pakkida, ei viitsi alati märgtoite kaasa vedada, seega on hea, et krõbinad ei ole täiesti kuivad ning koerad söövad neid ka „paljalt“ suurima hea meelega.

Viimase toiduga oligi meil probleeme näiteks Raphaeli silmadega, mis kergelt justkui jooksid ja tekitasid silmanurka tumedama joone- see oli samuti üks põhjus miks ma soovisin koertel sööki vahetada. Toiduvahetuse tegime päeva pealt. Nii, kui vana toit otsa sai, ootas juba uus söök ning mingit segamist vana toiduga me ei teinud. Koerad võtsid uue söögi väga kiirelt omaks, kuna krõbinates on tõesti tunda liha lõhna ning ilmselt see neid sööma kutsubki :). Söögi vahetuse ajal ei täheldanud kordagi, et koertel oleks olnud seedeprobleeme, mis oli väga tore, kuna tihti erinevate toitude vahetusperioodil võib koera seedimine natuke sassi minna.

Kui olime Platinumi andnud umbes kaks nädalat, märkasin ma üks õhtu, et Raphaeli silmad ei jookse enam! Lisaks kadus ära ka eelnevalt natukene muret teinud Raphaeli hingeõhk, mis peale söögivahetust enam ei ole üldse selline nagu varasemalt. Rocco on meil vähem tundlikum erinevate koostisosade suhtes, kuid tema on toidu puhul väga valiv -näiteks, ei söönud varasemalt Rocco kunagi kuivi krõbinaid, alati pidi sinna kas mingit õli või kodujuustu vms peale panema. Platinumi krõbinaid võib aga ka lausa metsa/trenni kaasa maiuseks võtta ja koerad kuulavad ideaalselt sõna, kuna ju need on siis lihtsalt nii maitsvad! :) Praeguseks oleme valikuga väga rahul, lisaks kõigele muule on koertel ka karv ilusti kinni ja kohtunikud näitustel on näiteks Raphaeli karvkatte kvaliteeti väga kiitnud!

 

 

Autor (tekst ja pilt): Gete
Rocco&Raphaeli Instagram: rocco_raphael_theaussies

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Täna möödub sellest hetkest kolm kuud, mil võtsime enda hoole alla väärkoheldud minevikuga koera. On olnud muresid, on olnud rõõme, on olnud magamata öid. See teekond on kohati olnud raske, aga mitte kordagi ei ole ma mõelnud ega soovinud, et ma poleks seda koera endale võtnud. Kuigi ta on meeletult armukade ja tema käitumismustritest võib endiselt välja lugeda ta mineviku raskusi, on temast siiski saanud meie pere liige ja ma ei kujutaks elu temata enam ettegi.

Käpik on muutnud mu elustiili. Tänu temale olen ma sunnitud end iga päev vähemalt kaks korda õue ajama. Kui poleks teda, ei viitsiks ma end eluski nii palju liigutada, aga koer tahab ju jalutamist, seega tuleb minna – iga ilmaga! See jalutamine on positiivset mõju avaldanud ka mu kaalule, millega ma peale kolmanda lapse sündi parajalt kimpus olen olnud. Kui ma kunagi ilusaks ja kõhnaks saan, on see justnimelt tänu Käpikule!

Käpik käib meiega igal pool kaasas – nii jalutamas, kui ka kelgutamas, maal vanaema juures, poes ja metsas matkal. Ta tuleb minuga isegi vetsu kaasa, nagu mul neid kompanjone seal veel vähe oleks (kõige vanem tütar on 4a, poiss on 2.5a ja pisem tüdruk on 5k).

 

Üks asi Käpiku käitumises siiski veel on, millega ma päris rahul ei ole ja mida ma hetkel ka kuidagi parandada ei oska. Nimelt on Käpik metsikult armukade! Ta mind nii palju hoidma ja kaitsma hakanud, et ei luba teistel loomadel minu juurde tullagi! Kui Käpik näeb, et mõni kass mulle läheneb, jookseb ta kohe kohale ja haugub kurjalt, üritades kassi minema hirmutada. Ka Sämmit, meie teist koera, ei luba Käpik minu juurde. Iga kord, kui Käpik näeb, et Sämmi minu juures on, tormab ta Sämmile kallale – haugub ja hüppab koerale hammastega kõrri... Pean vajalikuks mainida, et Käpik on 7kg kaaluv, kassi mõõtu koer ja Sämmi on ca 50kg ja meenutab pigem vasikat, kui koera, seega ma ei tea mida see Käpik endast õige arvab, sest Sämmi võiks temasuguseid hommikusöögiks süüa. Õnneks on Sämmi siiski nii flegmaatiline, et ei tee Käpikule midagi ning astub lihtsalt rahulikult eemale. Käpik on seejuures muidugi rahulolev – tema võit, kõik paid ja hellused kuuluvad tema arvates ainult talle!

Aga küllap me sellegi halva käitumisnoodi temast kuidagi välja juurime ja talle kinnitatud saame, et hellust ja armastust jagub kõigile – ei ole põhjust kade olla!

Käpiku parimaks neljajalgseks sõbraks (või peaksin ütlema sõbrannaks?) on ootamatult kujunenud hoopis meie kääbusküülik! See on kohe täitsa lahe vaatepilt, kuidas need kaks teineteist toas taga ajavad ja laua all kaisus pikutavad... Nii, kui Käpik kuuleb, et küülikupuuri ukse lahti teen, tormab ta kohale, et oma sõbraga tagaajamist mängima asuda. Ootamatu, aga väga lahe sõprus!

 

Lõpetuseks tahan ma julgustada kõiki, kes seni on kahelnud kas pakkuda kodu mõnele varjupaiga loomale – tehke seda! See loom on teile elulõpuni tänulik ja truu! Varjupaigad on ju õnnetuid loomi pungil täis. Eriti nigelas seisus on vanemad loomad. Keegi neid ei taha, sest kutsikad ja kassipojad on ju palju armsamad! Aga kauaks? Ka need väiksed kiisud ja kutsud kasvavad suureks. Andke kodusoojuse tundmise võimalus ka vanematele loomadele!

 

Väärkoheldud looma kodustamine osa 1 (LINK) ja osa 2 (LINK).

Autor (pilt ja tekst): Janeli, www.lipsuke.com

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 511

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5