Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 530

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Sügis on salakaval aeg, mil meie lemmikuid võivad ohustada mitmed erinevad terviseprobleemid. Kõige sagedasemaks haiguseks on kennelköha. On koeri kellel õnnestub sellest hoiduda ning koeri, kes võivad selle igal sügisel endale üles korjata. Eks see oleneb ka koera immuunsusest, kuid kindlasti ka sellest kus ja kui palju te oma koeraga sügisel liigute.

 

KENNELKÖHA on haigus, mida on raske vältida, kui külastad oma koeraga tihti näituseid, koeraplatse, sisehalle jne. Kennelköha võivad põhjustada mitmed viirused, bakterid ja mükoplasmad. Haigusel on ka salakaval peiteaeg 1-8 päeva, mis tähendab, et nakatunud koer võib eritada nakkusetekitajaid ilma, et tal endal olulisi haigustunnuseid oleks.

Meeles tuleb pidada, et kennelköha on väga NAKKAV, ning kui Sinu koer on selle endale saanud, siis tuleb koer hoida garantiinis. Erinevad näitused, koertehotellid, treeningplatsid, pargid kus tihti võib koeri kohata, on tükiks ajaks keelatud kohad...

 

Peamisteks sümptomiteks on kuiv ja krooksuv köha (justkui koeral oleks midagi kurgus). Seda võib koer teha nii vabas olekus, kuid see võib avalduda kui koer tegeleb mõne füüsilise pingutusega, õhuvahetusega, rihmast tõmbamise jne korral. Kui kennelköha on juba ägedam, esineb ka köhides lima või valkjat vahtu, mida koer nö üritab välja oksendada. Üldiselt möödub kergem kennelköha nädala-kahega ja erilist ravi ei vaja. Koerale võib anda natuke mett, ning mitmetes koeragruppides soovitatakse anda ka näiteks laste köhasiirupit. Küll aga kuna kõik koerad on erinevad, soovitame kindlasti konsulteerida oma arstiga ja küsida üle just Sinu koerale sobivad kogused. Lisaks võib koerale teha sooja kummeliteed meega. Kui sümptomid aga ägenevad, tuleb kindlasti ühendust võtta veterinaariga, kuna koer võib vajada antibiootikume.

 

Kennelköhaga tuleks koera hoida kodus soojas, teha talle näiteks auru, piirata füüsilist koormust, käia väljas ainult kiirel pissi tiirul ja tuppa kohe tagasi. Kennelköha ajal soovitaks kasutada ka trakse, mis ei avalda hingetorule survet. Vältida tuleks kokkupuuteid erinevate koertega ning kindlasti mitte külastada kohti, kus erinevad koerad käia võivad.

Kodus tuleks tube tuulutada ja koera pesa, mänguasju, puuri desinfitseerida. Kui koer on kennelköha läbipõdenud, tekib tal lühiajaline immuunsus umbes 3-4 kuuks. Ennetamaks kennelköha tuleks vältida haiguspuhangute ajal kohti, kus võib olla koos palju koeri (koertepargid, näitused, koertesalongid ja – hotellid, treeninghallid).

 

Hoidke sügisel oma lemmikuid! :)

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Koerad ja ülekaal - ehk, mida teha kui su neljajalgne sõber kannab kaasas rohkem kilosid, kui ta peaks.

Mul on kodus kaks segaverelist koera - Steffy ja Baxter. Baxter on väga energiline 2-aastane koerapoiss, keda kaalumured õnneks ei kimbuta. Toidan teda kvaliteetse Platinumi kuivtoiduga ning jälgin, et ta saaks palju liikuda. Steffy on 8-aastane proua, kes on vaikselt jõudnud seeniorklassi. Steffy on steriliseeritud ning pärast operatsiooni oli hulga raskem tema kaalu kontrolli all hoida. Saime sellega aastaid kenasti hakkama, kuid kuskil kaks aastat tagasi hakkas Steffy kaal vaikselt tõusma ja enam alla ei tahtnud minna. Proovisin esmalt erinevaid toite, kuid see kahjuks tulemust ei andnud. Steffy püsis stabiilselt 17-17,2 kg peal ning ka toidukoguse vähendamine ei mõjunud.

Ühel hetkel jõudsin toiduotsingutega Platinumi toiduni ja hakkasin koeri toitma Platinumi kanamaitselise kuivtoiduga. Toit maitses nii Steffyle kui ka Baxterile väga, mistõttu olin õnnelik, et lõpuks ometi olen leidnud toidu, mida ka väga pirtsakas Steffy suure isuga sööb. Mõnda aega ei pööranud ma Steffy kaalule nii suurt tähelepanu, proovisin vaadata vaid seda, et ta saaks toitu õiges koguses ja piisavalt liikumist. Ühel õhtul kui Steffyt jälle kaalusime, siis vaatas kaalult vastu 16,7 kg. See võib tunduda väikse kaalukaotusena, kuid arvestades, et alla 17kg polnud Steffy kaal päris pikka aega läinud, siis see oli juba samm paremuse poole.

Kaal jäi jälle mõneks ajaks seisma ning otsustasin kirjutada Platinumi tiimile, et uurida, kas ehk mõni teise maitsega toit võiks Steffyle paremini sobida. Sain soovituse proovida Platinumi kuivtoitu lamba ja riisiga, kuna see toit on Platinumi teistest maitsetest kõige kalorivaesem ja kõige väiksema rasvasisaldusega, mistõttu sobib ülekaalus koerale tõenäoliselt kõige paremini. Üsna pea tellisin Steffyle lamba ja riisiga toidu ning hakkasime katsetama. Lisaks toidu vahetamisele vähendasin natuke ka Steffy igapäevast toidukogust. Maiuseid andsin talle edasi, kuid väikses koguses ning vähendasin nende arvelt alati ka kuivtoidu kogust. Praeguseks olen Steffyle uut toitu andnud kuskil kaks kuud ning täna hommikul vaatas kaalult vastu 15,2 kg! Steffy on lühikese ajaga alla võtnud peaaegu 2 kg, mis tema suuruses koera kohta on väga hea saavutus. Peame Steffyga natuke veel vaeva nägema, et jõuda veelgi paremasse kaalu, kuid usun, et jõuame sinna üsna pea :)

Olulised märksõnad on seega kvaliteetne, just sinu koera vajadustele vastav toit, õiged toidukogused ning piisav liikumine! Lisaks on tuleb meeles pidada, et erinevad maiused teevad küll koerale palju rõõmu, kuid need on tihtipeale väga kaloririkkad, mistõttu tuleks neid anda pigem väikestes kogustes.

 

 

Autor (tekst ja pilt): Liisa-Lotta
www.instagram.com/steffy_and_baxter/

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Iga sügisene „oodatud“ aeg koeraomanikele – kaarvaajamise aeg. On aeg suvekarvast loobuda ning selga kasvatada paks talvekarv millega külmade ilmadega mõnus ja soe oleks :). Kuna karvaajamine on koertel loomulik protsess, siis kuidas või mida teha, et seda elamises siiski vähendada?

 

Esiteks tuleb omada tõsiselt head tolmuimejat – kahe austraalia lambakoeraga on tolmuimejaga võtmine täiesti igapäevane asi. Iga õhtu kui töölt tulen, võtan esimese asjana tolmuimeja ja teen sellega tiiru ära, siis saab rahulikult muudele tegemistele keskenduda.

Loomulikult on aga üks olulisemaid asju koera karvaajamise ja kvaliteedi seisukohast see, mida Sinu koer sööb. Kui koer sööb kvaliteetset sööki aitab see karvaajamist kindlasti paremini kontrolli all hoida. (PS! Meie lemmik on hetkel Platinum Beef+Potato). Lisaks kvaliteetsele söögile võiks nii sügisesel perioodil, kui ka kevadisel (kui koerad talvekarva seljast viskavad ja bikiinihooajaks valmistuvad :)) anda koerale lisaks mõnda õli, mis veel eriti aitab karvahooldusele kaasa.

 

Lisaks söögile ja õlile on muidugi üks hea võimalus karvu elamises vähendada - kammides oma lemmikut regulaarselt. Karvaajamis perioodil võiks seda teha pikakarvaliste koeraomanikud isegi mitu korda nädalas. Meie üldiselt saame hakkama nii, et harjame 1x nädalas tavaperioodil ja karvaajamise ajal 2-3x nädalas ja natukene põhjalikumalt kui võib-ola tavaliselt. Siin aga tuleb meeles pidada, et kammil ja kammil on suur vahe! Soovitame kvaliteetseid kamme vastavalt oma koera tõule ja karvale otsida näiteks näitustelt, kus müüjad oskavad täpselt Sinu koerale õiget kammi/harja soovitada! See on toode millesse soovitan investeerida, et oma elu lihtsamaks teha. Kammimisele võiks järgneda/eelneda ka regulaarne pesemine. Ka shampoone soovitan pigem näitustelt otsida, kuna sealt on võimalik saada jällegi vastavalt enda  koeratõule ja karvale täpselt sobiv shampoone ja palsam! Karvaajamise ajal aitab ka pikakarvaliste koerte omanike hea lemmikloomadele spetsiaalne föön, millega on võimalik aluskarva välja „puhuda“.

 

Neid samme järgides peaks koera karvaajamise periood mööduma üsna „valutult“ :D. Meeles tuleks pidada, et koerte pesemine ei ole alati ainult sellepärast vajalik, et koer porist puhtaks saaks vaid just ka seetõttu, et nö surnud karvadest lahti saada. Peale pesemist tuleks koer kindlasti korralikult ära kuivatada. Jagage meiega enda parimaid nippe kuidas koerakarvu elamises vähendada!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Armsa Bailey perenaine Gayla jagab lugu, kuidas nad hambaprobleemidest võitu said!

Bailey on juba pooleteiseaastane pisike chihu tüdruk ja selle ajaga oleme ületanud väikeseid ja suuri mägesid nii toidu- kui hügieeniteemal. Enne Baileyt teadsin, et koeral peab hambaid harjama, väikestel rohkem kui suurtel. Hakkasime pea esimesel võimalusel Bailey hambaid ka harjama, aga Baileyle see kohe üldse ei meeldinud. Samuti oli hambaharjaga veidi raske tagantpoolt harjata ning seetõttu oli sinna tekkinud kollane kiht ning ega ka hingeõhk kiita polnud.

Hambapastasid sai mitu tükki välja vahetatud, kuna koguaeg tundus, et pasta pole piisavalt tõhus. Otsustasime lõpuks ära proovida Platinum OralClean+Care Classic geeli, kuna olime selle kohta lugenud ning teadsime, et seda saab mõnusalt sõrmega peale kanda. See oli Bailey jaoks sobiv, sest sõrmega on ta alati lubanud suus toimetada. Tulemusi oli juba paari päevaga näha! Hammastel ei olnud enam kollast kihti ja hingeõhk lõhnas mündiselt. Mis veelgi parem, Bailey armastab nüüd suuprotseduure - kohe kui näeb, et võtan geelipudeli kätte, jookseb ta minu suunas ja saba liputades. Järjekordselt suudab Platinum meid üllatada ja meil on jälle üks mure vähem! :)

 

Jälgi Bailey tegemisi: www.instagram.com/bailey.the.chihu
Tekst ja pilt: Gayla

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Õnnetus ei hüüa tulles ja seega on alati hea olla ettevalmistunud. Esmakordsed koera- ja kassiomanikud võivad tunda ka iga väikse kriimustuse järel, et äkki peaks minema loomaarsti juurde (ma tean, et oma esimese koeraga tundus mulle isegi iga natuke teistsuguse häälega köhimine/aevastus sellisena, et peaks otsejoones arsti juurde jooksma :))?! Natuke kogenumad loomaomanikud aga analüüsivad kiirelt olukorda ja mõtlevad kas hetkel on võimalik kodus probleem ise ära lahendada.  

 

Selles postituses toome välja peamised esmaabi tarbed ja vahendid, mis igal loomaomanikul igaks juhuks kodus võiks olemas olla. Ehk saate siit uusi tooteid mida Teil veel kodus varutud ei ole. Erinevatest netipoodidest on võimalik ka juba valmis toodetega esmaabi kott enda lemmikule osta.

 

 • Kummikindad – kui tegemist on haavade/kriimustustega, siis on hea kasutada puhastamisel kummikindaid.
 • Kloorheksidiin sprei – desinfitseeriv ja puhastav vahend väiksematele kriimustustele ja haavadele.
 • Füsioloogiline lahus silmade puhastamiseks –  silmade puhastamiseks mõeldud lahus, mille pH on võrdne koerte ja kasside pisaravedeliku pH’ga. Kasutamiseks näiteks ka siis, kui tundub, et miski ärritab koera silma (liiv, tolm, putukas vms).
 • Kõrvapuhastusvahend – kõrvade puhastamiseks mõeldud lahus, mida kasutada hoidmaks lemmiku kõrvad ilusate ja puhastena.
 • Hammaste hooldusPlatinum Oral Clean+Care geel või sprei – hoidmaks lemmiku hambad alati säravate ja puhastena, ennetamaks erinevaid probleeme hammaste ja/või igemetega.
 • Promax pasta -  seedetegevust taastav pasta mida on koerale hea manustada erinevate kõhuprobleemide korral. Näiteks koertele kehakaalus 10-25kg, 6ml üks kord päevas.
 • Pintsetid + puugieemaldajad – meie lemmikuks puugieemaldajaks on O’TOM puugieemaldaja, kus komplektis on 2 erineva suurusega puugieemaldus konksu. Kuna siin, kus meie elame, on VÄGA palju puuke, siis on need kevadest-sügiseni meie parimad sõbrad :). Need konksud ei pigista puugi keha, seega on haiguste ülekandumise risk minimaalne.
 • Isekleepuv side – hingav ja kergesti eemaldatav, kasutada kergemate kriimustuste/haavade kinnisidumisel, nii ei pääse mustus haavani.
 • Käärid – sidemete jne lõikamiseks.
 • Marlilapid – haavade katmiseks enne sidumist.
 • Platinum SkinCare – haavasalv, mis sisaldab loodusliku mesilasvaha, külmpressitud oliiviõli ja taimeekstrakte. Hea kasutada kriimustuste, väiksematel haavadel ning aastaringselt käpapadjandite hoolduseks.
 • Kraadiklaas – koerte normaalne kehatemperatuur peaks olema vahemikus 38-39,2.
 • Süstal – kasutamiseks ilma nõelata näiteks mõne rohu (siirup vms) manustamiseks otse suhu, kui koer muidu keeldub koostööst.
 • Söetabletid - kasutamiseks kõhuprobleemide korral (1g 1kg kohta).
 • Braunovidon (joodi sisaldav) – sobib haavale peale panemiseks. Samuti sobib määrimiseks, kui koera nahale tekivad kuivemad kohad (näiteks küünarnukkidele).
 • Pawz kummisussid – aitavad hädast välja, kui koer on käppa vigastanud ning peab pikemalt näiteks side ümber käpa käima. Et haav ja side mustaks ei saa, on hea kasutada Pawz kummisusse.

 

Looduslikest vahenditest kasutame meie koertel kergema kennelköha puhul kas Luuderohu siirupit või Pertussiin siirupit meega. Teha võib ka leiget kummeliteed meega.

 

Suuremate vigastuste/probleemide puhul tuleks loomulikult pöörduda veterinaari poole, kuid kindlasti ei pea iga väikse kriimustuse pärast arstile jooksma. Loodame, et see postitus on abiks eriti just uutele loomaomanikele, kuid kindlasti ka neile, kel ammu karvased sõbrad kodus olemas! Jagage julgelt meiega oma mõtteid ning kui midagi siit nimekirjast on välja jäänud, mis Teie arvates kindlasti siin olema peaks, siis andke märku!

 

 Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 530

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5