Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 499

Lehekülg:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Agha Djari`s Wait`Til You See Me "Wesley" on  väärikas vanuses afganistani hurt, kellel on näitustel osalemise kogemust juba üle 11 aasta. Ta on sündinud Saksamaal, kennelis Agha Djari`s.

 

BIS, CIB,
„World Junior Winner 2008“
„World Veteran Winner 2017“
„Nordic Veteran Winner 2017“
„World Veteran Winner 2018“
Multi Champion  and Winner

“Weslega“ alustasime näitustel osalemist, kui ta oli alles kutsikas ja vanuses 6 kuud. Kuna ta ise kutsika vanuses oli hästi julge, uudishimulik, rõõmsameelne, siis ta võttis kiiresti ja lihtsalt omaks ka näitused ning mida aeg edasi, seda enam ta seal nautis esinemist ja tähelepanu. Üsna kiiresti sai temale ka selgeks, mida näitusel tegema peab. Ja täna, kus ta on vanuses 11 aastat, võib öelda, et ta veel siiani naudib esinemist näituseringis.

Et saavutada näitusel hea tulemus, peaks esmalt koera välimik vastama tõustandardile, lisaks peaks koer olema heas näitusevormis, ettevalmistatud ning esinema korrektselt ringis. Kohtunik hindab näitusel iga koera eraldi ca 3 minutit, see on aeg, millal koera händler peaks koera võimalikult hästi esitama, tooma esile kõik selle koera juures parema.

Oleme "Wesleyga" edukalt osalenud Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Saksamaa, Hollandi, Prantsusmaa, Itaalia, Inglismaal "Cruftsi" näitusel, Läti, Leedu, Poola, Ungari, Slovakkia, Sloveenia, Horvaatia, Venemaa näitustel ning ka Maailma Võitja, Euroopa Võitja, Põhjamaade Võitja näitustel.

Just möödunud kuul võitis "Wesley" Amsterdamis Maailma Võitja näitusel taaskord uhke tiitli "Veteran World Winner 2018“ ja oli tõu parim veteran.

 

Samuti on ta käesoleval aastal võitnud tiitlid: "Baltimaade Veteran Võitja  2018" võites ka tõu parima ja rühma 2 koha , "Läti Veteran Võitja  2018", "Eesti Veteran Võitja 2018", "Tallinna Võitja 2018", "Tallinn Veteran Võitja  2018", "Tallinn Winter Cup Veteran Võitja  2018"

Korduvalt on ta paigutunud näituse parima veterani ning ka rühma parima kohale.

 

Minu soovitused:

- kui võtate kutsika sooviga hakata temaga näitustel käima, siis küsige eelnevalt kasvataja käest, millist kutsikat ta Teile soovitab;

- võttes kutsika, tegelege temaga, harjutage, võtke ta igale poole endaga kaasa, et ta harjuks ka väljapool turvalist kodu teistsuguse keskkonnaga;

- kiitke ja premeerige koera;

- ole ise positiivne;

- osalege kutsikakoolis, kus omandate baasteadmised;

- hiljem võtke juurde näitusekoolitus;

- kui võimalik, siis oleks ka hea enne “päris“ näitusel osalemist võtta kutsikas kaasa lihtsalt nö "pealtvaatajana" mõnele näitusele, et ta saab harjuda. Järgmine kord ta juba teab, millise kohaga tegu ja tunneb end seal palju paremini.

- kui Te pole ise osalenud varem näitusel, siis oleks hea ka endal eelnevalt kõrvalt vaadata, mida seal täpselt tehakse.

- kui Te ise ei oska või ei soovi koera näitusel esitada, võib paluda ka abi koera händleritelt.

-ka väga oluline roll on kvaliteetsel toidul, millest koer saab kõik vajaliku.

 

Mulle endale isiklikult väga meeldib, kui koer esineb näitusel nii, et tema silmis on rõõmus ja särav pilk, uhke peahoiak ning ta liikumine on vaba, elegantne. Nii, nagu öeldakse, et "harjutamine teeb meistriks", siis nii see ka on.

Harjutage, varuge kannatlikkust ja hoidke positiivset meelt, siis kõik õnnestub!

 

Edu kõigile näitustel!

Kristel

 

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Kolmanda nädalaga on lõppemas Ericu kuivtoitude testimise periood. Kui eelmiste nädalate jooksul sai ta tutvuda kanaliha ning sealiha sisaldavate Platinumi kuivtoitudega, siis viimaseks nädalaks on menüüs lambalihaga toit. Eelmisi postitusi saab lugeda SIIT (Platinum Adult Chicken) ja SIIT (Platinum Iberico+Greens).

Niisiis viimasel nädalal Ericu poolt testitavaks kuivtoiduks on Platinum Adult Lamb+Rice. Selleks, et anda ülevaade toidu olemusest toome kõigepealt välja peamise info selle toidu kohta.
Platinum Adult Lamb+Rice sisaldab vähemalt 70% värsket lambaliha, riisi kui kvaliteetset süsivesikuallikat, antioksüdantide poolt rikkalikke juurvilju, rohekarbi ektrakti liigeste eest hoolitsemiseks, olulisi vitamiine tervise ja energia tagamiseks ning väärtuslikke ürte ainevahetuse soodustamiseks. Õrnal aurvalmistamise meetodil valmivad lihatükid koos riisiga ja ilma vett lisamata vaid 95 °C juures. Küpsetusprotsessi järel toimub toidu aeglane ja hoolikas kuivatamine. Külmpressitud õlid, ürdid ja vitamiinid on toitainete säilimiseks lisatud toidule toatemperatuuril. 

 

Alustades uue toiduga esmaspäeval oli algus meile juba tuttav. Koti avamisel sama mõnus aroom ning juba toidu söömist ootavad suured silmad meie karvase sõbra näos. Võrreldes eelmise toiduga (sealihaga kuivtoit) oli lambalihaga variant Ericule rohkem meeltmööda ning sellega kaasnes sama efekt, kui esimest, kanalihaga toitu süües. Igal ajal oli kauss tühi ning näljane nägu vaatas pärast talle määratud portsu söömist vastu. Isu ei raugenud ka nädalavahetusel, kui Ericu toidukorrad algasid hoopis teisel ajal võrreldes argipäevadega. Igatpidi lihtne ja mugav toiduandmine tekitas rõõmu ka omanikele, sest ei pidanud enam nuputama kuidas Eric oma toidu ikkagi ära sööks nagu aeg-ajalt temaga ette tuleb. Graanulid olid endiselt piisavalt pehmed ning pärast toitu lakuti sageli ka kauss üle. 

Ka see toit hoidis Ericu seedimise kenast korras ning kuuluks meie valikusse ka tulevikus.

Pildi tegemiseks otsustasime seekord kusagile kaugemale mitte minna vaid teha see kohas, kus meid kõige rohkem näha saab -  selleks on meie kodupiirkond ehk Peetri alevik. Kolisime siia täpselt 3 aastat tagasi ning seni pole pidanud kahetsema. Ericu poseerimiseks valisimegi ühe Peetri sümboli, mis viitab ka Peetri esmasele mainimisele. p.s. Ericu tegemisi jäädvustab hobifotograafist perenaine, töödega saab tutvuda Riina Kranich Photography Facebooki lehel (LINK). Võta fotolehe sõnumites julgelt ühendust kui soovid ka enda koerast teha samasuguseid ägedaid pilte. 

Kokkuvõtteks tahame Platinumi sellise ägeda väljakutse ja võimaluse eest tänada. Olime juba pikemat aega Platniumi toodetel silma peal hoidnud ning nüüd avanes meil ka oma üsna tundliku seedimisega koeral neid proovida. Olime väga positiivselt üllatunud kui lihtsasti tegelikult toiduvahetus Ericu puhul toimis ning kui head mõju see talle avaldas. Kogused olid Platinumil mõnevõrra väiksemad kui eelmiste toidubrändide puhul ning seetõttu kulub seda ka koguseliselt vähem kui enne. Samuti oli toitudel mõnus aroom, mis tundus ka endale isuäratav. Nendest kolmest toidust on Ericu lemmikud kanalihaga ning lambalihaga toit. 

Ericu tegevustele saab jätkuvalt kaasa elada tema sotsiaalmeedia kontodel Facebookis ja Instagramis.
Samuti oleme valmis vastama ka erinevatele küsimustele, mis puudutavad koerapidamist või corgisid.

Kohtumiseni juba uute ja põnevate väljakutsete ja seikluste raames!

Autor (tekst ja pildid): Riina Kranich

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Kätte on jõudnud teine nädal Ericu testperioodis, mille käigus proovib ta erinevaid Platinumi kuivtoite.  Eelmisel nädalal oli menüüs kuivtoit kanaga (Adult Chicken), mis meeldis Ericule väga ning mida ta sööks kindlasti ka tulevikus.  Sellega kuidas kanaga Platinumi kuivtoit Ericule meeldis ning millises kohas ta testitava kuivtoiduga poseeris – sellest saate lugeda SIIN (LINK).

 

Teisel nädalal on Ericu poolt testitavaks kuivtoiduks Platinum Adult Iberico + Greens.  Selle toidu koostis põhineb Ibeeria sea lihal, millele on pandud juurde ka juurvilju (peamiselt kartul). Järgnevalt kirjeldame veidikene, kes on Ibeeria siga.

Ibeeria siga on poolmetsik tõug, kelle elupaik on peamiselt Edela-Hispaanias (Andaluusias, Extremaduras) ja Portugalis (Alentejo). Selle tõu  kasvatusele on iseloomulik loomade peaaegu vabas looduses pidamine. Tõule omaste mustade harjastega poolmetsikud sead elavad oma elu korgitammikutes ja kivitammikutes ning toituvad tammetõrudest, kõrrelistest ja rohust. Ibeeria sea toitumiseripära annab lihale omapärase pähklise kõrvalmaitse. Suure territooriumiga metsas pidamine tagab, et väärtuslik rasv ladestub looma lihastesse.

 

 

Samuti tuleks ära märkida, et kvaliteetsete koostisosade rohkus ja aurutamismeetod (liha valmib 95°C juures omas mahlas aurupotis) tagavad, et see kuivtoit on koertele maksimaalselt omastatav ja seeditav. Lisaks sellele on Iberico + Greens esimene Plainumi kuivtoit, milles on kasutatud süsivesikute lisamiseks riisi asemel kartulit. Toit sisaldab muuhulgas ka juur- ja puuvilju ning külmpressitud õli. Seega võib öelda, et Platinumi kuivtoit Ibeeria sea liha ning juurviljadega sisaldab tõepoolest kõike seda, mida koeral oma aktiivseks ja kvaliteetseks eluks vaja läheb.

 

Kuid kuidas Eric sellesse toitu suhtus ning millises huvitavas kohas me seekord toiduga poseerisime?

Valides seekord kohta, kus Eric võiks oma laia naeratust uue kuivtoiduga demonstreerida ei pidanud me väga pikalt mõtlema.  Oleme nüüdseks olnud ca 2,5 aastat koeraomanikud ning sellele eelnes vähemalt sama pikk periood varjupaigas koertega jalutamist. Üheks alatiseks dilemmaks on olnud jalutuskoha valimine.  Et mitte kogu aeg ühes kohas jalutada oleme pidevalt otsinud uusi kohti, kuhu on põnev endal minna ning kus ka Ericul oleks huvitav jalutada. Üheks meie lemmik jalutuskohaks Tallinnas on Paljassaare poolsaar.  Piirkond, mis oli pikalt Nõukogude armee poolt suletud on nüüdseks saanud mõnusaks jalutuskohaks, kus on lisaks ilusale loodusele ka huvitavad militaarobjektid.  Soovitame kõigile jalutamishuvilistele seda kohta külastada. Kes on seal käinud, ilmselt teavad miks see koht jalutamiseks nii äge on.

 

Esimesel hommikul uut toidupakki avades oli meil kerge ärevus, sest Eric on tihti olnud toitude vahetamise osas tundlik ning minevikust on kogemusi pikast harjumisperioodist. Selle käigus on Ericu söömine olnud kaootiline ning harvad pole ka need juhused, kus peale mõne krõbina söömist on demonstratiivselt ära marsitud. Õnneks seekord seda olukorda ei tekkinud - me ei jõudnud pärast esimese hommikusöögi osa andmist veel oma hommikustesse tegevustesse süveneda, kui Eric juba teist poolt nõudis. See toit läks tõepoolest kiirest tema taldrikust kõhtu. Ka oli graanulitel väga hea aromaatne lõhn, mis on Platinumi toidu puhul üheks iseloomulikumaks tunnuseks.

 

Sellel nädalal oli meil ka hetki, kus Eric sai oma toidu hiljem, kui tavapäraselt ja see pidurdas veidi tema söömistempot. Siiski sai teatud nippe kasutades toit ikkagi lõpuks otsa. Ka see toit ei mõjutanud Ericu seedimist, mis tähendab, et võimalusel ostaksime ka seda toitu. Siiski kui peaksime valima kas eelmisel nädalal proovitud kana või sellel nädalal menüüs olnud Ibeeria sealiha ning juurviljadega toit, siis ilmselt oleks eelistus kanalihaga toit. Aga maitsed on erinevad ning Platinumi toiduvalikust leiab iga koer omale sobiva.

Viimasel nädalal on Ericu testitavaks toiduks Platinumi lambaliha ning riisiga toit. 

Kellel on tekkinud soov saada rohkem teada Ericu toimetamistest saab seda teha jälgides tema sotsiaalmeedia kontosid Facebookis ja Instagramis.

Autor (tekst ja pildid): Riina Kranich

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Saame tuttavaks - corgi Eric

Ühel ilusal päeval, 2015. aasta lõpus, kolisid kaks noort inimest oma esimesse, päris enda korterisse. Lisaks päris enda kodule said nad lõpuks teoks teha ühe ammuse unistuse, milleks oli koera võtmine. Pärast pikemaid valikuid jõuti koerte tõugudega tutvumise käigus welsh corgi pembroke nimelise koeratõuni ning valik oli üsna kiirelt tehtud. Mõne aja pärast võeti ühendust Asterslandi kenneliga ning 2016. aasta veebruaris sündis viie liikmeline pesakond, mille üks liige oli broneeritud noortele. Kohtumisel kutsikatega jäi silma üks rahulik kuid teistest kutsikatest hoopis teistsugune karvapall. Sooblikarva kasukas, pisikene saba ning pontsakas välimus jäi noortele kohe silma ning lõpuks sai otsus tehtud – Ericu nimeline rõõmupall saab aprillikuus omale uue kodu. Edasine on juba ajalugu.

Hetkel on Ericust saanud 2,5 aastane koerapoiss, kes elab oma riigiametnikust peremehe ja ostuvaldkonnas tegeleva perenaisega Peetri alevikus ja tunneb kõige enam rõõmu oma perega tehtud tegevustes kaasalõõmise üle. Peetri on oma rohelisusega väga mõnus koht elamiseks ja ka lemmikloomadel on ruumi jalutamiseks ja maailma avastamiseks 

Ericu lemmiktegevusteks on jalutamine ning söömine. Ka poseerimine piltideks tuleb Ericul hästi välja ning hobifotograafist perenaise pildid on Ericu instagrami kontole (LINK) meelitanud üle 3000 jälgija, olles üks populaarsemaid Eesti Corgi tõugu koeri sotsiaalmeedias. 

Eric testib: kuivtoit kanalihaga (Adult Chicken)

Kõik on uus – septembrikuus.  Seekord on uus ka Ericu igapäevane toit, mille osas jälgime nädala jooksul kuidas see talle meeldib ning milliseid eripärasid võrreldes eelnevalt tarbitud toiduga me täheldame. 

Alustame lühikese toidututvustusega. Täiskasvanud koertele mõeldud Platinum Adult Chicken sobib tänu oma naturaalsele, tervislikule ja kergesti seeditavale koostisele kõigile koertele, olenemata vanusest või tõust. Platinum Adult Chicken on välja töötatud spetsiaalselt toitumise parandamiseks ning ei sisalda lisaaineid, mis võiksid koerale kahjulikud olla. Toit sisaldab olulisi vitamiine tervise ja energia tagamiseks ning väärtuslikud ürdid soodustavad ainevahetust.  Samuti on kasulik välja tuua, et kuivtoit sisaldab vähemalt 70 protsenti liha.  Kõlab ju hästi?  Kas ka maitseb hästi – kohe saame teada.

Lisaks ahvatlevale lisainfole on Platinumi pakid ka kena hõbedase läikega, mida lausa peab mõnes ägedas kohas pildistama.  Selleks, et Eric saaks uue toidu juures uhke näoga oma poseerimiskunsti demonstreerida siis sõitsime autoga sellisse kohta nagu Ülgase ning avastasime sealseid koopaid.  Koopad on tekkinud kunagise fosforiidikaevandamise tagajärjel ning on tänapäeval peamiselt nahkhiirte koduks. Soovides neid mitte segada, vaatasime veidikene koopa sissepääsu juures ringi ning leidsime, et see võiks olla õige koht ägedaks kompositsiooniks. 

  

Kuna saime Platinumilt katsetamiseks kolme erineva maitsega toitu siis plaanime teste läbi viia nädalaste perioodidena, mille käigus proovime siis jälgida Ericu käitumist ning tuua välja peamised tähelepanekud.

Avades esmaspäeva hommikul esimese paki, siis kõigepealt tundsime väga mõnusat ja head lõhna, mis erines eelnevatest toitudest tunduvalt. Tegemist oli tummise ja aromaatse lõhnaga, mis tekitas ka endal tunde, et võiks seda proovida. Siiski ei hakanud me Ericule konkurentsi pakkuma ja lasime tal rahulikult hommikusöögiga alustada. Erinevus oli tunda ka graanulite kõvaduses, mis võrreldes enamike koeratoitudega on pigem pehmemad ja ei pudise. Eric on enamiku oma elust olnud üpris hea isuga kuid viimastel kuudel oleme täheldanud mõningast probleemi toidu ära söömisega. Tihti mõjutab tema isu näiteks kellaaeg – nädala sees sööb ta toidu kenasti ära, kuid nädalavahetusel, kui ärkamine on hilisem, siis sööb näiteks ainult poole kogusest. Platinumiga me seda muret ei kogenud ning pigem võis tema silmades välja lugeda nurina ebapiisava portsu üle. Alates esimesest päevast sõi Eric oma toite isuga ning mingit võõristamise efekti uue toidu ees ei näidanud. Kõik antud krõbinad leidsid oma koha Ericu kõhus ning andsid neljajalgsele sõbrale piisavalt energiat igapäeva toimetusteks. Kuna Eric on tundliku seedimisega koer, siis oli positiivne ka asjaolu, et toidu vahetus tema seedimisele ja väljaheidete koostisele ja olekule ei mõjunud.  

Esimese nädala lõpuks võib öelda, et toit maitses Ericule väga ning kindlasti sooviks ta seda süüa ka tulevikus. Järgmisel nädalal võtab Eric testimisele sealihaga kuivtoidu.  Kui tahate teada kuidas Eric selle toiduga kohanes, siis lugege meie postitust ka järgmine nädal. 

Ericu sotsiaalmeedia kontod:

Instagram (LINK)

Facebook (LINK) 

   

Autor (tekst ja pildid): Riina Kranich

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Energiavajaduse all mõeldakse energiahulka, mida koerad vajavad normaalseks elutalitluseks ja oma füüsilise vormi hoidmiseks.
Vajaliku energiahulga peaks koer saama igapäevasest toiduportsjonist. Koerad ei vaja energiat üksnes lihaste tööks, vaid ka põhiainevahetuseks (näiteks kehatemperatuuri reguleerimiseks ja elutähtsateks funktsioonideks nagu hingamine ja südametöö). Sel põhjusel vajab energiat ka magav koer. 

Raskusi valmistab aga õige toiduannuse või optimaalse toidukoguse paika panemine. Liigselt energiat tarbivaid koeri ohustab ülekaalulisus, liiga vähe energiat viib aga kaalulanguse ja energiapuudulikkuse ilminguteni (eriti kasvuetapis). Ideaalset kehakaalu on võimalik saavutada ainult siis, kui toidukogused katavad energiavajaduse. Koerte puhul on siinkohal jutt pigem ideaalsest välimusest kui ideaalsest kaalust. Koera aktiivsustaseme tõstmisel suureneb ka lihasmass, kuid väheneb rasvaprotsent. Kuna lihaskude kaalub rohkem kui rasvkude, viitaks kaalumine siinkohal (üle)kaalu suurenemisele. Sel põhjusel tuleks ideaalkaal määrata koera välimuse, mitte kaalunumbri järgi.

Ülalt vaadatuna peaks keskkoht (ribide tagant) selgelt välja joonistuma. Õrnal surumisel peaksid ribid olema tuntavad.

Kalorinõudlus on igal koeral erinev. Miks? Ühelt poolt on määravaks teguriks aktiivsusaste: aktiivsel, sportlikul või töötaval koeral on suurem energiakulu. Teisalt on mitmeid muid tegureid, millest tulenevalt vajab koer suuremaid toidukoguseid. Noored ja aktiivsed koerad vajavad rohkem toitu kui vanemad ja rahulikumad. Suurenenud toiduvajadus on ka alles kasvuetapis olevatel koertel. Lisaks vajavad lühikarvalised koerad nagu dalmaatslased kehatemperatuuri hoidmiseks rohkem energiat kui näiteks paksu aluskarvaga koerad (nt Newfoundlandi koerad). Energiavajadust mõjutavad ka kastreerimine, konkreetsed haigused, koera lihaselisus, välitingimustes pidamine ja tiinus.

Mitmesugustel põhjustel võib igapäevane vajalik energiakogus suuresti kulutatavate kalorite hulgast erineda. Koera suurus ja kaal on ühed neist põhjustest. Silmas tuleks pidada, et võrreldes 5 kg kaaluva koeraga ei ole 40 kg kaaluval koeral kaheksa korda suurem energiavajadus – tegelikult on suurema ja väiksema koera toidukoguste vahe üksnes viiekordne või isegi väiksem. Võrdluseks on väiksematel koertel protsentuaalselt rohkem soojust kaotavat kehapinda, mis tingib ka suurema energiakulu. Sel põhjusel vajavad väikesed koerad proportsionaalselt (mitte koguseliselt) rohkem energiat kui suured koerad. Kui võrrelda 5 kg kaaluvat koera 40 kg kaaluva koeraga, siis väiksema koera energiavajadus on 320 kcal = 90 g täiskasvanud koerale mõeldud kanalihaga Adult Chicken kuivtoitu, suuremal koeral aga 1500 kcal = 430 g. Seega sõltub energiavajadus juba koera tõust, vanusest, soost, suurusest, ainevahetusest ja aktiivsusastmest. Toidukoguse soovitus saab seega olla ainult üldiseks suuniseks, mille määramisel on arvesse võetud üksnes keskmise koera energiavajadust.

Toidukoguste suurendamine ja vähendamine on tavapärane - eesmärk on leida just oma koerale vajalik toidukogus.Toidukoguste tabelist on võimalik leida soovituslik kogus. Üldjuhul põhinevad soovituslikud kogused koera ideaalkaalul. Kohandage toidukogust väikeste koguste võrra ja jälgige kaalu muutust 1–2 nädala jooksul. Kui koer tarbib rohkem energiat kui ära kulutab, talletub see rasvkoena ja viib ülekaalulisuseni.

Ülekaalulist koera ei tohiks panna drastiliselt vähendatud toidukogustega dieedile. See võib viia valkude, vitamiinide ja mineraalide puudulikkuseni. Soovitame vähendada toidukogust maksimaalselt ühe kolmandiku võrra ning teie koer peaks nädala jooksul langetama kuni 1–2% kehakaalust. Rohkem oleks organismile liigselt kurnav. Nii peaks 40 kg kaaluv koer kaotama oma kaalust 400–800 g nädalas.

Nagu inimestelgi, on ülekaalulistel koertel suurem teiseste haiguste risk. Need võivad väljenduda südame-veresoonkonna ja hingamissüsteemi probleemidena. Samuti on ohtlikum panna ülekaalulist koera narkoosi alla. Peale selle viib ülekaalulisus alla koera aktiivsuse, mille puhul jätkub ka kaalutõus – nõiaring, millest on raske välja tulla. Seega tuleks võimalikult palju vähendada koera vahepealseid söögipalu ja närimiskontide andmist ning arvestada toidu andmisel ka juba saadud lisaampse. 5 kg kaaluva koera puhul moodustab 20 g maiuseid juba ühe viiendiku tema igapäevasest toidukogusest.

Vanemas eas energiavajadus üldjuhul väheneb. Koer ei ole enam nii aktiivne ja liikumist võivad piirata ka erinevad haigused. Aeglustub ka ainevahetus. Jälgige oma eakat koera hoolega ja kohandage vajadusel toidukoguseid. Eriti oluline on vältida ülekaalu tekkimist artroosi põdevatel koertel. Tiined ja lakteerivad koerad seevastu vajavad rohkem energiat. Sel perioodil tuleks kaalulanguse vältimiseks energia söömust suurendada.

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 499

Lehekülg:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5