Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 525

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Seiklused koos oma lemmikuga

22.08.2019 12:24

Kui plaanid oma lemmikuga pisut pikemat reisi Eestist väljapoole, siis tasuks lisaks enda varustusele rõhku pöörata ka lemmiku omale. Kui oled inimene, kes eelistab kiiret sõitu sihtkohta (ehk lennata lennukiga), siis on natukene keerulisem oma lemmikut kaasa võtta, kuid kindlasti ei ole see võimatu. Selles postituses anname aga pigem nippe ja koostame nimekirja mida kaasa pakkida, kui reis lemmikuga möödub autoga sõites.

 

Mida kaasa pakkida?

1.     Koera pass – see vist väga selgitust ei vaja.

2.     Söök – tavaliselt võtame me ühe kausi või nõu ja mõõdame sinna sisse täpsed kogused just nii mitmeks korraks, kui mitu söögikorda reisi sisse jääb. Vahel lisan ka igaks juhuks mõne lisa koguse, sest kunagi ei tea milliseid ootamatuseid ette tulla võib. Lisaks kuivtoidule, on hea kaasa võtta ka näiteks Platinum MENU mini, mille väikesed kogused on just sobivad üheks söögikorraks krõbinatele peale panna.

3.     Söögi- ja jooginõud – meil on autos koertele selline joogikauss, millest vesi välja ei saa loksuda ja seega jääb puur ilusti kuivaks. Lisaks sellele, võtame me tavaliselt kaasa ka söögi- ja joogikausid ning näitustele või võistlustele minnes on meil lisaks veel ka eraldi kokkuklapitav joogikauss, mis ei võta kotis ruumi. Küll aga olen ma korduvalt koerte söögikausi ise maha unustanud ja siis on nad saanud sööki nii peost kui lihtsalt põrandalt või suvisemal ajal väljas muru seest :D

4.     Magamisase – kui reis on pikem kui paar päeva ja koeral on oma lemmik pesa, kus ta iga õhtu magab, siis võimalusel võiks selle kaasa võtta. See tekitab koerale ka hea ja koduse tunde ning uni tuleb kindlasti võõrsil parem :) Kui aga pesas koerale magada ei meeldi, siis võib kaasa võtta näiteks wetbed’i kus on ka hea pikutada või mida on hea puuri asemeks panna.

5.     Puur – neid võiks võimalusel olla kaks – eraldi autopuur ja kokkuklapitav, kaasaskantav puur. Autoga reisides on koera turvalisus väga oluline ja tavaline metallpuur taga pagasiruumis või istmel ei kaitse koera kuidagi võimalike avariide eest. Võimalusel võiks investeerida korraliku autopuuri (näiteks Variocage smartdog.ee). Kuna puur peaks olema koera jaoks see koht, kus tal on turvaline, võiks ka selle reisile kaasa võtta. Seda on hea kasutada juhtudel, kui on vaja koer üksi näiteks hotelli või apartementi tuppa jätta, aga kardad, et sel ajal kui Sind ei ole, võib koer mõne väikse pahandusega hakkama saada :D. Mõni koer aga lihtsalt veidike võõrustab uusi kohti ja sellistel juhtudel on puur just see, kus ta ennast ehk kõige paremini ja turvalisemalt tunneb. Lisaks on näiteks näitustel puur põhimõtteliselt hädavajalik, kuna näitustel on tavaliselt väga palju koeri ja koeral on rahulikum, kui ta saab oma turvatsoonis olla.

6.     Mänguasjad – meie võtame alati koertele kaasa nende lemmik mänguasjad millega siis hotellitoas või vabas õhus vabadel hetkedel mängida. See aitab koeri ka väsitada, et nad autosõidul rahulikult magada saaks.

7.     Maiused ja närimist – maiused on hea võtta kaasa nii võistlustele, näitusele kui ka lihtsalt matkale ning närimiseks midagi suuremat ja krõmpsuvamat on hea anda siis, kui koerad mingil momendil üksi jäetakse, et neil natukeseks ajaks tegevust oleks enne, kui nad ilmselt külge keeravad ja norskama hakkavad :)

8.     Kaelarihm, jalutusrihm, traksid... – mida iganes tavaliselt koeraga jalutades kasutad!

9.     Ravimid, esmaabitarbed – kui koeral on vaja võtta ravimeid, siis kindlasti neid mitte maha unustada ning igal väiksemalgi reisil võiks olla kaasas väike esmaabikott.

 

Loodame, et see nimekiri aitab edaspidiselt reisidele kõik olulisema kaasa pakkida nii, et midagi maha ei jää. Kui Teil on selliseid „must-be“ asju, esemeid või tooteid, mida Teie oma koeraga reisile minnes alati kaasa pakite, aga antud nimekirjast ei leidnud, siis andke kindlasti ka meile teada! Kõik koerad on erinevad ning kindlasti on ka kõikide reisinimekiri pisut erinev, kuid põhiasjad said meil kindlasti mainitud. Mõnusaid reise koos oma lemmikutega!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Suvi on see aeg, kus lisaks ilusatele ilmadele, on ka koledaid.. Kui Sul on kodus koer, kes äikesega toas rahulikult edasi norskab ja sellest väljagi ei tee, on Sul väga vedanud! Küll aga on palju neid koeri, kes kabuhirmus äikesetorme ja müristamist kardavad. Selles postituses jagame mõningaid näpunäiteid mida teha ja kuidas käituda, kui õues välgub ja paugub! ⚡️

 

 • Esiteks tuleks jälgida enda käitumist. Kui õues on kõva torm ja koer kardab, siis ei tasu minna koera paitama ja sülle võtma, kuna see võib koerale jätta mulje, et ta saab kartmise eest kiita. Samuti ei tohiks ka koeraga kurjustada, kuna see ainult süvendab tema hirmu. Äikesetormiga tuleks ise jääda väga rahulikuks, sulgeda kõik aknad (tõmmata ette ka kardinad) ja uksed ning üritada koera tähelepanu mujale viia tema lemmiktegevustega. Olgu selleks siis mängimine, kammimine või mõni muu tegevus, mida koer tavaliselt naudib.
 • Kuna õuest tulev torm võib olla juba piisavalt vali, siis lihtsalt telekat kõvemaks panna ei ole mõtet. Koertele soovitatakse sellistel puhkudel mängida hoopis näiteks klassikalist või lihtsalt rahulikku muusikat. Kuid olge ettevaatlikud muusika valimisel, Beethooveni viies sümfoonia võib tekitada koertele hoopis rohkem stressi :D
 • Thundershirt – lemmikloomapoodides on müügil sellised vestid nagu Thundershirt. See on vest, mis aitab koeral rahuneda, kuna avaldab koera rindkerele kerget survet ja paneb looma ennast rahulikumana tundma. Seda vesti võib kasutada ka näiteks siis, kui koer kardab autoga sõita või on teatud olukordades ärev.
 • Kui on ette teada, et näiteks täna õhtul lubab ilmateade äikest, siis võiks võimaluse korral koera enne ära väsitada, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Selline tegevus tõstab veres heaoluhormooni serotoniini taset, mis alandab koera vererõhku ja tekitab koeras heaolutunde.
 • Tekita koerale kodus koht, kus tal on alati turvaline olla – selleks võib olla tema puur (mille võiks siis katta pealt näiteks tekiga), mõnele meeldib vannitoa põrandal pikutada... veendu, et koeral on pääs sinna, kus ta ennast kõige turvalisemalt tunneb. Koerad, kes elavad õues, võiks äiksetormiga kindlast tuppa või näiteks esikusse, sauna eesruumi vms tuua, kuna vastasel juhul võib koer paanikasse minna ja lihtsalt minema joosta.
 • Üheks heaks nipiks on juba kutsikast saati koerale erinevaid helisi tutvustada. Kutsikale tuleks mängida vaikselt nädalas paar korda tormi helisid (nt Youtube’st) ning järgnevate nädalate jooksul vaikselt volüümi tugevdada. Selle meetodi kohta võiks enne kindlasti internetist lugeda, kui praktiseerima asutakse.

 

Kui aga koer ikkagi paaniliselt äikest kardab, siis võiks pöörduda veterinaari poole, kes sellisteks puhkudes kirjutab koerale midagi rahustavat. Kõige olulisemaks on alati jääda ise rahulikuks ning kindlasti mitte minna koera nö nunnutama ja kallistama. Loodame, et meie kõikide neljajalgsete tormised päevad mööduvad turvaliselt ja kartmatult!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Ujumine

27.07.2019 19:34

Ujumine on suvel üks parimaid ja jahutavamaid tegevusi mida koertega teha kui temperatuurid kipuvad väga kõrgeks tõusma. On koeri, kellele väga meeldib ujuda ja samas on ka neid, kes pigem ujumist väldivad, aga on nõus lihtsalt kaldal solberdama. Ka see aitab neid jahutada seega ei ole sellest midagi, kui Sinu koerale ujumine ei meeldi. Muidugi võib ka asi olla selles, et koer kardab – kõik koerad ei ole sündinud ujujad. Sellisel juhul tuleks tasa ja targu õpetada koerale kuidas rahulikult ujuda.

 

Kui Rocco oli väike, õpetasime me teda ujuma nii, et läksime ise samuti vette ja meelitasime ta endaga kaasa. Läksime kaldast nii kaugele, et koeral jalad põhja ei ulatuks, aga ise saime veel ilusti püsti seista. Siis toetasime koera kergelt kõhu alt ja kiitsime teda hästi palju kui ta pihta sai mida teha tuleb. Nüüdseks on teda juba väga raske veest välja meelitada :)

Suureks abiliseks on kindlasti ka päästevest millega tunneb ennast vees natukene ebakindel koer kindlasti turvalisemalt ning samuti on ka omanikul natuke kergem kaldal olla. Päästevesti on hea kasutada koeral ka siis, kui tehakse praegu populaarsust koguvaid SUP sõite või kui minnakse lihtsalt paadiga sõitma ja võetakse koer kaasa.

 

Minu koertele meeldib väga millelegi vees järgi ujuda, see tähendab, et meil on alati mõni mänguasi kaasas mida neile loopida. Selliste mängudega tuleks aga tajuda millal koerad väsima hakkavad. Ühtlasi ei tohiks mänguasju kaldast liiga kaugele visata muidu võib juhtuda see, et nendele tuleb lõpuks ise järgi minna :D Ujumine on koertele väga heaks füüsiliseks treeninguks kogu kehale ning seda soovitatakse ka nendele, kellel on olnud erinevaid jala/põlvevigastusi.

 

Suvel on eriti just karvaste koerte suureks vaenlaseks hotspot – ehk naha infektsioon, mis kipub just suvel tekkima koertele, kes armastavad ujuda ja kellel on tihe aluskarv. Hotspotile aitab kaasa lisaks ujumisele ka soe ja niiske ilm. Seega on oluline, et peale ujumist saaks koer koralikult kuivatatud, kuna vastasel juhul hakkab aluskarva all toimuma haudumine ning see võibki viia hotspotini. Suvel võiks rohkem kontrollida koera kõrvu ja kaela ümbrust kuhu hotspot enim tekib.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et ujumine on koertele hea nii füüsiliseks kui ka vaimseks treeninguks ning aitab suvel neid ka jahutada. Kindlasti aga tuleks erinevate veekogude ääres enne veenduda kas koerad on sinna oodatud ja võivad seal ujuda. Soovituseks mainime veel, et meie koerte lemmik veemänguasjad on erinevat Chuckit’i tooted, mida on koertel kerge veest haarata ja mida on ka nende erksate värvide tõttu alati lihtne märgata. Lisaks on neid hea kasutada ka aastaringseks mängimiseks, kuna mänguasjad on väga vastupidavad.

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Suvi näitab oma parimat külge ja laseb päiksel meie peale särada. Sooja päikesega kaasneb muidugi kõrgem õhutemperatuur, mis võib vähendada koera söögiisu ja teda kurnata – nagu meid endidki. Õnneks on mitmeid võimalusi kuumuse koera jaoks talutavamaks muutmiseks.

Vaimseid ja füüsilisi harjutusi ei maksa kuumusele vaatamata tegemata jätta, sest enamik koertest ajab neid, et end hästi tunda. Pikad jalutuskäigud, trenni ja aktiivsema mängimiseks võiks aga jätta jahedamatele hommiku- või õhtutundidele. Keskpäevases kuumuses tuleks teha võimalikult vähe.

Koera nina tuleks enne õue minekut lõhnatu päiksekreemiga (nt tundlikule nahale, lastele, allergikutele mõeldud kreem) päikesepõletuse eest kaitsta. See on eriti oluline heledakarvaliste ja tundlike koerte puhul.

Mõned koerad suudavad ise enda piire hinnata ja neid ei tohiks sundida liikuma rohkem, kui nad soovivad. Väga aktiivseid koeri tuleb tähelepanelikult jälgida. Mõned koerad keskenduvad jahi- ja mänguhimulisena ainult oma lemmikpallile ja jooksevad, kuni on kurnatud ja üle kuumenenud.

Koerad peavad saama keskpäevases kuumuses jahedas ja varjulises kohas puhata, näiteks majas, jahedal põrandal vms. Temperatuuritundlikele koertele ei piisa sellest siiski enamasti. Lisajahutuse tagamiseks võib toimida järgmiselt: koera võib katta märja rätiga, mis loob tänu aurustumisele paljudele koertele meeldiva jahedustunde. Sama efekti annab koera kasuka duši all või voolikuga niisutamine. Koerale peab seesugune jahutamine aga kindlasti meeldima. Poodides on müügil ka jahutavad tekid, millel koer saab lamada ja mis jahutavad vereringesõbralikult. Jahutavad tekid sobivad eriti hästi märja räti alternatiiviks puitpõrandaga ruumides. 

Veesõprade jaoks kõige lõbusam jahutusviis vette hüppamine. Kui läheduses ei ole ühtegi looduslikku ujumiseks ja hullamiseks sobivat veekogu, võib kasutada lastebasseini või suurt veepaaki või muud seesugust mahutit. Kindlasti tuleb aga jälgida, et seesugused koerabasseinid oleksid hügieenilised ja värske veega täidetud.

Paksu kasuka ja tihedate aluskarvadega koertele meeldib, kui neile suveks uus „soeng“ tehakse. Uhke, tõule iseloomulik karvkate ei tähenda alati, et karvade vahel ja all on piisavalt isoleeritud õhuruum.

Soovime nende nõuannetega teile ja teie koerale rõõmsat suve!

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tegevused vihmaste ilmadega

12.07.2019 21:43

Vihmased ilmad kipuvad olema sellised, et tahaks pugeda teki alla ja lihtsalt magada.. vahest tahavad seda ka koerad kuid enamjaolt tahaksid nad siiski ilmselt igasuguse ilmaga õue mängima minna. Mida aga koeraga toas teha kui õues sajab paduvihma ja omanik kohe mitte õue ei taha minna?

 

 1. Mäng „OTSI“ – peida tuppa koerale erinevatesse kohtadesse tema lemmikmaiused ja anna koerale käsklus „otsi“! Selline mäng väsitab koera kiirelt vaimselt ära kuna tegemist on ninatööga. Kõige parem on, kui maiuste peitmise ajaks viid koera teise tuppa, et kavalpead ei näeks kuhu kõige paremad palad ära peidetakse :)
 2. Anna koerale täidetud Kong mänguasi – nagu ühes postituses juba mainisime, on Kong mänguasi ka hea suviseks jahutamiseks kui panna sinna näiteks Platinum MENU konservi ja pista see sügavkülma – sellest on koerale tükiks ajaks tegevust!
 3. Õpeta koerale mõni uus trikk – kindlasti on veel olemas mõni trikk mida Sinu koer veel ei oska. Heaks abivahendiks on Youtube kus erinevatel kanalitel on põhjalikult õpetatud kuidas koerale erinevaid trikke õpetada. (trikid mida koerale õpetada näiteks: tagurdamine, roomamine, kallistamine, käpaga lehvitamine, ukse avamine ja sulgemine, raputamine, kummardamine, oma mänguasjade ära panemine kasti vms...)
 4. Arendavad mänguasjad - Osta vihmasteks ilmadeks koerale mõni Nina Ottosson’i arendav mänguasi. Nende valikus on suur hulk erinevaid mänguasju ja komplekte mis arendab koera ninatööd ja mõtlemist. Sinna on hea panna näiteks Platinum click-bits maiuseid!
 5. Mängi koeraga „köievedu“ – leia enda koera mänguasjade hulgast selline mänguasi mida on hea kahepoolselt sikutada. Sikutamis mängud on koerale head nii füüsilise kui ka vaimse poole pealt. Pea meeles, et igakord ei ole võitjaks omanik vaid enamus kordi võiks võitja olla koer – see tekitab koeras tahtmist teine kord veel mängida! Sikutamis mänguga on ka hea õpetada koerale käsklus „jäta“ või „anna“, kus koer laseb mänguasjast lahti ja sellele järgneb kiitus ja uuesti mängimine.

 

Loodame, et nendest punktidest on abiks, kui järgmine kord vihma sadama peaks! :)

Siinkohal jagame ka põnevamaid youtube kanaleid, kus õpetatakse erinevaid trikke:

Zak George’s Dog Training Revolution

McCann Dog Training

Training Positive

Pam’s Dog Academy

 

Jaga meiega ka enda lemmikuid vihmase ilma tegevusi nii Facebookis kui ka Instagramis!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 525

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5