Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 122

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Koer = sõber terveks eluks

14.02.2020 11:28

Täna on see päev, kus peame eriliselt meeles oma parimaid sõpru ja tuttavaid ning soovime neile ilusat sõbrapäeva. Lisaks kahejalgsetele sõpradele on meil ju ka meie imelised koerad!
Kes tervitavad meid hommikul esimesena, kui silmad lahti teeme? Kes ootavad meid pikisilmi töölt koju ja on sellel hetkel, kui Sa töölt tuled, kõige õnnelikumad Sind nähes? Need on meie vahvad neljajalgsed, kes teeksid meie nimel kõike ja meie nende nimel samuti!

Tänase sõbrapäeva puhul tooksime välja 5 põhjust, miks just koerad on inimese parimad sõbrad:

1. Koerad annavad meile motivatsiooni rohkem liikuda
Enamus koertele meeldib palju joosta ja mängida ning tänu sellele, liigutame ka meie ennast rohkem, kui me seda ehk muidu teeksime. Kindlasti on ka inimesi, kes ilma koerteta palju aega vabas õhus veedavad, kuid koerad on erilised tegelased kellega koos elades ei möödu peaaegu, et ükski õhtu lihtsalt kodus istudes isegi ka siis, kui väljas sajab paduvihma! 

2. Elades koertega ei pea me enam kunagi üksi sööma
Kellele meeldiks üksinda süüa? Koeraga elades seda muret küll tundma ei pea! Koerad istuvad truult Sinu kõrval seni, kuni sa teed oma viimased ampsud lootes, et ehk pudiseb midagi ka neile... Lisaks on koerad head „nõudepesumasinad“, kes aitavad kõik taldrikud vajadusel läikima lüüa! (soovitame siiski peale koerte nõudepesu teenust kasutades oma nõud ise üle pesta).

3. Koerad ei kritiseeri meid
Sulle meeldib üksinda kodus laulda aga Sa ei pea viisi? Kukkusid õues libedaga koeraga jalutades maha ja loodad, et keegi ei näinud? Koerad ei naera Sinu üle ega ütle, et ära enam laula, ma ei jõua seda enam kuulata! Paljud kindlasti aitavad hoopis kaasa laulda... Lisaks on koertel kama kaks mis Sul parasjagu seljas on, peaasi, et me oleks nendega koos ja teeksime midagi lõbusat! Lisaks on võimalik koertele kõik oma suurimad saladused rääkida ilma, et peaksime kartma, et need kellegi teise kõrvu jõuavad!

4. Koerad on alati kõigeks valmis
Mõtled jooksma minna? Koerad tahavad kaa! Mõtled, et teeks ühe matka metsas? Koerad tahavad kaa? Mõtled, et läheks ujuma? Kelgutama? Koerad tahavad kaa! Kui Sinu sõbrad võivad sulle ära öelda, siis Sinu koer ei ütle sulle kunagi ei.

5. Koerad armastavad Sind tingimusteta
Iga inimene ei tea kuidas on võimalik koeri nii palju armastada, aga iga koer teab, kuidas ja kui palju on võimalik inimesi armastada! Koertel ei teki kunagi tunnet, et nad jätaks Su maha ja leiaks endale parema kodu. Kui me neid armastame, armastavad nad meid vastu ja meil on sõbrad niikauaks, kuni nad elavad!

Inglise keeles on ütlus: „When you get a dog, your house will never be perfectly clean again but you will have more love than you ever could have imagined.“ Tõlgituna eesti keelde tähendab see järgmist: „Kui Sa võtad endale koera, ei ole Sinu kodu enam kunagi perfektselt korras ja puhas aga Sul on rohkem armastust, kui Sa eales oleks võinud unistada!“

Ilusat sõbrapäeva kõigile ja peame siiska ka oma neljajalgseid sõpru täna erilisemalt meeles.

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Talvised vitamiinid

06.02.2020 14:35

Talv on teadupoolest see aeg, kus päikest on vähe ja seega on ka inimesed tihti väsinud. Et talveaeg üle elada, sööme me sügis-talvisel perioodil palju C-vitamiini sisaldavaid puuvilju, mis aitavad eemale peletada haiguseid ning võidelda stressi vastu. Kui meie saame ennast turgutada puuviljadega, siis kas seda võivad teha ka meie lemmikud? 

 

On puuvilju mida võib koertele anda ja samas on ka selliseid, millest tasuks hoiduda, järgnevalt räägime mõnest tuntuimast puuviljast ja vaatame, kas saame neid koos lemmikutega teleka ees jagada! :)

 

Õunad jah, koerad võivad süüa õunu. Õunad annavad meile A- ja C-vitamiini ning samuti ka kiudaineid. Õunu lemmikule andes veendu, et seemned ja südamik on enne eemaldatud. Nipinurk: pista õunaviilud sügavkülma ja anna koerale neid kuumal suvepäeval – hea külm ja tervislik snäkk.

Banaan – jah, koerad võivad süüa ka banaani! Banaan on madala kalorsusega snäkk, mis sisaldab endas suures hulgas kaaliumit, vitamiine, kiudaineid ja rauda. Küll aga tuleb meeles pidada, et banaan on kõrge suhkrusisaldusega, mis tähendab, et seda võib koerale anda snäkina, aga mitte igapäevase osana tema toidust.

Viinamarjad – ei, koerad ei tohiks kunagi süüa viinamarju! Viinamarjad ja rosinad (kuivatatud viinamarjad) on koertele väga mürgised ning võivad viia neerupuudulikkuseni, seega tuleks neid kindlasti vältida.

Pirnid – jah, koerad võivad süüa pirne! Pirnid sisaldavad endas rauda, C- ja K-vitamiini ning ohtralt kiudaineid. Jällegi tuleks veenduda, et koerale antavas palas pole seemneid ega südamikku, kuna seemned sisaldavad endas tsüaniidi, mis on koertele mürgine.

Avokaado – ei, koerad ei tohi süüa avokaadot! Üha populaarsemaks saanud puuvili avokaado (justnii, avokaado on puuvili) võib olla tervislik meile, omanikele, kuid koertele on avokaado toksiline. Avokaado sisaldab persiini, mis põhjustab koertele seda süües kõhulahtisust ja oksendamist.

Vaarikad ja maasikad – jah, koerad võivad süüa nii vaarikaid kui ka maasikaid. Vaarikad sisaldavad endas antioksüdante, mis on koertele head. Nad on madala suhkrusisalduse ja kalorsusega, aga samas kõrge kiduaine-, magneesiumi ja C-vitamiini sisaldusega. Vaarikad on eriti head vanematele koertele, kuna nad sisaldavad endas põletikuvastaseid ühendeid. Küll aga tasuks vaarikaid koetele pakkuda tagasihoidlikes kogustes, kuna neis on natukene ksülitooli. Maasikates on palju kiudaineid ja C-vitamiini ning lisaks sisaldavad maasikad endas ühendeid, mis aitavad koerte (ja ka inimeste) hambaid valgematena hoida. Küll aga sisaldavad maasikad endas suhkruid, mistõttu tasuks ka nendega piiri pidada ja anda neid koerale mõistlikus koguses.

Tomatid – ei, koerad ei tohi süüa tomateid. Toores tomat sisaldab endas solaniini ning selle tarbimine võib põhjustada iiveldust, oksendamist, tasakaaluhäireid ning see võib lõppeda koguni surmaga.

Ananass – jah, koerad võivad süüa ananassi. Mõned tükid ananassi on hea maius koerale (eiti külmana). See troopiline vili sisaldab palju vitamiine, mineraale ja kiudaineid. Ühtlasi on ananassis ka bromelaiini - ühendit, mis aitab koertel paremini süsivesikuid omandada.

Kirsid – ei, koerad ei tohi süüa kirsse. Kirsitaimed ja seemned sisaldavad tsüaniidi, mis on koertele väga ohtlik. Kui koer sööb midagi, mis sisaldab tsüaniidi, siis see tähendab, et koera vererakud ei saa enam piisavald hapniku – see võib viia hingamisraskusteni ja ohtliku mürgistuseni.

 

Meeles tuleks pidada, et ka neid puuvilju, mida koerad võivad rahus süüa, ei tohiks anda korraga väga suurtes kogustes. Olenevalt puuviljast, võite lisada neid koerale kas toidu sisse või anda eraldi snäkina. Mõnusat maiustamist nende puuviljadega, mida koertele anda võib! 

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Kas teadsid, et see, kuidas sa oma koera kuivtoitu säilitad, võib mõjutada sinu koera tervist? Selleks, et tagada koeratoidu kvaliteet ja seeläbi ka oma koera hea tervis, järgi neid nelja reeglit:

 1. Säilita kuivtoitu originaalpakendis ehk ära viska originaalpakendit minema. Kõrgkvaliteetsete kuivtoitude, nagu seda on Platinum, pakend on spetsiaalselt disainitud selleks, et hoida eemal üleliigne niiskus. Maksimaalse värskuse tagamiseks võid toidu koos originaalpakendiga toidutünni asetada. Samuti tead sel juhul vajadusel aegumiskuupäeva või mõnd muud vajalikku infot.

 2. Ära hoia kuivtoitu õhu käes! Sulge toidupakk alati hoolikalt, sest liigne niiskus ja õhk kiirendavad riknemisprotsessi. Ka lemmiklooma tervisele ohtu kujutavad bakterid ei pääse õhukindlalt suletud toidukotile ligi.

 3. Ära hoia kuivtoitu päikesevalguse käes! Päikesest tingitud soojus tõstab kotis temperatuuri ja niiskust, mis kiirendab riknemisprotsessi ja suurendab ohtu bakterhaiguste tekkeks.

 4. Jälgi kuivtoidu aegumiskuupäeva ja ära anna koerale aegunud toitu! See tagab sinu koera ohutuse ja hea tervise - ära sellega riski!

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Välja vaadates on meil talve asemel pigem kevad... õues on pidevalt torm, aga koerad tahavad ikka välja. Kuidas  jalutuskäigud natukene lõbusamaks muuta, et nii neil, kui ka meil, ei tekiks jalutuskäikudel tüütut rutiini? Antud postituses toome teieni mõned mõtted, kuidas igapäevased jalutuskäigud natukene põnevamaks muuta :)

 

Üks lihtsamaid viise tavaline linna jalutuskäik koera jaoks põnevamaks muuta, on anda jalutuse vahepeal erinevaid käsklusi – kõrval, istu, oota jne. Koertele on oluline, et nad saaksid õues nuuskida ja "uudiseid lugeda", aga aeg-ajalt võiks nende tähelepanu püüda ning anda neile mõningaid käsklusi. Üks hea viis on kõrvalkõnd, mida võiks kindlasti premeerida (premeerimiseks sobivad kõige paremini Platinum Click-Bits maiused!). Samuti võib mõnes kõrvalisemas kohas panna koer istuma, minna ise paar meetrit eemale ja anda käsklus "siia". Selliste lihtsate käskluste abil saate tavalisel jalutuskäigul ka koera natukene mõtlema panna.

 

Metsas jalutades on mitmeid variante, kuidas rutiini murda... Kasutage metsas puid ja õpetage koerale kahe puu vahel kaheksaid tegema, või näiteks lihtsalt käskluse peale ümber puu jooksma. Lisaks on selliste koertega, kes omanikes väga kinni on (aga vahel ikka naaatukene eemale uitama lähevad), lahe mängida ka peitust ja vaadata kui kiiresti koer teid üles leiab. :) Kuna metsades on praegu väga palju murdunuid puid, siis on see hea võimalus koertele ka üle nende hüppama õppida (või alt läbi roomata...)!

 

Proovi koeraga iga paari päeva tagant oma trajektoori muuta, et ei kõnniks pidevalt ühte ja sama rada. Seda tehes on koeral iga kord niiii palju uusi "uudiseid lugeda"! Lisaks ei teki ka endal ühte ja sama rada kõndides rutiini. Ühtlasi, kuna suvi on varsti tulemas, siis proovi vahel mõnest jalutuskäigust hoopis kerge sörk või isegi jooks teha. Loomulikult võib koera panna ka ratta ette, kuid selleks ja ka jooksmiseks tuleks olla veendunud, et koera vanus ja füüsiline vorm lubab tal seda teha.

 

Leidke endale üks või miks mitte ka mitu koerasõpra, kellega aeg-ajalt koos jalutamas käia. Selliselt saab koer vaheldust, mängida ja teiste koertega suhelda ning ka endal läheb jalutuskäik rõõmsamalt. Koeraomanikel on ju alati millestki rääkida! Minge koos kas linnatiirule, metsa matkama või laske lihtsalt koertel ennast koerteplatsidel välja elada.

Me võime ju arvata (95% see ka nii ilmselt on), et koertel pole vahet kus või mis me nendega teeme seniks, kuni nad on meiega koos, kuid võimalusel võiksime siiski neile vaheldust pakkuda, nii ei tüdine ka me ise jalutuskäikudest ka kõige halvema ilmaga ära, vaid ootame neid põnevusega, sest iga päev on ju uus seiklus! :)

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Aasta alguses on tavaks seada uusi eesmärke või anda lubadusi. Sellel aastal võiksime uue aasta lubadusteks võtta inspiratsiooni oma neljajalgsetelt sõpradelt. Mis need küll olla võiks, mõtled Sa? Tegelikult on meil neilt nii mõndagi õppida... :)

 

 1. Joome rohkem vett! – kas teadsid, et viimase aja soovituste järgi peaksidki inimesed päevas jooma sama palju vett, kui seda joovad koerad? Seega, kui oled kodus ja näed/kuuled, et koer joob vett, siis tee seda sinagi! Muul ajal, kui oma lemmikuga koos ei viibi, kasuta meeldetuletuseks spetsiaalseid app’e või pane endale telefoni meeldetuletus. 
 2. Vaata asju/olukordi mõnest uuest vaatevinklist... – kiilud oma mõtetega kinni ja ei oska enam edasi minna? Keera enda kõht taeva poole ja vaata seda probleemi või olukorda hoopis uue nurga alt. Ehk saad nii mõnegi uue mõtte, kuidas edasi minna.
 3. „Play more, stress less“ – ehk siis mängime rohkem ja stressame vähem :). Kuna paraku tänavapäeval on enamusel meist järjest rohkem stressirohkeid olukordi, siis tuleb alati meeles pidada, et kõike tuleb hoida balansis. Võta oma koera lemmik mänguasi ja tehke kohe üks mäng, kui tunned, et stress ligi hakkab hiilima.
 4. Armasta tingimusteta – alates sellest, et tervitate ka oma pereliikmeid, kui nad koolist/töölt/trennist tulevad, kuni kallistuste ja kaisutusteni õhtuti teleka ees välja. Kui loomad üldse meile midagi meie elus õpetavad, siis on see just tingimusteta armastus.
 5. Pane oma mõistus ja aju proovile – öeldakse küll, et vanale koerale uusi trikke ei õpeta, aga tegelikult ei ole kunagi selleks hilja, eksole? Proovi mõnda uut hobi või võta ette mõni väljakutse, et oma mõistus teravana hoida. :)
 6. Relaaaaaaaax – ehk siis puhka! Kas teadsite, et kassid magavad 16-20 tundi ja koerad 12-14 tundi päevas? Kui on veel midagi, mida meie lemmikud meile pidevalt näitavad, siis see on just see, kuidas lõdvestuda ja chillida :). Kahjuks ei saa meie endale päevas nii palju und lubada, kuid meeles tuleb pidada, et uni on tähtis ja vahel tuleb ennast mõne SPA protseduuri või massaažiga poputada.
 7. Mine rohkem välja jalutama – uuringud on selgeks teinud, et kõige suurem pluss just koera omamisel, on südame-veresoonkonna haiguste vähenemine. Ja jalutamine ei ole ju mitte hea ainult meile vaid loomulikult ka meie lemmikutele. Võtame kõik nüüd plaani, et uuest aastast viibime koos oma neljajalgsetega VEEL rohkem värskes õhus ja avastame mitmeid uusi kohti!
 8. Naerata rohkem – pole kahtlustki, et tänu oma lemmikule naeratame me juba kõik niigi rohkem, aga jagame neid naeratusi ka teistele! Tihti me ei mõtle sellele, et kasvõi tänaval jalutades ja mõnele võõrale inimesele naeratades võime me nende tuju hoobilt paremaks teha. Seega – naeratame rohkem ja jagame oma rõõme ka teistega!
 9. Elame hetkes – kuna tänapäeva ühiskond liigub igas suunas meeletu kiirusega, on raske vahel tunda rõõmu ja nautida just praegust hetke. Kui Sinu koer on Sinuga, siis ei muretse ta mineviku pärast ega stressa tuleviku üle – ta naudib just praegust hetke, seda, et on koos Sinuga! Jällegi üks väga oluline asi, mida saame oma lemmikutelt õppida :)
 10. Käime regulaarselt kontrollis – öeldakse, et kõige suurem varandus on meie tervis ja just nii see tõepoolest on. Oma koerte ja kassidega käime me ju regulaarselt kontrollis ja vaktsineerimas, teeme seda ka ise!

 

Loodame, et see postitus aitab Teil uude aastasse minna mõne uue mõttega. Usun, et ükski nendest punktidest ei ole ületamatu vaid on täiesti tehtavad. Ilmselt paljusid nendest me teeme igapäevaselt, mõnda ehk natuke rohkem, teist vähem, kuid kordamine on tarkuse ema, eksole?!

 

ILUSAT UUT AASTAT!

 

Psst... see postitus ei ole veel tegelikult läbi...

 

Meie, koerad, lubame uuel aastal, et:

 1. Me ei näri ühtegi omaniku uut kinga (näksime ainult vanu..)
 2. Me ei varasta laualt ühtegi toidupala... (võtame ainult prügikastist, kui uks/kaas lahti unustatakse..)
 3. Me ei roni enam kunagi diivanile (ainult siis, kui külalised tulevad ja omanik ütleb, et „nad tegelikult ei ole kunagi diivanil käinud, sest me ei luba neid sinna...“ who are you kidding human?)
 4. Lubame, et me ei söö enam metsas olles teiste loomade essu...(või siis ainult siis, kui sa ei vaata..)
 5. Lubame, et ei haugu tolmuimeja peale (kuigi me ei saa siiani aru, miks ta meie karvad kõik minema tõmbab, need annavad ju sooja ja pehmust jala alla!!)
 6. Lubame, et teeme häda nr 2 ainult siis, kui teame, et omanik pani kotid ilusti taskusse ja, et tal on neid täpselt õige kogus tänaseks jalutuskäiguks (ja vahel teeme ühe nr 2 veel üllatuseks just siis, kui omanik oli esimese laari ära korjanud...)
 7. Kui tahame omanikuga mängida, siis alati anname mänguasja ära, kui nad ütlevad võlusõna „ANNA“ (aga vahel mängime ikkagi, et me ei tea mis see sõna tähendab...)
 8. Lubame, et kui me anname märku, et lase meid õue, siis me ei taha minuti pärast tuppa tagasi... vaid kahe minuti pärast.
 9. Lubame, et aitame endiselt ja alati aknaid „pesta“ oma imelise kunstiga! (kui vaja, siis lakume ka!)
 10. Lubame alati Sind vannitoa ukse taga oodata ja valvata!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Harrastused Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 122

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5