Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 135

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

10 soovitust talveks

13.01.2021 11:07

 • Koerad riidesse!

Toas võib ju olla hea soe pikutada, aga vaatamata ilmale vajavad kõik koerad jalutuskäike. Kui Sinu koer on ilma aluskarvata ja kardab külma, siis tuleks talle kindlasti soe jope selga panna.

 • Jälgi lund koera varvaste/käppade vahel

Kui olete õues ja koer kipub oma jalgu nakitsema, siis tasub juba õues pilk peale visata koera varvastele – sinna võib lumi kinni jääda ning koeral on ebamugav edasi liikuda, kuna lumi muutub varvaste vahel väikesteks lumekuulikesteks. Selle vältimiseks võib koera käpaalused karvad lühemaks lõigata, et lumel ei oleks kuhugi kinni jääda!

 • Määri koera käpapadjanditele ca 15 minutit enne õue minekut käpasalvi

Käpasalv ei lase tänaval oleval soolal koera käpapadjanditele halba teha. 

 • Hoia koer kuivas ja soojas 

Kui olete just õuest tuppa jõudnud, siis tasub koer kiirelt ära kuivatada, eriti, kui õues on sadanud vihma, lörtsi, lund.

 • Hoia koer aktiivsena ka toas

Mõnele koerale ei meeldi üldse meie sügisesed ja talvised ilmad ning seega on õues käik nende jaoks väga raske.. Selle kompenseerimiseks tuleks talvel neile rohkem tubaseid tegevusi leida.

 • Jälgi talvisel ajal toidukoguseid!

Kõik koerad ei ole talvel sama aktiivsed kui suvel, seega tuleks jälgida toidukoguseid ja vajadusel neid korrigeerida, et vältida kaalutõusu.

 • Veendu, et Sinu koer tuleb kutsumise peale

Loomulikult on olukordi, mil ka kõige kuulekam koer ei pruugi omaniku hääle peale kõrvagi liigutada, kuid kuna talv on suhteliselt pime aeg, siis koera rihmast lahti lastes tuleks olla kindel, et koer kutsumisel ka tagasi tuleb. 

Veendu, et koeral on mikrokiip ja omaniku andmed on ka registrisse kantud.

 • Tee oma koer nähtavaks!

Kuna praegusel ajal on juba kell 16 praktiliselt kottpime, siis tuleb ka koer nähtavaks teha olenemata sellest, kas ta on rihmast lahti või kõnnib rihmas - nii on koer teistele liiklejatele ja autodele juba kaugelt nähtav.

 • Ära jäta koera pikaks ajaks autosse

Just nagu suvel, kui autod toimivad kui kasvuhooned ja temperatuur tõuseb väga kiirelt, võib autos temperatuur ka väga kiirelt langeda. Võimalusel ürita koos koeraga vältida kohti, kuhu teda kaasa võtta ei saa. Koeral on kindlasti parem olla oma kodus ja oma pesas, kui autos. 

 • Väldi jäätunud veekogusi!

Hoia oma koer eemal jäätunud veekogudest, kui Sa ei ole kindel, kas jää kannab või mitte.

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Hambapesu on see, millega võiksid kõik kutsikaomanikud kohe alustada, hilisemas eas harjutama hakkamine võib juba keerulisem olla. Kui kutsikas väiksest peale sellega harjub, ei tohiks tulevikus hammaste pesuga mingit probleemi olla, oluline on luua positiivsed mälestused ja seosed! Selles postituses toome teieni mõned punktid kuidas alustada ja harjutada oma koera hambapesuga!

 • Kõige olulisem punkt - vali hambapesuks õige aeg ja koht, kus koer tunneb ennast turvaliselt. 

 • Kuna iga koer on erinev, siis tuleb ka vastavalt koerale valida hambapesuks õiged vahendid. On olemas spetsiaalsed hambaharjad (erineva suurusega), näpuharjad (käivad näpuotsa, tavaliselt sobilikumad väiksematele koertele), hambapuhastuslapid (millega saab kergelt igemeid masseerida ja hambaid puhastada), hambapasta (erinevate maitsetega, nt maksa, kana jne.. kindlasti ei tohi kasutada inimestele mõeldud hambapastat!), hambageel / sprei (Platinum OralClean+Care).

 • Kui õiged vahendid on leitud, tuleb hakata neid koerale tutvustama – lasta koeral nuusutada hambaharja ja näiteks maitsta hambapastat / hambageeli. Kindlasti tuleks koera julgustada ja kiita just häälega, et koer saaks aru, kui tubli ta on! Esialgu, kui koerale hambahari väga meeldiv ei ole, võib hambapastat panna ka lihtsalt enda näpupeale ja sellega koera suus igemeid masseerida ja üle hammaste käia. Hambageeli /sprei puhul tulebki toode näpu või pihusti abil hammaste väliskülgedele kanda ja lasta see koeral limpsimise abil hammastele laiali kanda.

 • Kui koer on harjunud juba sellega, et laseb Sul oma näpuga hambaid „pesta“, siis tuleks järgmisena hakata proovima hambaharjaga (ps! see kõik ei pruugigi juhtuda ühe korraga, mõni koer ei lase hambaharja veel mitu päeva endale suhu panna, siinkohal on vaja kannatust!). Kõigepealt tulekski lasta koeral sellega tutvuda, nuusutada, panna peale ka hambapastat ja lasta koeral seda lakkuda ning seejärel liikuda edasi hammaste juurde, tehes väikseid ringjaid liigutusi. Kuna esihammasteni on kõige lihtsam jõuda, siis võibki nendega alustada.

 • Liikuda vaikselt tagumiste hammasteni – kui koer hakkab vastu puiklema ja talle ei meeldi enam see olukord, siis lõpetada hetkeks tegevus, teha väike paus, sügada koera kõhtu näiteks, kinnitada talle, et kõik on hästi! Oluline on koera mitte survestada, vaid esimesed korrad võtta pigem rahulikult ja teha see protseduur meeldivaks.

 • Proovi erinevaid asendeid – kuigi istuv või seisev koer on kõige tavalisem poos, milles koera hambaid pesta, meeldib mõnele koerale just see protseduur pikali olles. Tundes oma koera tulebki leida see õige positsioon, mis Sinu koerale kõige rohkem sobib ja kus ta ennast kõige mugavamalt tunneb.

 • Tee pause! Esimesel korral ei pruugi Sa tervet koera suud suuta ära pesta, seega on oluline teha esialgu pigem lühemad sessioonid ja võtta asja rahulikult. Kohe, kui tunned, et Sinu koerale ei ole see olukord enam positiivne, siis tuleks selleks korraks lõpetada, kiita koera, et ta on nii tubli olnud ja jätkata järgmisel päeval.

 • Harjuta-harjuta-harjuta! Kuna hambapesust võiks saada koerale iga õhtune/hommikune rutiin, siis tulebki palju harjutada, et lõpuks mõlemad, nii Sina kui ka koer, seda protseduuri naudiksid ning et see saaks kiirelt ja korralikult tehtud!

 • Alati lõpeta preemiaga! Peale igat õnnestunud (ja alguses ka mitte nii õnnestunud) hambapesu, tuleb koera premeerida! Selleks ei pea olema maius, vaid näiteks tema lemmik mänguasi, mängida sikutamist, loopida palli või teha mida iganes, mis Sinu koerale sära silma toob!

 

Kui ka Sinul on jagada mõni hea hambapesu nipp, siis anna sellest ka meile teada! Paljud annavad enda koertele ka erinevaid konte närida, mis puhastavad hambaid, kuid oluline ongi jälgida enda koera hammaste seisu, et ei tekiks hambakivi ja hambakattu, mis võib lõppeda koerale väga halvasti! 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Kui Sul on koer, kes suudab oma söögi kolme sekundiga endale sisse hingata, siis see postitus on just Sulle! Toome teieni 5 nippi kuidas toimida, et söömine võtaks aega ja samas ka väsitaks koera nii füüsiliselt kui ka vaimselt - sest väsinud koer on ju õnnelik koer! 

 •  Osta spetsiaalne toidunõu loomapoodides müüakse erinevaid „slow-feeder“ tüüpi nõusid (muru imiteerivaid, spiraalidega jne). Koer peab tavaliselt nendest kas nina või keelega krõbinaid lükkama, et söök kätte saada. Selliselt võtab toidu kättesaamine rohkem aega ja ühtlasi ka väsitab koera. Samuti võib sellistesse nõudesse "laiali määrida" MENU märgtoite!

 • Kui spetsiaalset toidunõu ei ole kohe käepärast võtta, siis võib proovida ka koduseid muffini vorme! Pane krõbinad erinevatesse aukudesse ja boonuseks võib veel tennisepallid nende peale panna.

 • Võib toimida ka nii, et koeral ei olegi ühte/kahte kindlat söömisaega, vaid ta teenib päeva jooksul oma söögi maiustena välja. Nii jaotub päevane ports terve päeva peale ära ja jällegi takistab koera ahnitsemast. Kaalu hommikul koera päevane portsjon välja ja võta krõbinad kaasa jalutuskäikudele. Õppige uusi trikke ja andke krõbinaid ka selle eest, kui koer laseb ilusti ennast kammida ja küüsi lõigata.

 • Nuuskimismatt – nuuskimismatti on hea krõbinad ära peita ja lasta koeral neid otsida. Nii sööb koer krõbin-krõbina haaval oma söögi rahulikult ära!

 • Kui elad oma majas, siis saad krõbinad visata aeda muru sisse ja anda käsk: „otsi“. Seda meetodit oleme aeg-ajalt kasutanud, kui tahame koeri natuke rohkem väsitada.

 

Kui Sul on veel nippe kuidas koera söömist aeglustada, siis jaga neid ka meiega! Kindlasti tuleks alati veenduda, et koeral on söömise ajal turvaline olla ja keegi teda ei sega, kuna just erinevad segavad faktorid võivad olla põhjuseks, miks koer kiirelt söögi endale sisse ahnitseb. Suvel võib proovida ka märgtoite jääkuubiku vormidesse panna ja seejärel sügavkülmutada, mis teeb söömise aeglasemaks ja annab koerale head jahutust!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

DIY ehk tee ise jäätis koertele? Jah, palun! Panime kokku mõned maitsvad retseptid (vaata kõiki SIITning Carmelo proovis oma perenaise abiga mõned neist järele. Kuidas väga valivale koerale isetehtud jäätised maitsevad?

 • Külmutatud jogurt "LOVE" (mesi, kreeka jogurt, MENU mini märgtoit)

Carmelo sai esimest korda proovida mett ja see maitses talle väga, kreeka jogurt ja MENU kanalihaga märgtoit on aga ammused vaieldamatud lemmikud. See kombo oli üks maitsvamaid jäätiseid, mida proovisime. Valmistamine oli imelihtne - segasin kokku kreeka jogurti, mee ja MENU märgtoidu ning panin sügavkülma. 24 tundi hiljem võtsin maiuse välja ja Carmelo asus nautima, nii lihtne see oligi. 

 

 • Värskendav sorbett (õun, banaan, vaarikad ja vesi)

Banaani ja õuna ei olnud Carmelo varem söönud, niipalju kui varasemalt kokku puutus, siis pööras lihtsalt otsa ringi. Tegin koostisosad blenderis smuutiks ning panin sügavkülma. Kui järgmine päev maiuse sügavkülmast välja võtsin, siis Carmelo küll limpsis seda, aga sööma ei hakanud. Mõtlesin välja aga nipi kuidas koer sööma saada - andsin sorbetti lusikaga ja see läks alla nagu soe sai.

 

 • Banaaniahvatlus (banaan, MENU mini märgtoit ja kohupiim)

Retsept on jällegi ülilihtne - kõige alumiseks kihiks panin MENU märgtoitu, selle peale kohupiima ning kaunistuseks lisasin banaaniviilud. Banaan ei olnud Carmelo lemmik, aga kohupiim ja märgtoit küll. 

 

 • Jäine kala (kohupiim, MENU mini Pure Fish, riivitud porgand)

Segasin kokku kohupiima ja MENU kalamaitselise märgtoidu ning riivisin porgandit peale. Kala märgtoit ei ole olnud Carmelole just kuigi meeltmööda, aga suutsin selle maitset kohupiima ja porgandi abil ära peita. Carmelo sõi hea isuga!

 

Jälgi Carmelo tegemisi Instagramis: www.instagram.com/spitzcarmelo

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Kuuma ja palava ilmaga võivad nii mõnedki koerad söögist keelduda ning kui see toimub ainult väga palavatel päevadel, ei tasuks ülemäära muretseda. Kuna palavate ilmadega liiguvad koerad vähem (väljas soovitatakse käia varahommikuti ja hilisõhtuti ning vältida keskpäeva kuumust), siis nad ka söövad vastavalt sellele lihtsalt vähem. Aga mida teha, et koer siiski midagigi sööks?

 

Esiteks, ei tohiks palava ilmaga sundida koera sööma! Kui ta jätab üks/kaks söögikorda vahele, ei juhtu temaga mitte midagi. Veendu, et koeral oleks koguaeg saadaval värske vesi. Kui koer ei taha ka väga palju vett juua, siis võib talle pakkuda näiteks maitsestamata jogurtit või keefiri, mis aitab ka immuunsüsteemi tugevdamisele kaasa!

 

Tavaliselt ei taha koerad palavate ilmadega krõbinaid süüa, eriti, kui nad söövad neid nö „paljalt“ ilma õlide ja muude lisanditena. Proovi krõbinaid segada näiteks märgtoiduga või andagi koerale palavate ilmadega ainult märgtoitu. Lisaks võib krõbinate peale panna ka kodujuustu, maitsestamata jogurtit või keefiri! Oleme kirjutanud postitusi erinevatest puuviljadest (LINK) ja köögiviljadest (LINK), mida koertele anda võib. Suvel võib neid maiustena just külmkapist anda – hea ja tervislik ning jahutav snäkk! Sügavkülma võib panna ka märgtoitu, näiteks Kong mänguasja sisse.

 

Muuda koera söögiaegasid – vahel võib abi olla ka sellest, kui palavate ilmadega andagi koerale söök varahommikul ja/või hilisõhtul.

Kui Sinu koer saab ka aeg-ajalt mõnda konti või mingit muud toorest maiust närida, siis suvel võiks selle panna mõneks ajaks  sügavkülma, kuid kindlasti tuleks jälgida, et see täiesti ära ei külmuks. Selline maius hoiab koerad nii mõnekski ajaks tegevuses ning lisaks saavad nad ka hea jahutuse osaliseks!

 

Samuti soovitame proovida meie #mõttesnäkk väljakutset valmistada oma lemmikule imemaitsev jäätis (videoõpetust näeb SIIT).

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 135

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5