Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 262

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Pimedad õhtud ongi juba käes ning olenemata sellest, et õues ei näe õhtuti enam ei istuda ega astuda, tuleb koertega ikka ennast õue vedada. Küll aga on meie õnneks tänapäeval igasuguseid vidinaid ja tooteid millega nii ennast, kui ka oma koer pimedas märgatavaks teha. Lisaks koera ja enda märgatavaks tegemisele on hea ka tasku/pealampi õhtuti kaasas kanda.

 

Koertele on õnneks praegusel ajal saadaval palju erinevaid tooteid, et nähtav olla:

 • Kaelarihmad/traksid, mille sisse on õmmeldud helkurkangas. Selliseid kaelarihmasid ja trakse on eriti hea kasutada just lühikarvaliste koerte puhul, kelle seljas ja kaelas on neid tooteid väga hästi näha.
 • Vilkuvad kaelarihmad – loomapoodides müüakse väga põnevaid kaelarihmasid, mis vilguvad pimedas, tasub poodidest küsida!
 • Erinevad vilkuvad ripatsid/tulukesed – ka neid on loomapoodides suures valikus. Meie kasutame selliseid vikuvaid tulukesi, mida saab ümber tõsta erinevatele traksidele, kaelarihmadele jne. See ei ripu ja seega ei kao ka ära, vaid on kindlalt rihma või traksi küljes kinni.
 • Erinevad joped/vestid – just metsas käies on hea kasutada erinevaid nö jahijakke, mis teevad koera pimedas kergelt nähtavaks.
 • Jalutusrihmad – ka jalutusrihmasid on praegu väga mitmeid ja erinevaid, kus on helkurribad külge õmmeldud.

 

Lisaks koertele tuleks ka ise kindlasti pimedatel õhtutel kanda helkurit ning meie kaasavara pimedatel õhtutel on alati ka pealamp - sellega teen ma ka ennast väga selgelt nähtavaks. Ka linna tänavatel tuleks koer nähtavaks teha, et teised liiklejad ja autod juba eemalt Teid märkaks. Nii saate veenduda, et jalutuskäik on ohutu nii Teile kui ka kaasliiklejatele :).

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Varustus Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Üleminek suveajalt talveajale tähendab, et kella keeratakse tunni võrra tagasi. Meile, inimestele, on see mõnes mõttes tore uudis, saame ju tund aega uneaega juurde, kuid meie lemmikutele võib see hoopis teisiti mõjuda. Meie lemmikud on harjunud meie nädalasiseste rutiinsete toimingutega ning seega võib kellakeeramine nende ajakava natuke sassi lüüa. Muidugi on ka kindlasti neid koeri keda kellakeeramine ei pruugi üldse mõjutada, kuid enamasti meeldib koertele rutiin, seega võib see nende päevakava siiski natuke sassi lüüa.

 

Paljudel koertel on ikkagi esimese asjana kui nad ärkavad, minna soov õue oma hädasid tegema. Kui aga meie tund aega kauem magame, võivad koerad tulla voodi äärele niutsuma, et mis mõttes?! Seega võib selline asi võtta jällegi aega, kuniks koertel hommikuse ärkamise uus kellaeg selgeks saab. Lisaks hommikustele väljaskäikudele mõjutab see kindlasti ka ju lõunaseid ja õhtuseid õues käimisi.

 

Lisaks ärkamisele võib segadust tekitada ka söömise aeg. Kindlasti on ka neid koeri kes ei saa ükski päev samal ajal süüa, mis tähendab, et neid see põhimõtteliselt ei mõjutagi. Kuid näiteks minu koerad saavad üldiselt igal hommikul ja õhtul samal ajal süüa. Raphael teab eriti täpselt, et kui kell on 18:00, on söögiaeg. Sellepärast ta igal õhtul juba 17:55 oma kausi ääres istub ja lihtsalt jõllitab mind :) Kui söögiaega aga koeral muuta ei taha, siis tuleks koerale söök anda nö vana kella järgi.

 

Tundlikumad koerad keda kellakeeramine väga mõjutada võib, eriti just kutsikad ja näiteks vanemad koerad (kuna õue mineku aeg, söögiaeg, magama mineku aeg jne kõik muutub) võivad muutuda natuke närvilisemaks/rahutumaks ja käituda teistmoodi – kui märkad oma lemmiku käitumises midagi väga teistsugust, siis tasub pöörduda veterinaari poole. Üldiselt on aga sellised muutused paari päevased, kuna koerad suudavad kiirelt nö ümberlülituda ja uue rutiini endale selgeks teha. Tundlikumate koertega tuleks kellakeeramine järk-järgult nende rutiini sisse tuua, mis tähendab, et endal tuleb küll hommikuti varem ärgata ja hakata 10-15 minuti kaupa näiteks hommikusi käimisi edasi lükata kuni olete jõudnud sinnamaale, et oletegi tunni võrra käimisi ja tegemisi nihutanud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et koerad nagu ka inimesed, on väga erinevad. Mõnda mõjutab kellakeeramine väga ning mõnda üldse mitte – samamoodi on ka koertega. Mõned koerad on omanikus nii kinni, et harjuvad kohe omaniku uue „graafikuga“ ja elu läheb täpselt samamoodi edasi :).

 

Anna meile kindlasti märku, kas Sinu koer(ad) on kellakeeramisest kuidagi mõjutatud olnud? 

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Suvi on see aeg, kus lisaks ilusatele ilmadele, on ka koledaid.. Kui Sul on kodus koer, kes äikesega toas rahulikult edasi norskab ja sellest väljagi ei tee, on Sul väga vedanud! Küll aga on palju neid koeri, kes kabuhirmus äikesetorme ja müristamist kardavad. Selles postituses jagame mõningaid näpunäiteid mida teha ja kuidas käituda, kui õues välgub ja paugub! ⚡️

 

 • Esiteks tuleks jälgida enda käitumist. Kui õues on kõva torm ja koer kardab, siis ei tasu minna koera paitama ja sülle võtma, kuna see võib koerale jätta mulje, et ta saab kartmise eest kiita. Samuti ei tohiks ka koeraga kurjustada, kuna see ainult süvendab tema hirmu. Äikesetormiga tuleks ise jääda väga rahulikuks, sulgeda kõik aknad (tõmmata ette ka kardinad) ja uksed ning üritada koera tähelepanu mujale viia tema lemmiktegevustega. Olgu selleks siis mängimine, kammimine või mõni muu tegevus, mida koer tavaliselt naudib.
 • Kuna õuest tulev torm võib olla juba piisavalt vali, siis lihtsalt telekat kõvemaks panna ei ole mõtet. Koertele soovitatakse sellistel puhkudel mängida hoopis näiteks klassikalist või lihtsalt rahulikku muusikat. Kuid olge ettevaatlikud muusika valimisel, Beethooveni viies sümfoonia võib tekitada koertele hoopis rohkem stressi :D
 • Thundershirt – lemmikloomapoodides on müügil sellised vestid nagu Thundershirt. See on vest, mis aitab koeral rahuneda, kuna avaldab koera rindkerele kerget survet ja paneb looma ennast rahulikumana tundma. Seda vesti võib kasutada ka näiteks siis, kui koer kardab autoga sõita või on teatud olukordades ärev.
 • Kui on ette teada, et näiteks täna õhtul lubab ilmateade äikest, siis võiks võimaluse korral koera enne ära väsitada, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Selline tegevus tõstab veres heaoluhormooni serotoniini taset, mis alandab koera vererõhku ja tekitab koeras heaolutunde.
 • Tekita koerale kodus koht, kus tal on alati turvaline olla – selleks võib olla tema puur (mille võiks siis katta pealt näiteks tekiga), mõnele meeldib vannitoa põrandal pikutada... veendu, et koeral on pääs sinna, kus ta ennast kõige turvalisemalt tunneb. Koerad, kes elavad õues, võiks äiksetormiga kindlast tuppa või näiteks esikusse, sauna eesruumi vms tuua, kuna vastasel juhul võib koer paanikasse minna ja lihtsalt minema joosta.
 • Üheks heaks nipiks on juba kutsikast saati koerale erinevaid helisi tutvustada. Kutsikale tuleks mängida vaikselt nädalas paar korda tormi helisid (nt Youtube’st) ning järgnevate nädalate jooksul vaikselt volüümi tugevdada. Selle meetodi kohta võiks enne kindlasti internetist lugeda, kui praktiseerima asutakse.

 

Kui aga koer ikkagi paaniliselt äikest kardab, siis võiks pöörduda veterinaari poole, kes sellisteks puhkudes kirjutab koerale midagi rahustavat. Kõige olulisemaks on alati jääda ise rahulikuks ning kindlasti mitte minna koera nö nunnutama ja kallistama. Loodame, et meie kõikide neljajalgsete tormised päevad mööduvad turvaliselt ja kartmatult!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Ujumine

27.07.2019 19:34

Ujumine on suvel üks parimaid ja jahutavamaid tegevusi mida koertega teha kui temperatuurid kipuvad väga kõrgeks tõusma. On koeri, kellele väga meeldib ujuda ja samas on ka neid, kes pigem ujumist väldivad, aga on nõus lihtsalt kaldal solberdama. Ka see aitab neid jahutada seega ei ole sellest midagi, kui Sinu koerale ujumine ei meeldi. Muidugi võib ka asi olla selles, et koer kardab – kõik koerad ei ole sündinud ujujad. Sellisel juhul tuleks tasa ja targu õpetada koerale kuidas rahulikult ujuda.

 

Kui Rocco oli väike, õpetasime me teda ujuma nii, et läksime ise samuti vette ja meelitasime ta endaga kaasa. Läksime kaldast nii kaugele, et koeral jalad põhja ei ulatuks, aga ise saime veel ilusti püsti seista. Siis toetasime koera kergelt kõhu alt ja kiitsime teda hästi palju kui ta pihta sai mida teha tuleb. Nüüdseks on teda juba väga raske veest välja meelitada :)

Suureks abiliseks on kindlasti ka päästevest millega tunneb ennast vees natukene ebakindel koer kindlasti turvalisemalt ning samuti on ka omanikul natuke kergem kaldal olla. Päästevesti on hea kasutada koeral ka siis, kui tehakse praegu populaarsust koguvaid SUP sõite või kui minnakse lihtsalt paadiga sõitma ja võetakse koer kaasa.

 

Minu koertele meeldib väga millelegi vees järgi ujuda, see tähendab, et meil on alati mõni mänguasi kaasas mida neile loopida. Selliste mängudega tuleks aga tajuda millal koerad väsima hakkavad. Ühtlasi ei tohiks mänguasju kaldast liiga kaugele visata muidu võib juhtuda see, et nendele tuleb lõpuks ise järgi minna :D Ujumine on koertele väga heaks füüsiliseks treeninguks kogu kehale ning seda soovitatakse ka nendele, kellel on olnud erinevaid jala/põlvevigastusi.

 

Suvel on eriti just karvaste koerte suureks vaenlaseks hotspot – ehk naha infektsioon, mis kipub just suvel tekkima koertele, kes armastavad ujuda ja kellel on tihe aluskarv. Hotspotile aitab kaasa lisaks ujumisele ka soe ja niiske ilm. Seega on oluline, et peale ujumist saaks koer koralikult kuivatatud, kuna vastasel juhul hakkab aluskarva all toimuma haudumine ning see võibki viia hotspotini. Suvel võiks rohkem kontrollida koera kõrvu ja kaela ümbrust kuhu hotspot enim tekib.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et ujumine on koertele hea nii füüsiliseks kui ka vaimseks treeninguks ning aitab suvel neid ka jahutada. Kindlasti aga tuleks erinevate veekogude ääres enne veenduda kas koerad on sinna oodatud ja võivad seal ujuda. Soovituseks mainime veel, et meie koerte lemmik veemänguasjad on erinevat Chuckit’i tooted, mida on koertel kerge veest haarata ja mida on ka nende erksate värvide tõttu alati lihtne märgata. Lisaks on neid hea kasutada ka aastaringseks mängimiseks, kuna mänguasjad on väga vastupidavad.

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Suvi näitab oma parimat külge ja laseb päiksel meie peale särada. Sooja päikesega kaasneb muidugi kõrgem õhutemperatuur, mis võib vähendada koera söögiisu ja teda kurnata – nagu meid endidki. Õnneks on mitmeid võimalusi kuumuse koera jaoks talutavamaks muutmiseks.

Vaimseid ja füüsilisi harjutusi ei maksa kuumusele vaatamata tegemata jätta, sest enamik koertest ajab neid, et end hästi tunda. Pikad jalutuskäigud, trenni ja aktiivsema mängimiseks võiks aga jätta jahedamatele hommiku- või õhtutundidele. Keskpäevases kuumuses tuleks teha võimalikult vähe.

Koera nina tuleks enne õue minekut lõhnatu päiksekreemiga (nt tundlikule nahale, lastele, allergikutele mõeldud kreem) päikesepõletuse eest kaitsta. See on eriti oluline heledakarvaliste ja tundlike koerte puhul.

Mõned koerad suudavad ise enda piire hinnata ja neid ei tohiks sundida liikuma rohkem, kui nad soovivad. Väga aktiivseid koeri tuleb tähelepanelikult jälgida. Mõned koerad keskenduvad jahi- ja mänguhimulisena ainult oma lemmikpallile ja jooksevad, kuni on kurnatud ja üle kuumenenud.

Koerad peavad saama keskpäevases kuumuses jahedas ja varjulises kohas puhata, näiteks majas, jahedal põrandal vms. Temperatuuritundlikele koertele ei piisa sellest siiski enamasti. Lisajahutuse tagamiseks võib toimida järgmiselt: koera võib katta märja rätiga, mis loob tänu aurustumisele paljudele koertele meeldiva jahedustunde. Sama efekti annab koera kasuka duši all või voolikuga niisutamine. Koerale peab seesugune jahutamine aga kindlasti meeldima. Poodides on müügil ka jahutavad tekid, millel koer saab lamada ja mis jahutavad vereringesõbralikult. Jahutavad tekid sobivad eriti hästi märja räti alternatiiviks puitpõrandaga ruumides. 

Veesõprade jaoks kõige lõbusam jahutusviis vette hüppamine. Kui läheduses ei ole ühtegi looduslikku ujumiseks ja hullamiseks sobivat veekogu, võib kasutada lastebasseini või suurt veepaaki või muud seesugust mahutit. Kindlasti tuleb aga jälgida, et seesugused koerabasseinid oleksid hügieenilised ja värske veega täidetud.

Paksu kasuka ja tihedate aluskarvadega koertele meeldib, kui neile suveks uus „soeng“ tehakse. Uhke, tõule iseloomulik karvkate ei tähenda alati, et karvade vahel ja all on piisavalt isoleeritud õhuruum.

Soovime nende nõuannetega teile ja teie koerale rõõmsat suve!

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 262

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5