Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 272

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Kui Sul on koer, kes suudab oma söögi kolme sekundiga endale sisse hingata, siis see postitus on just Sulle! Toome teieni 5 nippi kuidas toimida, et söömine võtaks aega ja samas ka väsitaks koera nii füüsiliselt kui ka vaimselt - sest väsinud koer on ju õnnelik koer! 

 •  Osta spetsiaalne toidunõu loomapoodides müüakse erinevaid „slow-feeder“ tüüpi nõusid (muru imiteerivaid, spiraalidega jne). Koer peab tavaliselt nendest kas nina või keelega krõbinaid lükkama, et söök kätte saada. Selliselt võtab toidu kättesaamine rohkem aega ja ühtlasi ka väsitab koera. Samuti võib sellistesse nõudesse "laiali määrida" MENU märgtoite!

 • Kui spetsiaalset toidunõu ei ole kohe käepärast võtta, siis võib proovida ka koduseid muffini vorme! Pane krõbinad erinevatesse aukudesse ja boonuseks võib veel tennisepallid nende peale panna.

 • Võib toimida ka nii, et koeral ei olegi ühte/kahte kindlat söömisaega, vaid ta teenib päeva jooksul oma söögi maiustena välja. Nii jaotub päevane ports terve päeva peale ära ja jällegi takistab koera ahnitsemast. Kaalu hommikul koera päevane portsjon välja ja võta krõbinad kaasa jalutuskäikudele. Õppige uusi trikke ja andke krõbinaid ka selle eest, kui koer laseb ilusti ennast kammida ja küüsi lõigata.

 • Nuuskimismatt – nuuskimismatti on hea krõbinad ära peita ja lasta koeral neid otsida. Nii sööb koer krõbin-krõbina haaval oma söögi rahulikult ära!

 • Kui elad oma majas, siis saad krõbinad visata aeda muru sisse ja anda käsk: „otsi“. Seda meetodit oleme aeg-ajalt kasutanud, kui tahame koeri natuke rohkem väsitada.

 

Kui Sul on veel nippe kuidas koera söömist aeglustada, siis jaga neid ka meiega! Kindlasti tuleks alati veenduda, et koeral on söömise ajal turvaline olla ja keegi teda ei sega, kuna just erinevad segavad faktorid võivad olla põhjuseks, miks koer kiirelt söögi endale sisse ahnitseb. Suvel võib proovida ka märgtoite jääkuubiku vormidesse panna ja seejärel sügavkülmutada, mis teeb söömise aeglasemaks ja annab koerale head jahutust!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Olenemata sellest, kas koer on lühikarvaline või pikakarvaline, tuleks palavate ilmadega neil rohkem silma peal hoida ning leida erinevaid viise, kuidas koer jahedana hoida. Kindlasti tuleks jalutuskäigud viia minimaalseteks ning pigem anda koerale toas ajutegevust (erinevate mängude näol, õppides uusi trikke, andes süüa nuuskimismatilt jne).

Kui on tulemas väga palavad ilmad siis saad teha järgmisi asju:

 • Tee käterätt jääkülma veega märjaks, vääna üleliigne vesi välja ja pane maha – koer saab sellel pikutada nii, et kõhualune on jahedas.
 • Lisa joogile jääkuubikuid, et hoida vesi kauem jahedana!
 • Õues olles jälgi temperatuure ja kindlasti ole koeraga viludas! Võta vesi alati kaasa.
 • Kui koer ei taha väga palava ilmaga süüa, siis paku talle rohkem konservi (vaata Platinumi valikut SIIN), mida võib ka sügavkülmutada jääkuubiku vormidesse. Sügavkülmutada saab ka erinevaid maiuseid (õuna, kurki, porgandit, konservi, kreeka jogurtit, kodujuustu vms).
 • Väldi kõndimist asfaltil! Kui see on vältimatu, siis kasuta Platinum SkinCare kaitsvat käpasalvi või koertele mõeldud spetsiaalseid papusid.
 • Käi väljas pigem varahommikuti ja hilisõhtuti – siis on temperatuurid madalamad ja päike ei lõõma veel nii tugevalt.
 • Kasuta autosõitudel jahutusmatti, mis hoiab koera kõhualt mõnusalt jahedana.
 • Võimalusel võib koertele osta väiksema basseini, mida muidu kasutatakse väikeste lastega, nii on koeral hea võimalus aias ise ennast kastmas käia!
 • Vii koer ujuma – see on väga hea jalutuse asendus ning ühtlasi saab koer ka kõvasti jahutust!

 

Kindlasti ärge jätke koera suvel autosse, kuna temperatuurid autos tõusevad sekunditega! 

 

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Mesi on magus, seega tekib ilmselt kohe küsimus, et kuidas ma seda koerale anda võin? Loomulikult ei ole mesi koertele suutes kogustes hea, kuid väikestes kogustes aitab see väga mitmete murede ja probleemide korral. Toome teieni 5 põhjust miks võiks mee oma koera menüüsse lisada.

 

 • Mesi aitab kennelköha vastu –

Meie kliimas on koertel tihe külaline kennelköha, mesi on aga tuntud leevendaja ärritatud kurgu ja köha korral. Kennelköha puhul nirista natukene mett koera söögi peale või lase tal lihtsalt seda lusikalt lakkuda. 

 • Mesi aitab kergematel kriimustustel ja haavadel kiiremini paraneda –

Mesi aitab hoida haavaümbruse puhta ja niisutatuna, mis aitab haava paranemisele kaasa. Mesi on ka naturaalne antibakteriaalne vahend erinevate kergemate vigastuste puhul peale panemiseks.

NB! Suuremate vigastuste/kriimustuste jms korral soovitame kindlasti võtta ühendust loomaarstiga!

 • Mesi annab koertele energiat –

Mesi sisaldab endast suhkrut ja suhkur annab teadupoolest energiat! Mett võib anda väikestes kogustes näiteks vanematele koertele, kellel hakkab energiast puudu tulema, samuti annavad mitmed koerasporti harrastavad inimesed enne võistluseid/treeninguid koertele natuke mett, et neil jätkuks energiat pisut kauemaks.

 • Mesi sisaldab endas mitmeid vitamiine –

Mesi sisaldab mitmeid vitamiine nagu A-, C-, D-, E- ja K-vitamiin. Lisaks vitamiinidele sisaldab mesi ka mineraale nagu kaltsium, magneesium, raud jt.

 • Mesi aitab erinevate nö hooajaliste allergiate puhul, mis võivad välja lüüa kevadel, suvel ja sügisel –

Selliste allergiate sümptomiteks on tavaliselt tihe kratsimine, punane ja nähtavalt ärritatud nahk, kui koer lakub väga palju oma kõhualust või käppasid, hõõrub oma nägu tihti vastu vaipa, patju, diivanit vms, kaotab tavapäraselt rohkem karvkatet, tekivad tihti hotspot’id ning veel mitmed sarnased sümptomid. Iga sellise sümptomi esinemise puhul soovitame loomulikult esmalt nõu pidada oma loomaarstiga! Küll aga on täheldatud, et neid sümptomeid võib aidata leevendada just mesi. Suure koera puhul võib anda talle 1 teelusikatäis mett kaks korda päevas (niristada näiteks söögi peale) ning väiksemate koerte puhul 1 teelusikas päevas. Kui mesi ei ole vedel, võib seda kergelt soojendada.

 

Seega põhjuseid, miks lisada oma koera menüüsse mett, on mitmeid. Pidage aga meeles, et ostke ja kasutage alati mett, mille päritolus te kindlad olete. Veenduge, et mesi on 100% puhas ja ei sisalda midagi muud! Tihtipeale rõhutatakse, et mida kodulähedasem on mesi, seda parem toime sellel ka on. Seega toetame kohalikke mesinike ja ostame kodumaist! :)

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Kui perre tuleb kutsikas

23.03.2020 17:19

Kevad on kutsikate “buumi” aeg. Väga paljudesse peredesse on saabumas kutsikatest perelisad ja isegi nendel, kellel juba on/oli üks, kaks või rohkem koeri, võib tekkida küsimus mida selleks puhuks täpselt koju valmis varuda.

Mis siis muud, kui oma teadmisi värskendama! Toome välja kaksteist tähtsamat asja, mis igal kutsikal uude koju jõudes olemas võiks olla:

 • Pesa - kutsikal peaks kindlasti olema vähemalt üks selline koht, kus keegi teda ei puutu ja kus ta saab rahulikult olla. Meie peres on igal koeral kaks pesa - puur ja tavalised pesad. Puuri kasutame juhul, kui ise kodust ära oleme ning öösel. See peab olema piisavalt suur ja tekiga/ kattega kaetud. Tavalised pesad on meie koertel vabal kasutamisel, see võib olla ka madrats, padi või matt.
 • Kutsikatoit - tavaliselt saavad uued omanikud kasvatajalt koos kutsikaga kaasa ka nädalase toiduportsjoni, aga juba enne kutsika koju toomist peaksid Sina teadma, millega hakkad kutsika edasi toitma. Esimesed paar päeva ei tohi toiduvahetamisega tegeleda, sest kutsikas võib olla suurtest muutustest niigi stressist, peale seda võib juba teisele toidule üle viia. Platinumi valikus on kutsikatele Platinum Puppy Chicken kuivtoit (kanalihaga) ja Platinum MENU Puppy Chicken märgtoit (samuti kanalihaga). Lisaks on saadaval ka kutsika stardikomplekt, mis sisaldab toidukaussi, kuiv- ja märgtoitu, maiusekotti, mõõtetopsi ja infomaterjale! 
 • Söögi- ja joogikauss - üldiselt pole siin raudseid reegleid, kausside valik on tänapäeval ÄÄRETULT lai. Odavamad on plastikust kausid, aga koertele meeldib neid närida ning näritud või kriimustatud kauss on potentsiaalne bakterite kasvuala. Ilusamad on keraamilised kausid, AGA neid on lihtne purustada. Kõige praktilisemad on roostevabast terasest kausid - kerged, vastupidavad ja kriimustuskindlad. Küll aga kipuvad need mööda tuba koos koeraga liikuma, kuid selle vältimiseks on mõnedel all ka kummist stopperid.
 • Kaela- ja jalutusrihm, traksid - jällegi, neid leidub igale maitsele. Kõige alguses on kindlam ja ohutum kasutada trakse ja lihtsamat jalutusrihma. Vaadates enda (veel paar nädalat tagasi olevat) pisikest kutsikat võin öelda, et traksid ja jalutusrihm peavad olema piisava kasvu- ja arenemisruumiga, sest kutsikad (eriti suured tõud) kasvavad üllatavalt kiiresti! Parima valiku saad teha, kui lähed kutsikaga koos poodi ja proovid erinevaid variante ise järele. 
 • Nimeripats koos telefoninumbriga - üks väga oluline asi, mis võib aidata Sinu lemmikul kadumise korral leida kiiresti tee tagasi koju. Kiibi kontrollimine võtab palju rohkem aega (selleks on vaja spetsiaalset kiibilugejat), kui ripatsi abil omanikule helistamine. Ripatsi variante ja disaine on lemmikloomapoodides palju, aga kindlamad on graveeringuga metallist ripatsid.
 • Kamm või hari ja küünetangid - ei ole just asjad, ilma milleta hakkama ei saa, aga olemas võiksid ikkagi olla. Harjadest/kammidest on minu isiklikuks lemmikuks Furminator. See on meie kodu number üks päästja massilisest karvauputusest. Meil on küll lühikarvalised koerad, aga kaks korda aastas on mul lihtsam Furminatoriga koerad üle käia, kui karvadest meres elada. Küünetangid on ka mugavuse asi, ise kasutan giljotiine ja kääridega ei julge ma oma koera musta värvi küüntele lähenedagi!
 • Šampoon ja palsam - selle kohta uuri lähemalt oma kasvatajalt, groomerilt või lemmikloomapoe konsultandilt. Koera karvatüübid on erinevad ja on olemas ka neid koeratõuge, keda üldse ei tohi šampooniga pesta. Kuna meie peres pole sellist entusiasti, kes viitsiks koerte ilusa väljanägemisega tegeleda, siis on meil mõlemad koerad “isepuhastava” lühikese karvaga ja näiteks nooremat koera, kelleks on Lapi porokoer, ei tohigi šampooniga pesta. NB! kindlasti ei tohi kasutada inimestele mõeldud šampoone või palsameid.
 • Mänguasjad sh ka arendavad - üks väga  oluline asi kutsika jaoks, mis aitab koera ja inimese omavahelisel kontaktil tugevneda. Igasugused loomakesed, piiksud, nuuskimismatid, köied, pallid, kettad - jällegi, väga palju erinevaid variante. Küll aga peab jälgima, et mänguasi oleks piisavalt ohutu ning et kutsikas ei saaks seda või sellest lahti näritud juppi alla neelata. 
 • Kakakotid - linnas ja teistes rahvarohketes kohtades tuleb enda lemmiku järelt ka ära koristada. 
 • Treeninglinad ja -spreid -  kuni kutsika teise vaktsiini saamiseni ei ole soovituslik kutsikaga jalutada seal, kus on ka teisi koeri, eriti veel praegu, kui ka koerte seas on liikumas rasked haigused. Linade kasutamise õppimine ei võta palju aega, aga see lihtsustab omanike elu väga!
 • Transpordipuur - meie puuril on kleeps "mina sõidan ohutult!" ja see võtabki transpordipuuri põhimõtte ilusti kokku. Erinevad suurused, materjalid ja kujud - enne ostmist kontrolli, kas see ikka mahub Sinu autosse ja kas koera jaoks on see piisavalt suur. 
 • Registreerimine kutsikakooli - isegi siis, kui Sa ei plaani koeraspordiga tegeleda, on soovituslik läbida kutsikakooli kursus. Võid küsida abi kasvatajalt või uurida internetis erinevate klubide ja koolitajate kohta. 

Tervise poole pealt paar olulist punkti:

 • Vali endale sobiv kliinik
 • Vaktsineeri vastavalt vanusele
 • Kiibista ja kanna kiip registrisse 

Selline saigi meie poolt kokku pandud kutsika ostukorv. Võib-olla Sul ei olegi kõiki neid asju kohe vaja, vaid need tulevad ajaga, mõnda asja ei pruugi sootuks vaja minna. Tuginedes oma kogemusele koertega, kes armastavad mänguasju tükkideks närida ja metsas igas lombis püherdada, võin öelda, et mida rohkem asju - seda parem. 

Toredat kutsikaga kasvamist! 

 

 

Tekst ja pilt: Arianna (www.instagram.com/_herdingcrew_)

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Täna on paljud meist olukorras, kus tuleb pikemat aega kodus nelja seina vahel olla. Kuidas see aeg koos oma lemmikuga huvitavaks teha? Anname mõned nipid ja soovitused, et järgnevad kaks nädalat lõbusamaks teha!

 

2 nädalat karantiini ei tähenda, et peaksite ainult toas istuma. Vältida tuleks lihtsalt rahvarohkeid kohti, seega lemmikuga jalutama võib ikka minna! Ja siit tulebki esimene soovitus – leidke mõni uus metsarada kuhu oma lemmikuga minna. Unustage praegusel hetkel populaarsed kohad, kuna väga suure tõenäosusega on seal veel väga palju inimesi! Külastage RMK lehte ja otsige endale mõni uus koht kuhu lemmikuga matkama minna, värske õhk teeb ainult head!

 

Õppige uusi trikke! Kindlasti on trikke, mida Sinu lemmik veel ei oska – just nüüd on õige aeg nende õppimiseks! Kas tuleb tuttav ette olukord, kus näed näiteks Instagramis mõnda koera väga lahedat trikki tegemas ja kurvastad, et Sul endal ei ole aega seda oma koerale õpetada... Nüüd on Sul see võimalus! Õppige mõni uus trikk ja postitage see ka teistele vaatamiseks ja inspiratsiooniks!

 

Kuna on kevad ja koerad ajavad tavapäraselt rohkem karva, on see hea võimalus võtta ette üks korralik karvahooldus! Pese koer puhtaks, kuivata korralikult ja kammi kõik talvekarv kasukast välja! Kui senimaani pole koerale näiteks küünelõikus väga meeldinud, siis nüüd on hea võimalus võtta seda rahulikumalt kui muidu ja teha see koerale pisut meeldivamaks protseduuriks. Ikka koos ohtrate maiuste ja kannatusega! 

 

Lööge kaasa Platinumi Instagramis toimuvas  #mõttesnäkk väljakutses! Iga kuu leiad uue videoõpetuse kuidas loominguliselt, kuid lihtsate ja koduste vahenditega pakkuda oma koerale tavalise kausist söögikorra asemel hoopis põnevat ja arendavat mõttetööd, et kõhutäis mänguliselt välja teenida. Näiteks viimase väljakutse tegemiseks piisab ühest Platinum MENU märgtoidust, porgandist/kurgist, jupikesest nöörist, joogikõrrest, noast ja loomulikult on selleks vaja Sul ka oma lemmikut!

 

Ja viimaseks – võtke aega, et PUHATA! Kindlasti olete seni tööl mitmeid kordi mõtteid mõlgutanud, et kuna puhkus juba ükskord tuleb... Võtke koer endale diivanile kaissu ja lugege üks hea raamat läbi või vaadake telekast oma lemmikseriaale ja lubage endale selle kõige kõrvale mõni hea snäkk! :)

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 272

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5