Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 250

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Esimeses Platinum MENU testis võrdles Sabiine erinevaid maitseid ja valis nende seast oma lemmiku (LOE SIIT). Minu teha jäi võrdlus väikese ja suure märgtoidupakendi vahel. Uute maitsete puhul on pakend jäänud samaks, seega on plaan läbi viia maitsetest. Kuna uute tulijate seas on ka kutsikatele mõeldud märgtoit, on testimisse kaasatud Tõru ja lisaks proovib uusi märgtoite tema vanem vend Art, kes pole varasemalt Platinum MENU valikuga kokku puutunud.

 

 

Maitsetest:

Eelmises võrdluses sai Sabiine poolt esikoha Platinum MENU Chicken märgtoit. Griffini kindlat lemmikut pole selgunud, sest talle maitsevad kõik märgtoidud ühte moodi.

Seekord on maitsmiseks veise- ja kanalihaga märgtoit Beef+Chicken ning sea- ja kalkunilihaga Iberico+Turkey. Maitsetesti viisin Sabiinega läbi Griffini juuresolekuta, sest nii on ta söögiga jätkuvalt pirtsakas ja testitulemused on seega ausamad. Kokku viisin läbi 3 võrdlust eelmise võitja ja uute tulijate vahel:

1: Chicken (LINK) vs Iberico+Turkey = võitja Iberico+Turkey (LINK)

2: Chicken vs Beef+Chicken (LINK) = võitja Chicken

3: Iberico+Turkey vs Beef+Chicken = võitja Iberico+Turkey

Kindel võitja Iberico+Turkey. Järjekordselt oli tulemus minu jaoks üllatus. Sabiinele maitsevad kõik Platinum MENU märgtoidud ja lemmikuid valib ta ainult siis, kui ta on pandud valiku ette. Seetõttu eeldasin, et uutest maitsetest osutub lemmikuks Beef+Chicken, sest eelmises testis eelistas ta enim Chicken ja kõige vähem Turkey+Salmon märgtoitu.

 

Võrdlus Chicken Adult vs Chicken Puppy:

Kui ma nägin, et uute tulijate seas on kutsikatele mõeldud märgtoit Platinum MENU Puppy Chicken (LINK), tekkis mul esimesena küsimus, kuidas erineb see Platinum MENU Adult Chicken märgtoidust. Erinevuste väljaselgitamiseks võrdlesin neid omavahel. Panin mõlemad märgtoidud kõrvuti kaussidesse. Puppy märgtoit oli nähtavalt niiskem. Märgtoitu tükeldades oli Adult märgtoit tuntavalt tahkem ja Puppy pehmem ehk sobilikum kutsikatele. Koostise poolest on kutsikate märgtoit kõrgema rasva- ja valgusisaldusega ning ei sisalda purustatud riisi nagu täiskasvanute märgtoit.

 

 

Platinum MENU Puppy Chicken:

Koerte omanik Eva-Maria kirjeldab uusi testijaid järgmiselt. Tõru on 3-kuune ja Art 2-aastane rodeesia ridgeback. Tõru on aktiivne ja uudishimulik kutsikas, kelle lemmiktegevuseks on suure vennaga mängimine. Igapäevaselt sööb ta krõbinaid, aga helikiirusel kaob kõik muu, mida pakutakse (liha, juurviljad). Art on rahulik ja suur täiskasvanuikka jõudmas koer, kes peale perelemmikuks olemise käib agilitytrennis, kuulekuses ja uue hobina ka maastikujooksu trennides. Art on toidu suhtes valiv, ta on viimased pool aastat saanud toortoitu ja krõbinaid pooleks.

Tõru proovis Platinum Menu märgtoitu Puppy Chicken. Juba paki avamisel oli selge, et Tõrult tulevad vaid plusspunktid, sest toidu tugev lõhn on ahvatlev ja kutsikas ei jõudnud ära oodata, millal kausi kallale saab. Märgtoitu sai ta iga päev lõunasöögiks ja nautis seda väga.

Art proovis Platinum Menu märgtoite Beef+Chicken ja Iberico+Turkey. Mõlema toidu puhul sõi Art väga innukalt esimesena ära märgtoidu ja alles siis samas kausis olnud toortoidu portsu (krõbinatega on alati vastupidi). Maitsetesti ma ei teinud, aga vahet ma ei märganud, mõlemad sobisid väga hästi. Muidu laisavõitu ja trennimaiuse suhtes valiv Art oli märgtoidu nimel nõus korralikult kuulekusharjutusi tegema, millest järeldan, et toit maitses väga.

Koostis on liharikas, lisatud on ka juurvilju. Pakendid on mugavad hoiustada ja kergesti avatavad. Hea on, et pakendil on vajalik info olemas (sisaldus ja annustamine). Kutsika puhul sobis 375g pakend suurepäraselt, aga suure koera puhul on päevane annustamine raskem: kahest pakist jääb väheks ja kolm on liiga palju. Miinusena on toidu pakendist väljasaamiseks lisavahendit (nt kahvel) vaja.

Kokkuvõtteks meeldisid märgtoidud koertele väga ning plaanin ka edaspidi toiduvaliku mitmekesistamiseks nad menüüsse võtta.

 

 


Griffin jäi oma alati-näljase loomuse poolest maitsetestist kõrvale, aga temaga sai uut Platinum MENU märgtoitu testitud teistmoodi. Testperioodi sisse jäi Griffini esimene sünnipäev ja kuna mulle, nagu ka paljudele koeraomanikele, meeldib selle sündmuse puhul oma lemmikule midagi erilist valmistada, siis saigi Griffin sünnipäevaks tordi Platinum MENU märgtoidust. MENU märgtoidud hoiavad pakendist väljavõttes väga ilusti oma kuju, mis tähendab, et need on juba nagu valmis tordid. Minu ülesandeks jäi märgtoit pakendist välja võtta, kaunistada ja serveerida. Sünnipäevalaps oli väga õnnelik oma „tordi“ üle ja alles jäid ainult kaunistuseks olnud salatilehed.

 

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Koeraspordis ehk agility’s on kindlad reeglid, kuidas ja kui kiiresti peab koer takistusi läbima. Eesmärk on arendada kiirust ja täpsust, et saavutada võimalikult puhast tulemust. Selleks, et parimat tulemust saavutada, ei piisa aga pelgalt treeningust.

 

Treeningust vaat et olulisemgi on terviklik suhe oma koeraga. Koer peab tundma, et tema inimene on hea ja õppida on tore. Kui tulemus ja poodiumikoht muutuvad kõige olulisemaks, võib agility olla nii koera kui ka koerajuhi jaoks suur stressiallikas ning tihti kannatab seeläbi ka suhe koeraga. Kui koer tajub inimese rahulolematust, on tal uusi oskusi raskem omandada ja sooritust korrektselt teha. Tulemused tulevad aga iseenesest, kui keskenduda võitmise asemel hoopis koostööle.

 

Vundamendi ehitamine algab juba kutsikana – peamine on võtta koeraga tegelemiseks aega ja tekitada koerale õpiharjumus. Kui olete kutsika-aja maha maganud, ärge heitke meelt – agilityga võib alustada ka täiskasvanud koeraga. Parimad agilitykoerad tulevad suurepärasest koostööst oma inimesega - mängige koeraga, õpetage talle jõukohaseid trikke, jagage ülesanded väikesteks etappideks ja laske koeral tihti õnnestuda, kiites seda kõike vääriliselt. Jälgige koera - kui koer on väsinud, lõpetage kohe. Kui koer õnnestub, premeerige teda ja laske tal enne uute ülesannete juurde asumist võidust rõõmu tunda! Igal koeral on erinevad motivaatorid, nagu näiteks toit, sikutamine, tagaajamine, müramine, ujumine jne. Leidke üles just teile sobivad ja kasutage vastavalt sooritusele. Koera tuleks premeerida ka vaid soovi eest teiega koos olla ja koos mõelda. Arvestage, et ka julgustav hääletoon on preemia.

Õpiharjumusega koer, kes hindab koostööd inimesega, hakkab nagu sportlanegi tajuma oma edu. Koerad teavad, kui neil sooritus õnnestub ja nad naudivad seda. Ja ühtäkki, kuigi sa võitmisele ei keskendunudki, avastad, et raja läbimine oma parima sõbraga oli lihtne nagu lapsemäng ning rõõm targast ja õnnelikust koerast kordi suurem kui mistahes poodiumikoht.


Jaanika Lillenberg
Agility Arenguseltsi juht ja agility treener

Posted in Kutsikas Harrastused Koer Sõnakuulelikkus Koeratoit By Karin Ivanova

Süsivesikud koertele?

14.03.2018 10:00

Vastupidiselt kassidele ei ole koerad ainult lihasööjad. Looduses söövad koerlased ära kogu oma saaklooma koos kõhu- ja soolesisuga. Põhjuseid süsivesikute pakkumiseks on mitmeid:

 • Väärtuslik energiaallikas
 • Kiudained aeglustavad toidumassi liikumist soolestikus
 • Mineraalainete, pektiini ja sekundaarsete taimsete ainete allikas
 • Tasakaalustatud toidu eeliseks on valgu ja fosfori õige sisaldus.Kui loom sööb ainult liha, on fosfori sisaldus toidus liiga suur. See võib tekitada tõsiseid probleeme eriti just vanematel koertel ning koertel, kellel on probleeme neerude, maksa või kusekivide tekkimisega.


Kodustamise käigus on koerte seedimine muutunud inimestega sarnasemaks. Kohandunud on ka nende tärkliste seedimine. Võrreldes huntidega on koertel 10 süsivesikute seedimise eest vastutavat lisageeni.
Lisainfot leiate Uppsala ülikooli uuringust, mis viidi läbi 2013. aasta jaanuaris. Ingliskeelse uuringu nägemiseks vajutage lingile:
http://www.nature.com/nature/journal/v495/n7441/full/nature11837.html

 
Sellele vaatamata peaks süsivesikuid nagu rukis, nisu, oder ja soja koera toidus vältima. Need koostisained põhjustavad väga sageli allergiaid. Lisaks sellele on korraliku seedimise tagamiseks oluline süsivesikuid piisavalt küpsetada.

Sageli on nn süsivesikutalumatuse põhjustajaks nende ebapiisav lagundamine. Kui toitu valmistada kodustes tingimustes, tuleks meeles pidada, et näiteks riisi või kartuli valmistamiseks kulub vähemalt 15 minutit rohkem kui inimestele valmistatava söögi valmistamiseks. Kui toitaineid on lihtne püreestada, seeduvad tärklised hästi. Ebapiisav purustamine tekitab käärsooles mikroobset seedumist ja päädib sageli kõhulahtisusega.

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Kai & Janet: kokkuõpe

06.03.2018 9:45

Peagi möödub üheksa aastat päevast, mil algas minu kauaoodatud kokkuõpe tulevase juhtkoerahakatise Janetiga. Kõik, kes on lugenud minu eelmist postitust, on kursis poobiku tavatu iseloomuga, mis pole labradori retriiverile sugugi kohane. Just sel samal põhjusel kestis ka meie kokkuõpe tavapärase kolme kuni kaheksa nädala asemel 11 nädalat.

 

Kui kokkuõpe oli treeneri valvsa pilgu all juba mitu head nädalat kestnud ja mul olid kõik tarkuseterad ja näpunäited kõrva taha pandud, hakkasin vaikselt iga kokkusaamise lõpus treenerit pinnima küsimustega: kas ma võin Janeti täna enda juurde jätta? Millal ma saan Janeti enda kätte? Kas täna... ? Homme? Järgmine nädal? Millal, millal, millal? Olin ikka paras nuhtlus küll.

 

Kuid ükskõik, kui haledaid kutsikasilmi ma ka ei teinud, oli treeneri vastus alati ebalevalt eitav. Eks see ole nüüd tagantjärgi mõistetav ka, sest kokkuõppeperiood on tulevase tandemi puhul üks kõige olulisemaid alustalasid, n-ö vundament, kuhu peale hakatakse edasist hoonet ehitama. Pime inimene peab usaldama oma abilist, kuid samas olema alati valvas ja vajadusel korrigeerima juhtkoera möödalaskmisi. See on üks lõputu sisemine võitlus iseenda tundmuse, teadmiste ja koera usaldamise vahel.

 

Ootusärevust lisas veel seegi, kuna meie kokkuõpe oli jõudnud juba sellesse faasi, kus me õppisime minu igapäevaseid kodukandi marsruute, mis muutis meie senise koostöö veelgi sujuvamaks, kuna nüüd mul oli mingisugunegi aimdus sellest, et kus ma paiknen ja kuidas tänavad jooksevad, kus on ristmikud, sebrad, poed, pargid jms ja Janet otsis noore püüdliku juhtkoerapreilina kõik minu soovitud kohad mulle üles. Seega muutus harjutamine mitmes mõttes palju pingevabamaks ja ma tundsin üle pika aja end taas iseseisvana, võiks lausa öelda et nägijana. Mäletan, et kui alguses tundsin avalikus linnaruumis ringi liikudes natuke piinlikust oma pimedusest tingitud äparduste üle, siis Janetiga see tunne või valehäbi kadus. Tundsin hoopis tohutut uhkust, kui see ütlemata armas, tark ja nutikas kollane juhtkoerapreili ustavalt minu kõrval tatsus. Olin üle pika aja nii õnnelik ja rõõmus, et oleksin tahtnud igale vastutulijale kaela langeda ja hüüda: "Kas näete, kui tubli on minu popsu!?" :)

 

Lõpuks saabus ka see kauaoodatud päev, kui peale järjekordset õppepäeva treener lausus need unustamatud sõnad: "Ma mõtlen, et ma jätaks Janeti täna üheks prooviööks Sinu juurde ja kui  kõik sujub hästi, siis võime peagi kokkuõppe lõppenuks lugeda ja Sa saad ametlikult Janeti kasutajaks. Mis arvad sellest?".

 

Olin tõelises eufoorias, ma lendlesin rõõmutundest. Ainult, et emotsioonid, eriti tugevad emotsioonid, mõjuvad diabeetikute veresuhkrule destabiliseerivalt ja minu eufooria põhjustas mulle hüpoglükeemia, maakeeli öeldes langes mu veresuhkur nii madalale, et mul tekkisid krambid ja minu turgutamiseks tuli mulle kiirabi kutsuda. Kuid hoolimata öisele terviserikkele, mille tõttu tundsin end hommikul maru kudenuna ja rampväsinuna, siis teadmine, et täna on see päev, mil saan oma maailma parima abilise ja sõbra kätte, andis mulle jõudu ja jaksu end kokku võtta ja Janetile järgi sõita.

 

Kui jõudsime poobikuga esimest korda täiesti üksi, ilma treeneri valvsa järelvaatamiseta, koju, olin ma lihtsalt sillas ja nii uhke meie mõlemi üle. Kuid siis saabus öö ja kogu eelneva öö tsenaarium kordus - kiirabi käis mind taaskord turgutamas, sest lihtsalt mõte sellest, et nüüd on Janet jäädavalt minuga, oli niivõrd meeliülendav. Ainult, et teisel korral põrnitses kogu seda meedikute sehkendamist toanurgast pealt üks umbusklik juhtkoerapreili, kes oli lõpuks oma uude koju jõudnud.

Selline see meie kokkusaamise alguslugu oli. Täis kõikvõimalikke eufoorilisi tundeid ja emotsioone, sest lisaks äärmiselt suurepärasele juhtkoerale, sain endale ka tõeliselt väärtusliku sõbra! :)

 

 

Autor (tekst ja pilt): Kai Kuusk 
http://www.puhtapime.ee

Posted in Kutsikas Koer Sõnakuulelikkus Koeratoit By Karin Ivanova

Erinevad seedetrakti probleemid võivad ilmneda mistahes koeral ja kuigi enamasti ei ole need tõsised ega kauakestvad, tekitavad kõhuhädad koerale ebamugavust ja omanikule muret. Probleemi ilmnemisel võib olla raske aru saada tekkepõhjusest, kuid kõige tavalisemad põhjused koerte kõhulahtisusel ja oksendamisel on muutused toitumises, stress, viirused ja harvem võivad probleemid olla tingitud tõsisematest haigustest. Mõni koer ongi tundlikum kui teine ja seega on hea, kui omanik teab, mis tema koerale sobib ja mis mitte.

Sabiinega oleme tuttavad juba kaks aastat ja selle ajaga on mulle selgeks saanud, millised toiduained tema seedimisele ei sobi. Õnneks leidsin juba esimesel korral toote, mis teda seedemurede korral aitab – selleks on VetPlus Promax. Promax on seedetegevust taastav pasta, mida manustatakse üks kord päevas kolme päeva vältel, vajadusel rohkem. Promaxit on saadaval kolmes suuruses, vastavalt koera kehakaalule ja iga tuub on mõeldud kolmeks kasutuskorraks. Minu jaoks on siiani hämmastav, kui hästi Promax Sabiine puhul toimib. Muutusi on märgata juba teisel kasutuskorral ja peale kolmandat kasutuskorda on kõik taas kombes. Promax on üks toodetest, mis meil alati igaks juhuks kodus varuks peab olema.

 

 

Võrreldes Sabiinega, kellel on väga kehv söögiisu, sööb Griffin kõike, ka seda, mis pole mõeldud söömiseks. Senini polnud valimatu söömine tema seedetegevusele halvasti mõjunud, aga alati on esimene kord. Arvasin, et probleemi põhjuseks on Griffini seedesüsteemile sobimatu toit ja lootsin, et tuub Promaxit aitab teda sama hästi nagu Sabiinet. Kahjuks nii see ei olnud ja Griffini kõhu olukord püsis muutusteta. Probleemi kindlat põhjust teadmata, proovisime teisigi Promaxiga sarnaseid tooteid, aga ka need ei toiminud. Esimesed muutused paremuse poole olid näha alles siis, kui andsin Griffinile Biofarm Inupekt Forte prebiootikume, mis mõneks ajaks ta seedimise korda tegid. Paranemine oli aga hetkeline ja pidin tema kõhumure põhjuse väljaselgitamiseks pöörduma loomakliinikusse. Mitmete proovide tulemusena selgus, et seedeprobleeme polnudki võimalik nii lihtsalt lahendada ning vaja on karmimat lähenemist – antibiootikume. Antibiootikumikuur peatas probleemi põhjuse, aga lõi segamini Griffini nõrgenenud seedesüsteemi ning tarvis oli seda tugevdama hakata.

Tervise turgutamiseks muutus Griffini söögikord mitmekesisemaks vitamiine, aminohapete, mineraalainete, prebiootikumide ja kiudainete poolest – kõik selleks, et soodustada tema seedimist. Koos antibiootikumidega sai ta VetPlus Complivit pastat, mis on mõeldud lisaks immuunsüsteemi tugevdamisele ka operatsioonist taastuvatele või muidu kõrgenenud energiavajadusega loomadele. Complivit sisaldab rohkelt vitamiine, aminohappeid ja mineraalaineid ning on koerte jaoks ka maitsev, seega kasutasin pastat antibiootikumide mõru maitse peitmiseks ja Griffinile meeldivamaks tegemiseks.

Mõlemad koerad kiitsid Compliviti heaks, aga mina leidsin enda jaoks ühe puuduse. Kui kõikidel teistel testitud VetPlus sarja toodetel on manustamisjuhised omaniku jaoks tehtud lihtsaks, siis Compliviti pakendil oli toodud ainult see, et koerale tuleks anda 1sl (15g) 10kg kehakaalu kohta päevas – puudus teave, kui mitu grammi on üks pumbatäis. Seega, arvutasin ise välja, et 3 pumbatäit Compliviti on 5g. Kontrollimise mõttes kaalusin ka 6 pumbatäit ära ja tulemuseks oli 10g.

Kuigi VetPlus Complivit sisaldab juba mingil määral prebiootikume, sai koostöös loomaarstiga otsustatud, et sellest jääb Griffinile väheks ja jätkame samaaegselt Biofarm Inupekt Forte prebiootikumide manustamisega. Inupekt Forte puhastab soolestikku ja tahkestab rooja kõhulahtisuse ajal ning hoiab kasulikke soolebaktereid, vähendab kahjulike soolebakterite arvu ja tugevdab organismi immuunresistentsust. Kõhulahtisuse korral tuleks Inupekt Fortet anda topeltkoguse, kuid kuna Griffini menüü sisaldas teisigi prebiootikume, sai ta tavakoguse. Inupekt Fortet võib kasutada ka üldise tervisliku seisundi toetamiseks, mistõttu sai Sabiinegi tervist turgutatud.

Päevas tuleks koerale anda üks Inupekt Forte prebiootikumi tablett 10kg kehakaalu kohta ehk Griffin sai korraga 3 ja Sabiine 1 tableti. Kui Griffin sõi Inupekt Forte tabletid ära pikema jututa, siis Sabiine ei olnud nõus neid niisama sööma, tema jaoks pidin tabletid purustama ja toidu sisse ära peitma.

Griffinile määrati ka kahenädalane ravitoidu kuur, pärast mida võis ta naaseda oma tavapärase toidu juurde, aga ainult juhul, kui ta saab juurde kiudaineid. Vajalikud lisakiudained sai ta VetPlus Fibor toidulisandist, mis sisaldab sarnaselt teistele seedimist soodustavatele toodetele taaskord prebiootikume, aminohappeid ja mineraalaineid. Ravitoidu ja antibiootikumi kuuri lõppedes ei sisaldanud Griffini menüü enam Complivit pastat ega Inupekt Forte prebiootikume, mistõttu oli hea, et Fibor ikkagi neid seedimist toetavaid aineid sisaldas. Fibori manustamine oli taaskord lihtne, kaasas oli mõõtelusikas – üks mõõtelusikatäis graanuleid võrdus 5g tootega ning pakendil oli toodud tabel, palju peaks koera kehakaalu kohta toodet andma. Graanulid segasin Griffini krõbinate hulka ja ühtegi ta järele ei jätnud.

Selleks korraks on kõhumured loodetavasti läbi ja omad õppetunnid oleme Griffiniga mõlemad saanud.

 

 

VetPlus ja Biofarm tooteid leiate hästivarustatud loomakliinikutest üle Eesti!

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 250

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5