Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 127

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Koerad ja ülekaal - ehk, mida teha kui su neljajalgne sõber kannab kaasas rohkem kilosid, kui ta peaks.

Mul on kodus kaks segaverelist koera - Steffy ja Baxter. Baxter on väga energiline 2-aastane koerapoiss, keda kaalumured õnneks ei kimbuta. Toidan teda kvaliteetse Platinumi kuivtoiduga ning jälgin, et ta saaks palju liikuda. Steffy on 8-aastane proua, kes on vaikselt jõudnud seeniorklassi. Steffy on steriliseeritud ning pärast operatsiooni oli hulga raskem tema kaalu kontrolli all hoida. Saime sellega aastaid kenasti hakkama, kuid kuskil kaks aastat tagasi hakkas Steffy kaal vaikselt tõusma ja enam alla ei tahtnud minna. Proovisin esmalt erinevaid toite, kuid see kahjuks tulemust ei andnud. Steffy püsis stabiilselt 17-17,2 kg peal ning ka toidukoguse vähendamine ei mõjunud.

Ühel hetkel jõudsin toiduotsingutega Platinumi toiduni ja hakkasin koeri toitma Platinumi kanamaitselise kuivtoiduga. Toit maitses nii Steffyle kui ka Baxterile väga, mistõttu olin õnnelik, et lõpuks ometi olen leidnud toidu, mida ka väga pirtsakas Steffy suure isuga sööb. Mõnda aega ei pööranud ma Steffy kaalule nii suurt tähelepanu, proovisin vaadata vaid seda, et ta saaks toitu õiges koguses ja piisavalt liikumist. Ühel õhtul kui Steffyt jälle kaalusime, siis vaatas kaalult vastu 16,7 kg. See võib tunduda väikse kaalukaotusena, kuid arvestades, et alla 17kg polnud Steffy kaal päris pikka aega läinud, siis see oli juba samm paremuse poole.

Kaal jäi jälle mõneks ajaks seisma ning otsustasin kirjutada Platinumi tiimile, et uurida, kas ehk mõni teise maitsega toit võiks Steffyle paremini sobida. Sain soovituse proovida Platinumi kuivtoitu lamba ja riisiga, kuna see toit on Platinumi teistest maitsetest kõige kalorivaesem ja kõige väiksema rasvasisaldusega, mistõttu sobib ülekaalus koerale tõenäoliselt kõige paremini. Üsna pea tellisin Steffyle lamba ja riisiga toidu ning hakkasime katsetama. Lisaks toidu vahetamisele vähendasin natuke ka Steffy igapäevast toidukogust. Maiuseid andsin talle edasi, kuid väikses koguses ning vähendasin nende arvelt alati ka kuivtoidu kogust. Praeguseks olen Steffyle uut toitu andnud kuskil kaks kuud ning täna hommikul vaatas kaalult vastu 15,2 kg! Steffy on lühikese ajaga alla võtnud peaaegu 2 kg, mis tema suuruses koera kohta on väga hea saavutus. Peame Steffyga natuke veel vaeva nägema, et jõuda veelgi paremasse kaalu, kuid usun, et jõuame sinna üsna pea :)

Olulised märksõnad on seega kvaliteetne, just sinu koera vajadustele vastav toit, õiged toidukogused ning piisav liikumine! Lisaks on tuleb meeles pidada, et erinevad maiused teevad küll koerale palju rõõmu, kuid need on tihtipeale väga kaloririkkad, mistõttu tuleks neid anda pigem väikestes kogustes.

 

 

Autor (tekst ja pilt): Liisa-Lotta
www.instagram.com/steffy_and_baxter/

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Iga sügisene „oodatud“ aeg koeraomanikele – kaarvaajamise aeg. On aeg suvekarvast loobuda ning selga kasvatada paks talvekarv millega külmade ilmadega mõnus ja soe oleks :). Kuna karvaajamine on koertel loomulik protsess, siis kuidas või mida teha, et seda elamises siiski vähendada?

 

Esiteks tuleb omada tõsiselt head tolmuimejat – kahe austraalia lambakoeraga on tolmuimejaga võtmine täiesti igapäevane asi. Iga õhtu kui töölt tulen, võtan esimese asjana tolmuimeja ja teen sellega tiiru ära, siis saab rahulikult muudele tegemistele keskenduda.

Loomulikult on aga üks olulisemaid asju koera karvaajamise ja kvaliteedi seisukohast see, mida Sinu koer sööb. Kui koer sööb kvaliteetset sööki aitab see karvaajamist kindlasti paremini kontrolli all hoida. (PS! Meie lemmik on hetkel Platinum Beef+Potato). Lisaks kvaliteetsele söögile võiks nii sügisesel perioodil, kui ka kevadisel (kui koerad talvekarva seljast viskavad ja bikiinihooajaks valmistuvad :)) anda koerale lisaks mõnda õli, mis veel eriti aitab karvahooldusele kaasa.

 

Lisaks söögile ja õlile on muidugi üks hea võimalus karvu elamises vähendada - kammides oma lemmikut regulaarselt. Karvaajamis perioodil võiks seda teha pikakarvaliste koeraomanikud isegi mitu korda nädalas. Meie üldiselt saame hakkama nii, et harjame 1x nädalas tavaperioodil ja karvaajamise ajal 2-3x nädalas ja natukene põhjalikumalt kui võib-ola tavaliselt. Siin aga tuleb meeles pidada, et kammil ja kammil on suur vahe! Soovitame kvaliteetseid kamme vastavalt oma koera tõule ja karvale otsida näiteks näitustelt, kus müüjad oskavad täpselt Sinu koerale õiget kammi/harja soovitada! See on toode millesse soovitan investeerida, et oma elu lihtsamaks teha. Kammimisele võiks järgneda/eelneda ka regulaarne pesemine. Ka shampoone soovitan pigem näitustelt otsida, kuna sealt on võimalik saada jällegi vastavalt enda  koeratõule ja karvale täpselt sobiv shampoone ja palsam! Karvaajamise ajal aitab ka pikakarvaliste koerte omanike hea lemmikloomadele spetsiaalne föön, millega on võimalik aluskarva välja „puhuda“.

 

Neid samme järgides peaks koera karvaajamise periood mööduma üsna „valutult“ :D. Meeles tuleks pidada, et koerte pesemine ei ole alati ainult sellepärast vajalik, et koer porist puhtaks saaks vaid just ka seetõttu, et nö surnud karvadest lahti saada. Peale pesemist tuleks koer kindlasti korralikult ära kuivatada. Jagage meiega enda parimaid nippe kuidas koerakarvu elamises vähendada!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Armsa Bailey perenaine Gayla jagab lugu, kuidas nad hambaprobleemidest võitu said!

Bailey on juba pooleteiseaastane pisike chihu tüdruk ja selle ajaga oleme ületanud väikeseid ja suuri mägesid nii toidu- kui hügieeniteemal. Enne Baileyt teadsin, et koeral peab hambaid harjama, väikestel rohkem kui suurtel. Hakkasime pea esimesel võimalusel Bailey hambaid ka harjama, aga Baileyle see kohe üldse ei meeldinud. Samuti oli hambaharjaga veidi raske tagantpoolt harjata ning seetõttu oli sinna tekkinud kollane kiht ning ega ka hingeõhk kiita polnud.

Hambapastasid sai mitu tükki välja vahetatud, kuna koguaeg tundus, et pasta pole piisavalt tõhus. Otsustasime lõpuks ära proovida Platinum OralClean+Care Classic geeli, kuna olime selle kohta lugenud ning teadsime, et seda saab mõnusalt sõrmega peale kanda. See oli Bailey jaoks sobiv, sest sõrmega on ta alati lubanud suus toimetada. Tulemusi oli juba paari päevaga näha! Hammastel ei olnud enam kollast kihti ja hingeõhk lõhnas mündiselt. Mis veelgi parem, Bailey armastab nüüd suuprotseduure - kohe kui näeb, et võtan geelipudeli kätte, jookseb ta minu suunas ja saba liputades. Järjekordselt suudab Platinum meid üllatada ja meil on jälle üks mure vähem! :)

 

Jälgi Bailey tegemisi: www.instagram.com/bailey.the.chihu
Tekst ja pilt: Gayla

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Jalutamine

02.07.2019 11:58

Olenevalt koertest võib rihmas jalutamine olla kas suur peavalu või miski, mis on koos üks igapäevane ettevõtmine ning mis ei valmista absoluutselt probleeme. Selles postitused toome Teieni mõned nipid, mida jälgida, kui lähete koeraga kas siis linnatänavatele või metsavahele jalutama.

 

 • Lase oma koeral nuuskida 

Jalutuskäigud on ka kõike muud kui lihtsalt füüsiliselt väsitavad, koeraga jalutamine on see aeg kus koer tutvub naabruskonna „uudistega“. Seega võib vabalt koeral lasta mõnes kohas kauem nuuskida, et ta saaks kogu tähtsa info teada. Ühtlasi väsitab sellise info kogumine koera päris kõvasti, seega on vahel peatumine ja koeral nuuskida laskmine väsitavam, kui hiljem mõni kilomeeter otsa jalutada.

 • Kanna kaasas vett nii endale kui koerale 

Kindlasti võiks vett kaasa võtta kui on palavam ilm ning ka siis, kui võetakse ette lihtsalt pikemat sorti jalutuskäik. Loomapoodides on müügil erinevaid jooginõusid, mida on matkadel ja jalutuskäikudel hea kaasas kanda.

 • Veendu, et Sinu koer on kiibistatud 

Lisaks sellele, et koeral on kiip, tuleks veenduda, et ka omaniku andmed oleks registrist leitavad, ainult kiibi panekust paraku ei piisa. Kui on mõte koer mõnes uues kohas lahti lasta, siis võiks koeral olla ka kaelarihma küljes väike medaljon/ripats, kus oleks koera nimi ja omaniku telefoninumber. Nii saad olla kindel, et kui koer peaks ära kaduma või jooksma, on võimalik inimestel koeraomanik kiirelt tuvastada.

 • Suvel väldi asfaldil kõndimist

Kuna koerad kõnnivad meil aastaringselt paljajalu igal pinnasel, on suvel asfaldil käimine üks ohtlikumaid. Asfalt hakkab kuumade ilmadega sulama ning võib koera käppadele palju halba teha :(. Parem on kõndida murul, parkides või võttagi rohkem ette jalutuskäike erinevatele metsaradadele. Kui aga asfalt on vältimatu osa Teie päevast, siis on loomapoodides müügil erinevaid koerte jalanõusid ja käpavahasid (nt SkinCare). Lisaks on asfalt kindlasti jahedam varahommikutel ja hilisõhtutel.

 • Võta jalutuskäikudele kaasa koera lemmikmaiuseid 

Ikka võib juhtuda, et ka paksus metsas kõnnib Sulle mõni teine koeraomanik oma koeraga vastu, sellisteks juhtudeks võiks olla taskus parimad maiused millega koera tähelepanu püüda ja kiirelt kontakt saavutada, et vältida ebameeldivaid olukordi. Kui mõlemad koerad on rihmastatud ja Sinu koer tahab väga teise koeraga tutvust teha, küsi alati enne kas omanik on sellega nõus.

 • Õhtuti tee nii ennast kui ka oma koer märgatavaks 

Pimedatel õhtutel võiks omanikul olla kindlasti helkur ja ka näiteks mõni väike taskulamp mida on hea kaasas kanda ning koeral kas helkiv tuluke kaelarihma või trakside küljes või siis helkurvest. Erinevaid tulukesi ja helkurveste müüakse pea kõikides loomapoodides. Need tooted kindlustavad selle, et koer ei jää märkamatuks ka kõige pimedamatel õhtutel.

 • Viimaseks – korista oma koera järelt!

Alati enne kodust väljumist veendu, et taskusse saaks ka kotid millega koera järelt koristada. Jah, väljaheidete koristamine ei ole tõesti kõige glamuursem asi mida teha, kuid see on osa koeraomanikuks olemisest – enda koera järelt koristamine. :)

 

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Harrastused Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Sabiine viimasest kuivtoidu testimisest on varsti möödas kaks aastat. Selle aja jooksul ei ole ta oma meelt muutnud ja on jätkuvalt pirtsakas sööja, ainult selle erinevusega, et Griffini juuresolekul sööb ta motiveeritumalt kui varem. Kuna Sabiine tüdineb ainult ühest kuivtoidu maitsest ja vajab vaheldust, on meie lemmikuks kuivtoitude mix pakk, mille uus liige on Beef+Potato.

Kui eelmisel testimisel võitis maitsetesti Iberico+Greens, siis pikema perioodi vältel on selgunud, et kõige kauem on ta nõus sööma Lamb+Rice kuivtoitu, kuid mingil hetkel tüdineb ta sellestki. Seega on Sabiine seekordseks ülesandeks lisaks maitsetestile välja selgitada ka see, kas ta on nõus Beef+Potato kuivtoitu sööma pikema aja vältel või tüdineb ta sellest ruttu.

Maitsetestiks panin nelja ühesugusesse kaussi kõigist kuivtoidu maitsetest sama koguse krõbinaid. Kuna Sabiine on valiv sööja, siis ma teadsin, et ta ei söö kohe esimesest kausist, vaid vaatab üle kõik võimalused ja seejärel valib endale sobivaima. Enne söömaasumist nuusutas ta põhjalikult üle  kausside sisud ning alles siis tegi oma valiku – selleks osutuks Beef+Potato.

Maitsetesti kordasin, kui Sabiine oli Beef+Potato krõbinaid söönud kolm nädalat ehk aja, mil ta tavaliselt ühest maitsest tüdinema hakkab. Taaskord asetasin ta ette neli kaussi sama koguse krõbinatega ja lasin Sabiinel välja valida oma lemmiku. Nuusutades üle kõik kausid, valis Sabiine välja Lamb+Rice’i. Kui esimeses maitsetestis jättis ta ülejäänud portsjonid alles, siis mullegi üllatuseks otsustas ta seekord ära süüa ka teise portsjoni, valides Beef+Potato. Teise maitsetesti tulemusest järeldan, et Sabiine valib maitselemmikuid vastavalt enda tujudele, kuid Beef+Potato’st ei ole ta veel ära tüdinenud ja on nõus seda järjest sööma ka pikema aja vältel.

Sabiine eelistab Platinumi kuivtoidu mix-pakke ja maitsete vaheldumist mistõttu on meie jaoks oluline võrrelda Beef+Potato kuivtoitu teiste Platinumi kuivtoitudega. Üleminek ühelt maitselt teisele toimub järsku ja tavaliselt võib selline üleminek ühelt kuivtoidult teisele tekitada koerte seedimises probleeme, kuid seni pole Platinumi maitsete kiire vahetamine muudatusi toonud ning seda ei teinud ka üleminek Beef+Potato kuivtoidule. Võrreldes kõiki Platinumi kuivtoitusid, tundub mulle, et Beef+Potato krõbinad on suuremad kui kui teised ja seega on sobilikumad suuremale koerale nagu Griffin.

 

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 127

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5