Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 130

Lehekülg:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Zucchini tegi hambapesuga tutvust juba noores eas, kui PetCity veterinaar kutsikakoolis meile rääkis, et oma uut perekonnaliiget tuleks suuhügieeniga harjutada juba varakult. Nüüd on Zucchini üle aasta vana ning hambapesu vastu ei ole tal enam midagi.

Kuni hiljuti harjasime Zucchini hambaid üsna regulaarselt (mõne üksiku pikema pausiga) koertele mõeldud hambapasta ja spetsiaalse hambaharjaga. Kõige toredam oli see, et tavaliselt meie corgipoiss lausa tuiskas teisest ruumist kohale, kui kuulis hambapasta korgi keeramise häält. Samuti ei olnud Zucchinil midagi tema suus asjatamise vastu, kuid tema jaoks oli palju meelepärasem püüda samaaegselt hambapastat lakkuda. See aga takistas ligipääsu tema tagumistele hammastele, mis jäid seetõttu tihti tähelepanuta. Lisaks on Zucchini saanud närida konti, porgandeid ja närimismaiuseid, kuid sellest ei piisanud, et Sööbikut ja Pisikut eemal hoida.

Nii avastasime umbes kuu aega tagasi, et tema purihammastele on tekkinud hambakivi. Kuigi see oli murettekitav, siis otsustasime (ja Zucchini ei vaielnud alguses vastu), et tuleb olla hoolikam. Võtsime hambapesu nüüd iga päev ette ja pühendasime mõlemale suupoolele rohkem aega. Paari nädala jooksul ei muutunud midagi -  hambakivi “säras” jätkuvalt vastu. Ainult Zucchini ei jooksnud enam nii rõõmsalt hambapesu ajaks kohale, sest see oli muutunud veidi intensiivsemaks, kui talle meeldiks. Olukord tundus lootusetu ja sel hetkel oleksime me tegelikult pidanud juba loomaarsti juurde aja panema.

Sellegipoolest võtsime veel kasutusele viimase õlekõrre enne veterinaari juurde minekut. Juba varasemalt olid silma jäänud Platinumi hambageelid ja nende tõhus toime hõlpsalt eemaldada ja ennetada hambakivi, kuid lemmikloomapoes käies osutusid alati valituks teised tooted. Nüüd aga jõudis Platinum OralClean+Care Classic lõpuks ka meie ostukorvi!

 

Kuna hambakivi oli jõudnud tublisti kivistuda, siis kandsime geeli hammastele kaks korda päevas. Alguses tundus see pisut loogikavastane, et harjamist polegi vaja. Zucchini aga tundis suurt rõõmu selle üle, et hambahari jäi sahtlisse ning et lõpuks on hambahooldusvahend, mida ta võib segamatult limpsida. Kuigi pakendil on kirjas, et esialgne hooldusfaas kestab enamasti 3 kuni 6 nädalat, siis Zucchinil kadus kogu hambakivi juba pooleteise nädalaga. See aga ei tähenda, et enam pole Zucchini suuhügieenile vaja tähelepanu pöörata - jätkame samamoodi, kuid oleme avastanud, et seda saab teha ka lihtsamalt kui harjamisega.

 

Õppisime Zucchini esimese eluaasta jooksul, et

1) koera hambahooldus on väga oluline;

2) juba kutsikat tuleb hambapesuga järk-järgult harjutada, et hiljem oleks lihtsam;

3) tuleb olla järjepidev ja kõikidele hammastele tähelepanu pöörata;

4) tuleb leida sobiv vahend ja toode - mis võib sobida ühele koerale, ei pruugi sobida teisele;

5) ei tohi lasta olukorral minna nii kaugele, et hambakivi on juba tekkinud.

 

 

Tekst: Doris-Marii. Zucchini tegemistel saab silma peal hoida Instagramis (LINK).

Pldi autor: Kadri Marie Männik

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Ericu viimasest postitusest koeratoit.ee blogis on juba mõnda aega möödas ning on paras hetk rääkida ühest kogemusest, mis on ühtmoodi põnev kui ka kasulik kõigile koeraomanikele. Sättige ennast mugavalt arvuti või telefoni taha ning saage osa Eric the Corgi teekonnast tervemate hammaste poole.

Sellest, et inimene peaks oma hambaid iga päev pesema, on kõik teadlikud. Mitte aga kõik koeraomanikud ei teadvusta, et ka koerte hammaste eest tuleb hoolitseda. Selleks, et sinu neljajalgne pereliige saaks võimalikult kvaliteetselt oma eluaastaid veeta, tuleks sellega alustada juba varakult. 

Eric on oma 3,5 eluaasta jooksul silma paistnud üsna suure isuga ning ei ütle kunagi ei, kui midagi maitsvat on saada.  Erinevad krõbinad, vahepalad ja närimiskondid on üsna kiiresti kõhtu kadunud ning kasutatakse erinevaid võtteid, et lisa saada. Paraku on tema peremees ja perenaine üsna kindla meelega ja seetõttu võib öelda, et kaaluga Ericul muresid pole. Küll, aga muutus aktuaalseks tema hammaste tervis.

Olime Jüri kliinikus teostamas Ericuga tavapärast tervisekontrolli koos vaktsineerimisega, kui taipasime küsida ka hammaste seisukoha kohta, mis meie hinnangul hakkasid vaikselt kollaseks minema. Senimaani olime Ericule andnud aeg-ajalt närimiskonte, kuid ühtegi muud abivahendit hammaste hoolduseks me katsetanud polnud. Veterinaar vaatas Ericu hambad üle ning soovitas hambakivi eemaldada. Hambakivi teke koera hammastele on seotud nii koera enda eripäraga (sülje koostis), söödava toiduga kui ka hammaste hooldusega. Sarnaselt inimestele hakkab hambakivi igeme juurde kogunema kollase kihina, mis kahjustab igemeid kuniks hambad hakkavad loksuma ja kukuvad sootuks välja. Õnneks Ericul polnud hambakivi veel nii palju, et see väga mõjutaks tema tervist, kuid arst soovitas meil siiski varakult reageerida. Mõne nädala pärast oligi aeg sealmaal, et lasime Ericule teha hambakivi eemalduse oma kodukliinikus. Kuna protseduuriks tuli koer uinutada, et ta protseduuri käigus rahulik oleks ning ei oleks ohuks nii endale kui arstile, siis soovitati meile koera hommikul väga tugevalt mitte toita, sest see aitab tal kergemini uinutist üles ärgata ja ennetaks võimalikku iiveldust. Viisime Ericu arsti juurde, kus talle tehti kiire süst ning juba mõne aja pärast oli näha kuidas ta vaikselt unne suikus. Protsessi ennast me ei näinud, kuid koos ärkamisega läks selleks aega mõned tunnid. Alguses oli Eric üsna loid ja koduski pigem tukkus, kuid õhtuks oli ta juba erksam ning tegime ka väikse jalutuse temaga. Mis siis muutus?  Ericu hambad olid silmnähtavamalt valgemad ning samuti oli paranenud tema hingeõhk, mis oli vahepeal üsna halva lõhnaga. Hambakivi eemaldamine tasus end kindlasti ära ning polnud ka väga kulukas, arvestades et tegemist on ikkagi meie pereliikmega ning hiljem oleksid kulud juba oluliselt suuremad.  Täpsemat infot protsessist ja selle maksumusest saate uurida erinevatest kliinikutest.

Pärast seda protsessi otsustasime, et tuleb rohkem tähelepanu pöörata neljajalgse sõbra hammaste tervisele. Kuna närimiskonte olime juba ennem talle andnud, siis otsustasime katsetada ka spetsiaalselt hammaste hoolduseks mõeldud tooteid. Siinkohal tuli meile appi Platinum, kes andis meile võimaluse katsetada ühte nende toodetest. Meie testitavaks tooteks on Platinum OralClean+Care Classic geel (LINK). Geeli koostisesse kuulub näiteks vesi, tsitruse seemne ekstrakt ja ürdiõlid. Toote kirjelduses on mainitud, et tootes ei kasutata happeid ja seega ei mõjuta see ka hambavaapa.

Ericuga on alati põnev katsetada uusi asju, sest iga kord reageerib ta erinevalt. Mõne söödava tootega vaatab ta pika hambaga ning enne nuusutab või püherdab selle peal ja teise puhul hakkab kohe sööma. Kui talle esmakordselt geeli panime, siis vaatas ta alguses väga imestunud näoga otsa, kuid lasi geeli kenasti hammastele panna. Olles temaga ka näitustel käinud, laseb ta oma hammastega üsna rahumeelselt toimetada. Selle toote kasutamisel tuleb esmalt korjata ära kõik söödav ja joodav 30 minutiks, et tagada geeli toimimiseks sobiv keskkond suus. Samuti tuleks jook ja söök eemaldada käeulatusest ka pärast geeli määrimist. Geel tuleb määrida enda näpule ning sellega siis esmalt ülemist hambarida määrida ja siis alumist või vastupidi. Eric ehmatas alguses, kuna geelil on vist ka mõnevõrra jahutav toime, kuid lasi siiski geeli ilusti hammastele panna ning lakkus ka näpud hiljem üle. Protseduuri tuleb korrata 2-3 päeva järgselt. Avastasime geeli määrides, et sellel on mõnus piparmündi lõhn, mis on eriti meeltmööda perenaisele. Ka Ericu hingeõhk on pärast toote kasutamist väga mõnusa lõhnaga ning hambad on kenasti valged. 

Kokkuvõtteks soovime öelda, et lisaks tavapärastele koertega seotud tegevustele, pöörake tähelepanu ka oma neljajalgsete pereliikmete hammaste tervisele. Alati on mõistlikum ja odavam probleeme ennetada, kui selle lahendamisele oluliselt rohkem ressursse kulutada. Laske veterinaaridel iga-aastaselt ka hammaste seisukorda hinnata ja kui on vajadus, siis võtke ette hambakivi eemaldamine ning pärast seda jätkake juba korrapärase hooldusega. Teie koer on teile tänulik :). 

Ericu toimetamistega saate lisaks blogile kursis olla ka Instagramis ning Facebookis.

Kohtumiseni juba uutes seiklustes!

Eric the Corgi

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Sügis on salakaval aeg, mil meie lemmikuid võivad ohustada mitmed erinevad terviseprobleemid. Kõige sagedasemaks haiguseks on kennelköha. On koeri kellel õnnestub sellest hoiduda ning koeri, kes võivad selle igal sügisel endale üles korjata. Eks see oleneb ka koera immuunsusest, kuid kindlasti ka sellest kus ja kui palju te oma koeraga sügisel liigute.

 

KENNELKÖHA on haigus, mida on raske vältida, kui külastad oma koeraga tihti näituseid, koeraplatse, sisehalle jne. Kennelköha võivad põhjustada mitmed viirused, bakterid ja mükoplasmad. Haigusel on ka salakaval peiteaeg 1-8 päeva, mis tähendab, et nakatunud koer võib eritada nakkusetekitajaid ilma, et tal endal olulisi haigustunnuseid oleks.

Meeles tuleb pidada, et kennelköha on väga NAKKAV, ning kui Sinu koer on selle endale saanud, siis tuleb koer hoida garantiinis. Erinevad näitused, koertehotellid, treeningplatsid, pargid kus tihti võib koeri kohata, on tükiks ajaks keelatud kohad...

 

Peamisteks sümptomiteks on kuiv ja krooksuv köha (justkui koeral oleks midagi kurgus). Seda võib koer teha nii vabas olekus, kuid see võib avalduda kui koer tegeleb mõne füüsilise pingutusega, õhuvahetusega, rihmast tõmbamise jne korral. Kui kennelköha on juba ägedam, esineb ka köhides lima või valkjat vahtu, mida koer nö üritab välja oksendada. Üldiselt möödub kergem kennelköha nädala-kahega ja erilist ravi ei vaja. Koerale võib anda natuke mett, ning mitmetes koeragruppides soovitatakse anda ka näiteks laste köhasiirupit. Küll aga kuna kõik koerad on erinevad, soovitame kindlasti konsulteerida oma arstiga ja küsida üle just Sinu koerale sobivad kogused. Lisaks võib koerale teha sooja kummeliteed meega. Kui sümptomid aga ägenevad, tuleb kindlasti ühendust võtta veterinaariga, kuna koer võib vajada antibiootikume.

 

Kennelköhaga tuleks koera hoida kodus soojas, teha talle näiteks auru, piirata füüsilist koormust, käia väljas ainult kiirel pissi tiirul ja tuppa kohe tagasi. Kennelköha ajal soovitaks kasutada ka trakse, mis ei avalda hingetorule survet. Vältida tuleks kokkupuuteid erinevate koertega ning kindlasti mitte külastada kohti, kus erinevad koerad käia võivad.

Kodus tuleks tube tuulutada ja koera pesa, mänguasju, puuri desinfitseerida. Kui koer on kennelköha läbipõdenud, tekib tal lühiajaline immuunsus umbes 3-4 kuuks. Ennetamaks kennelköha tuleks vältida haiguspuhangute ajal kohti, kus võib olla koos palju koeri (koertepargid, näitused, koertesalongid ja – hotellid, treeninghallid).

 

Hoidke sügisel oma lemmikuid! :)

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Koerad ja ülekaal - ehk, mida teha kui su neljajalgne sõber kannab kaasas rohkem kilosid, kui ta peaks.

Mul on kodus kaks segaverelist koera - Steffy ja Baxter. Baxter on väga energiline 2-aastane koerapoiss, keda kaalumured õnneks ei kimbuta. Toidan teda kvaliteetse Platinumi kuivtoiduga ning jälgin, et ta saaks palju liikuda. Steffy on 8-aastane proua, kes on vaikselt jõudnud seeniorklassi. Steffy on steriliseeritud ning pärast operatsiooni oli hulga raskem tema kaalu kontrolli all hoida. Saime sellega aastaid kenasti hakkama, kuid kuskil kaks aastat tagasi hakkas Steffy kaal vaikselt tõusma ja enam alla ei tahtnud minna. Proovisin esmalt erinevaid toite, kuid see kahjuks tulemust ei andnud. Steffy püsis stabiilselt 17-17,2 kg peal ning ka toidukoguse vähendamine ei mõjunud.

Ühel hetkel jõudsin toiduotsingutega Platinumi toiduni ja hakkasin koeri toitma Platinumi kanamaitselise kuivtoiduga. Toit maitses nii Steffyle kui ka Baxterile väga, mistõttu olin õnnelik, et lõpuks ometi olen leidnud toidu, mida ka väga pirtsakas Steffy suure isuga sööb. Mõnda aega ei pööranud ma Steffy kaalule nii suurt tähelepanu, proovisin vaadata vaid seda, et ta saaks toitu õiges koguses ja piisavalt liikumist. Ühel õhtul kui Steffyt jälle kaalusime, siis vaatas kaalult vastu 16,7 kg. See võib tunduda väikse kaalukaotusena, kuid arvestades, et alla 17kg polnud Steffy kaal päris pikka aega läinud, siis see oli juba samm paremuse poole.

Kaal jäi jälle mõneks ajaks seisma ning otsustasin kirjutada Platinumi tiimile, et uurida, kas ehk mõni teise maitsega toit võiks Steffyle paremini sobida. Sain soovituse proovida Platinumi kuivtoitu lamba ja riisiga, kuna see toit on Platinumi teistest maitsetest kõige kalorivaesem ja kõige väiksema rasvasisaldusega, mistõttu sobib ülekaalus koerale tõenäoliselt kõige paremini. Üsna pea tellisin Steffyle lamba ja riisiga toidu ning hakkasime katsetama. Lisaks toidu vahetamisele vähendasin natuke ka Steffy igapäevast toidukogust. Maiuseid andsin talle edasi, kuid väikses koguses ning vähendasin nende arvelt alati ka kuivtoidu kogust. Praeguseks olen Steffyle uut toitu andnud kuskil kaks kuud ning täna hommikul vaatas kaalult vastu 15,2 kg! Steffy on lühikese ajaga alla võtnud peaaegu 2 kg, mis tema suuruses koera kohta on väga hea saavutus. Peame Steffyga natuke veel vaeva nägema, et jõuda veelgi paremasse kaalu, kuid usun, et jõuame sinna üsna pea :)

Olulised märksõnad on seega kvaliteetne, just sinu koera vajadustele vastav toit, õiged toidukogused ning piisav liikumine! Lisaks on tuleb meeles pidada, et erinevad maiused teevad küll koerale palju rõõmu, kuid need on tihtipeale väga kaloririkkad, mistõttu tuleks neid anda pigem väikestes kogustes.

 

 

Autor (tekst ja pilt): Liisa-Lotta
www.instagram.com/steffy_and_baxter/

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Iga sügisene „oodatud“ aeg koeraomanikele – kaarvaajamise aeg. On aeg suvekarvast loobuda ning selga kasvatada paks talvekarv millega külmade ilmadega mõnus ja soe oleks :). Kuna karvaajamine on koertel loomulik protsess, siis kuidas või mida teha, et seda elamises siiski vähendada?

 

Esiteks tuleb omada tõsiselt head tolmuimejat – kahe austraalia lambakoeraga on tolmuimejaga võtmine täiesti igapäevane asi. Iga õhtu kui töölt tulen, võtan esimese asjana tolmuimeja ja teen sellega tiiru ära, siis saab rahulikult muudele tegemistele keskenduda.

Loomulikult on aga üks olulisemaid asju koera karvaajamise ja kvaliteedi seisukohast see, mida Sinu koer sööb. Kui koer sööb kvaliteetset sööki aitab see karvaajamist kindlasti paremini kontrolli all hoida. (PS! Meie lemmik on hetkel Platinum Beef+Potato). Lisaks kvaliteetsele söögile võiks nii sügisesel perioodil, kui ka kevadisel (kui koerad talvekarva seljast viskavad ja bikiinihooajaks valmistuvad :)) anda koerale lisaks mõnda õli, mis veel eriti aitab karvahooldusele kaasa.

 

Lisaks söögile ja õlile on muidugi üks hea võimalus karvu elamises vähendada - kammides oma lemmikut regulaarselt. Karvaajamis perioodil võiks seda teha pikakarvaliste koeraomanikud isegi mitu korda nädalas. Meie üldiselt saame hakkama nii, et harjame 1x nädalas tavaperioodil ja karvaajamise ajal 2-3x nädalas ja natukene põhjalikumalt kui võib-ola tavaliselt. Siin aga tuleb meeles pidada, et kammil ja kammil on suur vahe! Soovitame kvaliteetseid kamme vastavalt oma koera tõule ja karvale otsida näiteks näitustelt, kus müüjad oskavad täpselt Sinu koerale õiget kammi/harja soovitada! See on toode millesse soovitan investeerida, et oma elu lihtsamaks teha. Kammimisele võiks järgneda/eelneda ka regulaarne pesemine. Ka shampoone soovitan pigem näitustelt otsida, kuna sealt on võimalik saada jällegi vastavalt enda  koeratõule ja karvale täpselt sobiv shampoone ja palsam! Karvaajamise ajal aitab ka pikakarvaliste koerte omanike hea lemmikloomadele spetsiaalne föön, millega on võimalik aluskarva välja „puhuda“.

 

Neid samme järgides peaks koera karvaajamise periood mööduma üsna „valutult“ :D. Meeles tuleks pidada, et koerte pesemine ei ole alati ainult sellepärast vajalik, et koer porist puhtaks saaks vaid just ka seetõttu, et nö surnud karvadest lahti saada. Peale pesemist tuleks koer kindlasti korralikult ära kuivatada. Jagage meiega enda parimaid nippe kuidas koerakarvu elamises vähendada!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 130

Lehekülg:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5