Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 114

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Esimeses Platinum MENU testis võrdles Sabiine erinevaid maitseid ja valis nende seast oma lemmiku (LOE SIIT). Minu teha jäi võrdlus väikese ja suure märgtoidupakendi vahel. Uute maitsete puhul on pakend jäänud samaks, seega on plaan läbi viia maitsetest. Kuna uute tulijate seas on ka kutsikatele mõeldud märgtoit, on testimisse kaasatud Tõru ja lisaks proovib uusi märgtoite tema vanem vend Art, kes pole varasemalt Platinum MENU valikuga kokku puutunud.

 

 

Maitsetest:

Eelmises võrdluses sai Sabiine poolt esikoha Platinum MENU Chicken märgtoit. Griffini kindlat lemmikut pole selgunud, sest talle maitsevad kõik märgtoidud ühte moodi.

Seekord on maitsmiseks veise- ja kanalihaga märgtoit Beef+Chicken ning sea- ja kalkunilihaga Iberico+Turkey. Maitsetesti viisin Sabiinega läbi Griffini juuresolekuta, sest nii on ta söögiga jätkuvalt pirtsakas ja testitulemused on seega ausamad. Kokku viisin läbi 3 võrdlust eelmise võitja ja uute tulijate vahel:

1: Chicken (LINK) vs Iberico+Turkey = võitja Iberico+Turkey (LINK)

2: Chicken vs Beef+Chicken (LINK) = võitja Chicken

3: Iberico+Turkey vs Beef+Chicken = võitja Iberico+Turkey

Kindel võitja Iberico+Turkey. Järjekordselt oli tulemus minu jaoks üllatus. Sabiinele maitsevad kõik Platinum MENU märgtoidud ja lemmikuid valib ta ainult siis, kui ta on pandud valiku ette. Seetõttu eeldasin, et uutest maitsetest osutub lemmikuks Beef+Chicken, sest eelmises testis eelistas ta enim Chicken ja kõige vähem Turkey+Salmon märgtoitu.

 

Võrdlus Chicken Adult vs Chicken Puppy:

Kui ma nägin, et uute tulijate seas on kutsikatele mõeldud märgtoit Platinum MENU Puppy Chicken (LINK), tekkis mul esimesena küsimus, kuidas erineb see Platinum MENU Adult Chicken märgtoidust. Erinevuste väljaselgitamiseks võrdlesin neid omavahel. Panin mõlemad märgtoidud kõrvuti kaussidesse. Puppy märgtoit oli nähtavalt niiskem. Märgtoitu tükeldades oli Adult märgtoit tuntavalt tahkem ja Puppy pehmem ehk sobilikum kutsikatele. Koostise poolest on kutsikate märgtoit kõrgema rasva- ja valgusisaldusega ning ei sisalda purustatud riisi nagu täiskasvanute märgtoit.

 

 

Platinum MENU Puppy Chicken:

Koerte omanik Eva-Maria kirjeldab uusi testijaid järgmiselt. Tõru on 3-kuune ja Art 2-aastane rodeesia ridgeback. Tõru on aktiivne ja uudishimulik kutsikas, kelle lemmiktegevuseks on suure vennaga mängimine. Igapäevaselt sööb ta krõbinaid, aga helikiirusel kaob kõik muu, mida pakutakse (liha, juurviljad). Art on rahulik ja suur täiskasvanuikka jõudmas koer, kes peale perelemmikuks olemise käib agilitytrennis, kuulekuses ja uue hobina ka maastikujooksu trennides. Art on toidu suhtes valiv, ta on viimased pool aastat saanud toortoitu ja krõbinaid pooleks.

Tõru proovis Platinum Menu märgtoitu Puppy Chicken. Juba paki avamisel oli selge, et Tõrult tulevad vaid plusspunktid, sest toidu tugev lõhn on ahvatlev ja kutsikas ei jõudnud ära oodata, millal kausi kallale saab. Märgtoitu sai ta iga päev lõunasöögiks ja nautis seda väga.

Art proovis Platinum Menu märgtoite Beef+Chicken ja Iberico+Turkey. Mõlema toidu puhul sõi Art väga innukalt esimesena ära märgtoidu ja alles siis samas kausis olnud toortoidu portsu (krõbinatega on alati vastupidi). Maitsetesti ma ei teinud, aga vahet ma ei märganud, mõlemad sobisid väga hästi. Muidu laisavõitu ja trennimaiuse suhtes valiv Art oli märgtoidu nimel nõus korralikult kuulekusharjutusi tegema, millest järeldan, et toit maitses väga.

Koostis on liharikas, lisatud on ka juurvilju. Pakendid on mugavad hoiustada ja kergesti avatavad. Hea on, et pakendil on vajalik info olemas (sisaldus ja annustamine). Kutsika puhul sobis 375g pakend suurepäraselt, aga suure koera puhul on päevane annustamine raskem: kahest pakist jääb väheks ja kolm on liiga palju. Miinusena on toidu pakendist väljasaamiseks lisavahendit (nt kahvel) vaja.

Kokkuvõtteks meeldisid märgtoidud koertele väga ning plaanin ka edaspidi toiduvaliku mitmekesistamiseks nad menüüsse võtta.

 

 


Griffin jäi oma alati-näljase loomuse poolest maitsetestist kõrvale, aga temaga sai uut Platinum MENU märgtoitu testitud teistmoodi. Testperioodi sisse jäi Griffini esimene sünnipäev ja kuna mulle, nagu ka paljudele koeraomanikele, meeldib selle sündmuse puhul oma lemmikule midagi erilist valmistada, siis saigi Griffin sünnipäevaks tordi Platinum MENU märgtoidust. MENU märgtoidud hoiavad pakendist väljavõttes väga ilusti oma kuju, mis tähendab, et need on juba nagu valmis tordid. Minu ülesandeks jäi märgtoit pakendist välja võtta, kaunistada ja serveerida. Sünnipäevalaps oli väga õnnelik oma „tordi“ üle ja alles jäid ainult kaunistuseks olnud salatilehed.

 

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Süsivesikud koertele?

14.03.2018 10:00

Vastupidiselt kassidele ei ole koerad ainult lihasööjad. Looduses söövad koerlased ära kogu oma saaklooma koos kõhu- ja soolesisuga. Põhjuseid süsivesikute pakkumiseks on mitmeid:

 • Väärtuslik energiaallikas
 • Kiudained aeglustavad toidumassi liikumist soolestikus
 • Mineraalainete, pektiini ja sekundaarsete taimsete ainete allikas
 • Tasakaalustatud toidu eeliseks on valgu ja fosfori õige sisaldus.Kui loom sööb ainult liha, on fosfori sisaldus toidus liiga suur. See võib tekitada tõsiseid probleeme eriti just vanematel koertel ning koertel, kellel on probleeme neerude, maksa või kusekivide tekkimisega.


Kodustamise käigus on koerte seedimine muutunud inimestega sarnasemaks. Kohandunud on ka nende tärkliste seedimine. Võrreldes huntidega on koertel 10 süsivesikute seedimise eest vastutavat lisageeni.
Lisainfot leiate Uppsala ülikooli uuringust, mis viidi läbi 2013. aasta jaanuaris. Ingliskeelse uuringu nägemiseks vajutage lingile:
http://www.nature.com/nature/journal/v495/n7441/full/nature11837.html

 
Sellele vaatamata peaks süsivesikuid nagu rukis, nisu, oder ja soja koera toidus vältima. Need koostisained põhjustavad väga sageli allergiaid. Lisaks sellele on korraliku seedimise tagamiseks oluline süsivesikuid piisavalt küpsetada.

Sageli on nn süsivesikutalumatuse põhjustajaks nende ebapiisav lagundamine. Kui toitu valmistada kodustes tingimustes, tuleks meeles pidada, et näiteks riisi või kartuli valmistamiseks kulub vähemalt 15 minutit rohkem kui inimestele valmistatava söögi valmistamiseks. Kui toitaineid on lihtne püreestada, seeduvad tärklised hästi. Ebapiisav purustamine tekitab käärsooles mikroobset seedumist ja päädib sageli kõhulahtisusega.

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Erinevad seedetrakti probleemid võivad ilmneda mistahes koeral ja kuigi enamasti ei ole need tõsised ega kauakestvad, tekitavad kõhuhädad koerale ebamugavust ja omanikule muret. Probleemi ilmnemisel võib olla raske aru saada tekkepõhjusest, kuid kõige tavalisemad põhjused koerte kõhulahtisusel ja oksendamisel on muutused toitumises, stress, viirused ja harvem võivad probleemid olla tingitud tõsisematest haigustest. Mõni koer ongi tundlikum kui teine ja seega on hea, kui omanik teab, mis tema koerale sobib ja mis mitte.

Sabiinega oleme tuttavad juba kaks aastat ja selle ajaga on mulle selgeks saanud, millised toiduained tema seedimisele ei sobi. Õnneks leidsin juba esimesel korral toote, mis teda seedemurede korral aitab – selleks on VetPlus Promax. Promax on seedetegevust taastav pasta, mida manustatakse üks kord päevas kolme päeva vältel, vajadusel rohkem. Promaxit on saadaval kolmes suuruses, vastavalt koera kehakaalule ja iga tuub on mõeldud kolmeks kasutuskorraks. Minu jaoks on siiani hämmastav, kui hästi Promax Sabiine puhul toimib. Muutusi on märgata juba teisel kasutuskorral ja peale kolmandat kasutuskorda on kõik taas kombes. Promax on üks toodetest, mis meil alati igaks juhuks kodus varuks peab olema.

 

 

Võrreldes Sabiinega, kellel on väga kehv söögiisu, sööb Griffin kõike, ka seda, mis pole mõeldud söömiseks. Senini polnud valimatu söömine tema seedetegevusele halvasti mõjunud, aga alati on esimene kord. Arvasin, et probleemi põhjuseks on Griffini seedesüsteemile sobimatu toit ja lootsin, et tuub Promaxit aitab teda sama hästi nagu Sabiinet. Kahjuks nii see ei olnud ja Griffini kõhu olukord püsis muutusteta. Probleemi kindlat põhjust teadmata, proovisime teisigi Promaxiga sarnaseid tooteid, aga ka need ei toiminud. Esimesed muutused paremuse poole olid näha alles siis, kui andsin Griffinile Biofarm Inupekt Forte prebiootikume, mis mõneks ajaks ta seedimise korda tegid. Paranemine oli aga hetkeline ja pidin tema kõhumure põhjuse väljaselgitamiseks pöörduma loomakliinikusse. Mitmete proovide tulemusena selgus, et seedeprobleeme polnudki võimalik nii lihtsalt lahendada ning vaja on karmimat lähenemist – antibiootikume. Antibiootikumikuur peatas probleemi põhjuse, aga lõi segamini Griffini nõrgenenud seedesüsteemi ning tarvis oli seda tugevdama hakata.

Tervise turgutamiseks muutus Griffini söögikord mitmekesisemaks vitamiine, aminohapete, mineraalainete, prebiootikumide ja kiudainete poolest – kõik selleks, et soodustada tema seedimist. Koos antibiootikumidega sai ta VetPlus Complivit pastat, mis on mõeldud lisaks immuunsüsteemi tugevdamisele ka operatsioonist taastuvatele või muidu kõrgenenud energiavajadusega loomadele. Complivit sisaldab rohkelt vitamiine, aminohappeid ja mineraalaineid ning on koerte jaoks ka maitsev, seega kasutasin pastat antibiootikumide mõru maitse peitmiseks ja Griffinile meeldivamaks tegemiseks.

Mõlemad koerad kiitsid Compliviti heaks, aga mina leidsin enda jaoks ühe puuduse. Kui kõikidel teistel testitud VetPlus sarja toodetel on manustamisjuhised omaniku jaoks tehtud lihtsaks, siis Compliviti pakendil oli toodud ainult see, et koerale tuleks anda 1sl (15g) 10kg kehakaalu kohta päevas – puudus teave, kui mitu grammi on üks pumbatäis. Seega, arvutasin ise välja, et 3 pumbatäit Compliviti on 5g. Kontrollimise mõttes kaalusin ka 6 pumbatäit ära ja tulemuseks oli 10g.

Kuigi VetPlus Complivit sisaldab juba mingil määral prebiootikume, sai koostöös loomaarstiga otsustatud, et sellest jääb Griffinile väheks ja jätkame samaaegselt Biofarm Inupekt Forte prebiootikumide manustamisega. Inupekt Forte puhastab soolestikku ja tahkestab rooja kõhulahtisuse ajal ning hoiab kasulikke soolebaktereid, vähendab kahjulike soolebakterite arvu ja tugevdab organismi immuunresistentsust. Kõhulahtisuse korral tuleks Inupekt Fortet anda topeltkoguse, kuid kuna Griffini menüü sisaldas teisigi prebiootikume, sai ta tavakoguse. Inupekt Fortet võib kasutada ka üldise tervisliku seisundi toetamiseks, mistõttu sai Sabiinegi tervist turgutatud.

Päevas tuleks koerale anda üks Inupekt Forte prebiootikumi tablett 10kg kehakaalu kohta ehk Griffin sai korraga 3 ja Sabiine 1 tableti. Kui Griffin sõi Inupekt Forte tabletid ära pikema jututa, siis Sabiine ei olnud nõus neid niisama sööma, tema jaoks pidin tabletid purustama ja toidu sisse ära peitma.

Griffinile määrati ka kahenädalane ravitoidu kuur, pärast mida võis ta naaseda oma tavapärase toidu juurde, aga ainult juhul, kui ta saab juurde kiudaineid. Vajalikud lisakiudained sai ta VetPlus Fibor toidulisandist, mis sisaldab sarnaselt teistele seedimist soodustavatele toodetele taaskord prebiootikume, aminohappeid ja mineraalaineid. Ravitoidu ja antibiootikumi kuuri lõppedes ei sisaldanud Griffini menüü enam Complivit pastat ega Inupekt Forte prebiootikume, mistõttu oli hea, et Fibor ikkagi neid seedimist toetavaid aineid sisaldas. Fibori manustamine oli taaskord lihtne, kaasas oli mõõtelusikas – üks mõõtelusikatäis graanuleid võrdus 5g tootega ning pakendil oli toodud tabel, palju peaks koera kehakaalu kohta toodet andma. Graanulid segasin Griffini krõbinate hulka ja ühtegi ta järele ei jätnud.

Selleks korraks on kõhumured loodetavasti läbi ja omad õppetunnid oleme Griffiniga mõlemad saanud.

 

 

VetPlus ja Biofarm tooteid leiate hästivarustatud loomakliinikutest üle Eesti!

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Varasemalt oleme Sabiinega katsetanud Platinum Skin Care haavasalvi, mis on siiani üheks lemmikuks tooteks ja peab meil alati kodus olemas olema. Seekord katsetasime pealtnäha sarnast toodet Dermoscent Bio Balm.

Dermoscent Bio Balm on nahka kaitsev ja parandav salv koertele, mis leevendab ärritust, rahustab ja pehmendab nahka ning vähendab naha kuivust. Salvi katsetasime nii käppade hoolduseks talvistes tingimustes kui ka pindmiste marrastuste ja nahavigastuste parandamiseks.

Nahavigastuste parandamiseks leidis Bio Balm salv kasutust vaid ühel korral, sest oli kohe selge, et Platinumi Skin Care meeldib mulle haavasalvina rohkem. Bio Balm on võrreldes Skin Care´iga paksema konsistentsiga ja seega kulus seda haavale peale määrides rohkem ning see ei imendunud nii kiiresti ehk Sabiinel oli suurem tahe seda ära lakkuda. Kõige rohkem kasutasin Bio Balm´i Sabiine käppade kaitsmiseks külma eest ja käpapadjandite parandamiseks. Määrisin salvi Sabiine käppadele kuskil 10 minutit enne õue minekut ja õhtuti peale viimast jalutuskäiku selleks, et tema käppade seisukorda parandada. Salvi paksem konsistents tuli käppade hooldusel pigem kasuks ja tundus, et täidab seda eesmärki paremini kui Skin Care.

 

Dermoscent Bio Balm vs Platinum Skin Care

 

Bio Balm

Skin Care

Pakend

50ml

40ml

Koostis

Looduslik mesilasvaha, külmpressitud oliiviõli, taimeekstraktid.

Seemneõlid, tsetüülpalmitaat, rahustavad ained.

Konsistents

Nahaga kokkupuutel muutub vedelamaks, aga jääb paksemaks kui Skin Care.

Nahaga kokkupuutel muutub vedelamaks.

Lõhn

Skin Care´ist malbema lõhnaga, aga lõhn püsib kauem.

Tugevama eeterlike õlide lõhnaga kui Bio Balm, aga lõhn hajub kiiremini.

 

Kumba eelistada?

Mõlemad salvid – Bio Balm ja Skin Care – on mõeldud koera naha hoolduseks, aga kumba neist võiks eelistada? Kui põhiliseks eesmärgiks on pindmiste haavade parandamine koera nahal, siis on kindel võitja Platinum Skin Care; kui salvi eesmärgiks on koera käppade hooldamine kas siis kaitseks külma/sooja eest või käpapadjandite olukorra parandamiseks, eelistan kasutada Bio Balmi. Kummaski tootes ma pettuma ei pidanud, aga kuna praegusel aastaajal on põhiliseks mureks käppade seisukord, on sagedamas kasutuses Bio Balm. 

 


Saadaval hästivarustatud loomakliinikutes üle Eesti!

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Posted in Kutsikas Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Sabiine testib: Calmex

18.12.2017 14:10

Ilutulestik võib panna koerad ettearvamatult käituma ja aastavahetus on mõne koera jaoks stressirikkaim aeg. Samas on ka koeri, keda müra ja valgussähvatused ei häiri. Selleks, et vähendada võimalust, et ilutulestik koeras paanikat tekitab, tuleks teda juba varakult erinevate olukordadega harjutada. Nii tegin ka Sabiine puhul. Tutvustasin teda erinevate olukordade ja helidega ning püüdsin ta tähelepanu eemale juhtida ebameeldivatest situatsioonidest. Aasta aega harjutamist ja Sabiine oli igas olukorras rahulik. Arvasin, et läheb nii nagu mu eelmiste koertega ja Sabiinest ei saa ilutulestikku kartvat koera, aga alati on olukordi, mida pole võimalik kontrollida. Ühel tavapärasel õhtusel õueskäigul juhtus midagi ootamatut – varajane saluut, mis tekitas Sabiines totaalse paanika, mis on ka arusaadav, sest ehmatasin isegi. Kogu tehtud töö ja harjutamine oli ühe õhtuga rikutud. Aastavahetuseks teadsin ette valmistuda, aga siis oli olukord veelgi hullem.


Üritasin Sabiinet uuesti erinevate helidega harjutada, aga oli näha, et minu pingutused ei toiminud nii hästi, kui esimesel korral. Seega tuli leida uus lahendus tema aitamiseks. Selleks sai VetPlus Calmex toidulisand, mis on erinevate stressisituatsioonidega toimetulemiseks mõeldud looduslik toidulisand. Toidulisandisse suhtusin teatava eelarvamusega – arvasin, et toidulisand teeb Sabiine loiuks ja uimaseks.


Esimene katsetus leidis aset järjekordsel koeranäituse nädalavahetusel. Tavaliselt oleme ööbinud kodus, aga seekord ööbisime hotellis, kus oli ka palju teisi koeri. Sabiine oli pikast sõidust ja ümberringi haukuvatest koertest nähtavalt häiritud ja otsustasin, et on õige aeg katsetada, kuidas Calmex talle mõjub. Poole tunniga oli ärevus läinud ja Sabiine oli jälle tema ise. Sabiine puhul on aru saada, et ta on närvis, kui ta hakkab oma rihma ja mänguasju lõhkuma, mida ta tavaliselt ei tee. Samasugune ärevus kordus järgmisel päeval näitusel ja kuna Calmex teda uimaseks ei teinud, siis julgesin uuesti proovida. Taaskord mõjus Calmex talle hästi. Päev venis pikaks ja tagasi hotelli suundusime alles õhtupimeduses ning teel tabas meid järjekordne ebameeldiv üllatus – ilutulestik. Kordus sama, mis eelmisel aastal ja ootamatu ilutulestik tekitas Sabiines totaalse paanika ning mul oli hirm, et ta tõmbab rihma otsast lahti ja jookseb minema. Eelnev Calmexi mõju oli kadunud ja Sabiine ei suutnud rahuneda. Andsin hotelli jõudes talle ühe Calmexi veel, mis tegi tal olemise paremaks. Umbes kahe tunni möödudes lasti jälle ilutulestikku ning kõik kordus – Sabiine oli paanikas ja selleks, et ta rahuneks, andsin talle uue Calmexi. Toidulisandit võib anda kuni neli korda ööpäevas, kahetunniste vahedega ja sellel päeval sai Sabiine kokku kolm kapslit. Kui üks kapsel teda uimaseks ei teinud, siis kolm kapslit tegid ta uimasemaks kui tavaliselt.

Teine katsetus leidis aset juba kontrollitumas keskkonnas. Olin teadlik kellajast, kuna ilutulestikku lastakse ja teadsin Sabiinet ette valmistada. Andsin talle 45 minutit enne kapsli, sest Calmexi rahustav toime on nähtav 30-60 minutit pärast manustamist. Eelmistel kordadel andsin Sabiinele kapsli tervelt, aga seda võib ka avada ja segada toiduga. Teine variant sobib tõenäoliselt toidule orienteeritud koertele, sest Sabiine puhul lõppes see katsetus altkulmu vaatava koera ja segamini köögiga. Sel korral sai Sabiine ½ kapslit rohkem kui varem. Kui ilutulestikku laskma hakati, siis ootasin, mida Sabiine teeb. Esiti jäi ta lihtsalt kuulama, siis sai aru, mis toimub, jooksis teisele korrusele ja tagasi minu juurde. Ta oli olukorrast häiritud, aga mitte nii palju, et ta kuhugi peitu oleks jooksnud ja isegi saba oli seljal rullis. Sabiine saba on väga kõnekas – kui saba on oma tavapärases olekus seljal rullis, on kõik korras. Saba on sirutatud ainult siis, kui Sabiine magab või on väga närvis.

Kokkuvõttes toimis Calmex Sabiine puhul väga hästi, aitas vähendada ärevust ja ära hoida ilutulestikuga kaasnevat paanikat. Minu eelaimdus ei pidanud samuti paika – üks Calmexi kapsel koera uimaseks ei tee, samas kolm kapslit juba teeb. Sellel aastal olen kindel, et aastavahetus möödub Sabiine jaoks muretumalt kui eelmisel aastal. 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Posted in Tervis Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 114

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5