Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 26

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Pimedad õhtud ongi juba käes ning olenemata sellest, et õues ei näe õhtuti enam ei istuda ega astuda, tuleb koertega ikka ennast õue vedada. Küll aga on meie õnneks tänapäeval igasuguseid vidinaid ja tooteid millega nii ennast, kui ka oma koer pimedas märgatavaks teha. Lisaks koera ja enda märgatavaks tegemisele on hea ka tasku/pealampi õhtuti kaasas kanda.

 

Koertele on õnneks praegusel ajal saadaval palju erinevaid tooteid, et nähtav olla:

 • Kaelarihmad/traksid, mille sisse on õmmeldud helkurkangas. Selliseid kaelarihmasid ja trakse on eriti hea kasutada just lühikarvaliste koerte puhul, kelle seljas ja kaelas on neid tooteid väga hästi näha.
 • Vilkuvad kaelarihmad – loomapoodides müüakse väga põnevaid kaelarihmasid, mis vilguvad pimedas, tasub poodidest küsida!
 • Erinevad vilkuvad ripatsid/tulukesed – ka neid on loomapoodides suures valikus. Meie kasutame selliseid vikuvaid tulukesi, mida saab ümber tõsta erinevatele traksidele, kaelarihmadele jne. See ei ripu ja seega ei kao ka ära, vaid on kindlalt rihma või traksi küljes kinni.
 • Erinevad joped/vestid – just metsas käies on hea kasutada erinevaid nö jahijakke, mis teevad koera pimedas kergelt nähtavaks.
 • Jalutusrihmad – ka jalutusrihmasid on praegu väga mitmeid ja erinevaid, kus on helkurribad külge õmmeldud.

 

Lisaks koertele tuleks ka ise kindlasti pimedatel õhtutel kanda helkurit ning meie kaasavara pimedatel õhtutel on alati ka pealamp - sellega teen ma ka ennast väga selgelt nähtavaks. Ka linna tänavatel tuleks koer nähtavaks teha, et teised liiklejad ja autod juba eemalt Teid märkaks. Nii saate veenduda, et jalutuskäik on ohutu nii Teile kui ka kaasliiklejatele :).

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Posted in Kutsikas Varustus Koer Koeratoit By Karin Ivanova

Koeraga puhkama

22.07.2014 16:56

Paljudele meist ei ole puhkus ilma koerata õige puhkus. Kui teha piisavalt ettevalmistusi, sujub puhkuse veetmine lemmikuga ideaalselt. On selge, et kõik koerad ei naudi jalutuskäiku rahvarohketes kohtades või pikki matku konarlikes mägedes. Samuti ei pruugi teie sõbrad olla vaimustunud sellest, kui võtate koera külla kaasa. Lisaks võivad paljud koerad reisides muutuda ülierutunuks või ärevaks, mis võib põhjustada käitumisprobleeme nagu märgistamine, haukumine, lõhkumine. On mõistetav, et sellise koeraga ei pruugi puhkuse nautimine olla ideaalne.

Puhkust planeerides esitage endale oma koerale mõeldes mõned küsimused:

-          Kas teie koerale meeldivad seiklused või naudib ta pigem rahulikku ja vaikset keskkonda?

-          On teie koer kogenud reisija või oleks see talle esmane kogemus?

-          Kas teie koerale meeldivad teised koerad? Kuidas ta suhtub inimestesse?

-          Kas teie koeral on erilisi vajadusi või füüsilisi piiranguid, mis võiksid teda reisil olles mõjutada?

Kui teie koer on väga sõbralik ja hea suhtleja, võite puhkuse ajaks  valida ka mõne linna külastamise. Kui koer on inimeste suhtes pelglik, valige puhkamiseks pigem mõni linnakärast puutumata paik looduses, kus saate rahulikult matkata ja omaette olla.

Kui reisiplaanid on paigas, on aeg teha veidi uurimistööd.  Veenduge, et väljavalitud puhkekohas on koerte kaasavõtmine lubatud. Pange tähele, et erinevus on ka lihtsalt „koerad on lubatud“ paigas ja koerasõbralikus kohas. Reeglina saab selle selgeks juba ühe telefonikõnega. On ööbimiskohti, kus on lubatud vaid väikesed lühikarvalised koerad. Sellisel juhul tuleks olla väga tähelepanelik ja uurida enne minekut kõik täpselt järele.

Paljud turistidele mõeldud sihtkohad lubavad koeri hotellidesse, kämpingutesse ja parkimisaladele. Samas ei ole koerad lubatud aladele, kus on vaatamisväärsused või matkarajad. Lisaks tasub alati uurida, kas koerte eest küsitakse lisatasu.

Kui sihtkoha eeltöö on tehtud, veenduge, et koer on reisiks valmis. Kas koer on harjunud pikemate autoreisidega või mõne muu transpordivahendiga (laev, paat, rong jm), mida plaanite kasutada? Seda kõike on võimalik koerale õpetada ja teda eelnevalt harjutada. Vajadusel küsige loomaarstilt rahustavat toidulisandit Calmex. Reisi ajal tehke kindlasti koeraga jalutamiseks piisavalt peatusi. Ärge unustage koerale vett pakkuda isegi siis, kui tegemist ei ole väga palava ilmaga.

Kui plaanite kasutada ühistransporti, kontrollige eelnevalt, kas koerad on selles lubatud ja kas suukorvi kandmine on vajalik. Erinevates linnades, riikides või transpordifirmades võivad olla erinevad reeglid.

Kui puhkuseplaanid sisaldavad palju jalgsi liikumist, veenduge, et koer on selleks piisavalt heas vormis. Pikkade matkade puhul tasub käppade kaitsmiseks kaaluda käpavaha või spetsiaalsete jalanõude kasutamist. Vältige võimalusel asfaldil jalutamist.

Mõelge samm-sammult oma puhkuseplaanid läbi, mõldes, kas teil on võimalik oma koeraga koguaeg koos olla või saab seda vajadusel teha mõni teie reisikaaslane. Kui teie koer pole harjunud üksi võõrastes kohtades või puuris olema, ärge jätke teda üksinda hotelli. Paljud koerad on uutes kohtades viibides väga ärevil ja üksinda jätmine süvendab seda veelgi. Tulemuseks võib olla märgistamine, ulgumine ja esemete lõhkumine. Pange tähele, et enamikes ööbimiskohtades ei ole koera üksinda jätmine lubatud.

Ärge jätke koera kunagi üksi autosse! Isegi varjus ja irvakil akendega autos võib temperatuur kahekordistuda juba vähem kui poole tunniga, mis võib lõppeda looma kuumarabanduse ja surmaga.

Lemmikuga reisides on hea, kui koer teab mõningaid käsklusi. Näiteks käsu peale hädade tegemine on väga kasulik just reisil olles ja seda on koerale kerge õpetada. Vali mõni sõna (nt. „pissi“  vms)  ja alati kui koer häda teeb, ütle see sõna ja premeeri seejärel koera. Sõna õpetamine ei tohiks võtta üle nädala. Selle abil on võimalik reisil olles vältida olukordi, kus koer ennast valedes kohtades kergendab (iluaiad jm). Alati kui jõuad paika, mis on sobilik koht koerale hädade tegemiseks, anna käsklus. Sellest on abi ka muudes olukordades, kui on näiteks väga kiire ja jalutamiseks ei ole aega või on väljas väga kehv ilm.

Üks väga oluline käsklus, mida koer peab oskama, on „SIIA“. See võib päästa sinu koera elu! Eriti võõrastes kohtades, kus koer võib kergemini segadusse sattuda, ehmuda ja ära joosta.

Oluline on ka oskus rahuneda ja puhata. Selleks sobivad käsklused „koht“, „puhka“, „lama“ vms. Selleks võib kasutada ka puuri või tekikest, millega koer on harjunud. Ku viibite võõras kohas või näiteks restoranis ning on vaja, et koer oleks rahulikult paigal, on sellisest oskusest väga palju abi.

Nimekiri asjadest, mis võiksid olla koeraga reisides kaasas :

 • Jalutus- ja kaelarihm

 • Toit ja vesi

 • Kausid

 • Maiused

 • Kakakotid

 • Rätik koera kuivatamiseks või käppade puhastamiseks

 • Vajadusel šampoon ja hari

 • Puugieemaldaja

 • Puur või pesa magamiseks ja puhkamiseks

 • Koera pass või vaktsineerimistunnistus

 • Esmaabikomplekt

 • Mänguasi või närimismaius


Veenduge, et teie koeral on registrisse kantud mikrokiip ( www.llr.ee või  lemmikloomaregister.ee ). Kinnitage oma andmed ka koera kaelarihma külge.

Kui plaanite ületada riigipiiri, kontrollige eelnevalt, kas külastatavas riigis on lemmikloomade suhtes erinõudeid. Seda saate teha aadressidelt: http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=967 või http://www.loomaarst.ee/index.php/reisimine-loomadega või küsides oma loomaarstilt.

Lisaks eeltööle asukoha ja lemmiku suhtes, otsige igaks juhuks välja loomakliinikute kontaktid selles piirkonnas, kuhu plaanite minna. Kui eeltöö on hoolikalt ja järelemõeldult tehtud, ei teki reisil ebameeldivaid üllatusi ja saate koos oma lemmikuga mõnusat puhkust nautida!

SINU KOER VÕIB SÄÄSTA SINU MURU – TUNDKE RÕÕMU ÜHTLASEST JA LOPSAKAST ROHELISEST MURUST!

Dog Rocks kivid on loodusliku paramagneetilise tardkivimi tükid, mille kasutamine koera jooginõus eemaldab veele iseloomulikud nitraadid ja tina ning tagab seega puhtama ja tervislikuma joogivee.

Koera jooginõusse lisatud Dog Rocks kivid ennetavad koera pissimisel tekkivaid kuivanud laike murul.

Dog Rocks kivid EI mõjuta uriini pH-taset. Kuna Dog Rocks on 100% looduslik, on kivid erineva suuruse ja kujuga. Dog Rocks kasutamisel vastavalt juhistele ei ole koertele kahjulikku mõju täheldatud.

Parimate tulemuste saavutamiseks

•             Vahetage Dog Rocks kive iga kahe kuu tagant

•             Veenduge, et koera jooginõu on tema peamine joogiallikas

•             Vahetage vett vähemalt iga paari päeva tagant

•             Parimate tulemuste saavutamiseks andke koerale parimat kuivtoitu ja hoidke punase liha kogus toidusedelis madal

Märkate muutusi murul 5 nädala jooksul.Teine hea abivahend aias on Arms lenght kakakorjaja. See on uudse disainiga tööriist, mille abil on koera järelt palju lihtsam koristada.

Tööriistal on 2 erinevat funktsiooni - väike murureha ja sile skraaper. Lihtne käsitleda ja puhastada, valmistatud vastupidavast plastikust.

Tänu pikendatavale käepidemele ei pea sa enam kummardama, et korjata üles koera väljaheiteid - arms lenght tööristaga on see lihtsam kui kunagi varem!

Tooted on meie e-poes saadaval nii eraldi kui ka komplektina koos toiduga. Koos toiduga ostes on nii Dog Rocks kivid kui Arms lenght kakakorjaja  poole soodsama hinnaga!

Posted in Varustus Tervis Koer By Kadri Pall
Kevadel ärkavad koos tärkava loodusega ka puugid, kes võivad olla mitmete ohtlike haiguste kandjaks. Puukide ohtlikkusest inimeste tervisele on palju räägitud. Paraku ei ole puukide kahjuliku mõju eest kaitstud ka lemmikloomad, eriti ohtlikud on puugid koertele.Pea iga koeraomanik on suve jooksul oma lemmiku karva seest või lausa toapõrandalt leidnud neid läikivaid palle meenutavaid verest pakatavaid parasiite.

Puuk:

 • ämblikulaadne

 • elab sega- ja lehtmetsades, puisniitudel, heinamaadel

 • peitub pika heina sees, mitte puuokstel

 • haigusi levitavad Eestis võsapuuk ja laanepuuk

 • puugihooaeg kestab enamasti aprillist oktoobrini

 • aktiviseerub, kui ööpäeva keskmine temperatuur on +5 kraadi.


Puugilt võib koer saada erinevaid haigusi:

 • borrelioos

 • babesioos

 • erlihhioos

 • anaplasmoos


Kuidas tunda ära haige loom?

 • haiguste tunnused mittespetsiifilised

 • raske diagnoosida

 • vahelduv palavik

 • isutus, loidus

 • lonkamine ning ühe või mitme liigese valulikkus või turse

 • hilisemas haiguse järgus kujunevad välja ka siseorganite kahjustused (süda, neerud, maks)

 • haigustunnused võivad avalduda isegi alles mitu kuud pärast hammustust

 • kiire diagnoos tagab efektiivse ravi


Olge oma looma tervise suhtes tähelepanelik. Kui märkate, et lemmiku tervis ei ole päris korras, ei tasu ootama jääda, et äkki läheb see iseenesest paremaks, vaid pidage alati nõu loomaarstiga. Mida varem haiguse põhjus leitakse, seda efektiivsem on ravi.

Kui leiad koeralt puugi

 • eemalda puuk kiiresti

 • kasuta puugitange või pintsete

 • Puuki ei tohi enne eemaldamist ei õliga ega alkoholiga määrida, ega muul viisil häirida, vaid tuleb proovida ta elusana võimalikult naha lähedalt ja ilma teda pigistamata kätte saada

 • ära võta puuki välja paljaste kätega – nahas on alati mikrohaavad, mille kaudu jõuavad haigustekitajad ka inimese verre


Ennetamine

 • kindlaim viis koera haiguste eest kaitsta on ennetamine

 • pärast jalutuskäiku vaata koer üle

 • kammimine aitab osa puuke eemaldada

 • kasuta puugitõrjevahendit (tilgad, sprei, rihm jne)

 • Erilist tähelepanu nõuavad välisriikidesse reisivad koerad, sest meist lõuna ja ida pool on haigusi levitavaid puuke rohkem.


Kliima on pidevas muutumises ja varem vaid soojades regioonides parasiteerunud puugid on levimas põhjapoolsematele aladele, tuues endaga kaasa haigustekitajaid. Puukide poolt siirutatavad haigused levivad aina laialdasemalt ning meil tuleb oma lemmikuid nende eest kaitsta. Parim kaitse on profülaktika ning puukide nahale kinnitumise ärahoidmine. Koos loomaarstiga saate valida sobivaima preparaadi. Alati tuleb uurida ka ravimiga kaasas olevat pakendi infolehte ning kasutada ravimit vastavalt juhendile ja õiges doosis.

Kaitske oma lemmikloomi puukide eest!

Märksõnad:

Posted in Varustus Tervis Koer By
Platinum jagab märtsis kingitusi!Hammaste hooldamisest saate lähemalt lugeda siit .

Kampaania kehtib kuni 31.03.2014 või kuni kaupa jätkub!

Märksõnad:

Posted in Varustus Tervis Koer By

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 26

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5