Jätkame huvitavate tõugude tutvustamist - mis te arvate kui Teie majapidamist valvaks hiigelsuur mopp või toas oleks seltsiks haruldane Peruu karvutu koer?

5. KomondorKomondorid meenutavad eelmisel nädalal tutvustatud Puli – neil on tõesti sarnane kasukas kuid tegemist on siiski erinevate koertega. Komondor on kasvult suurem ning esineb ainult valget värvi isendeid. Seda kasukat on raske on hoida säravvalgena ja sellepärast meenutab komondor kasutatud moppi kuna tolm ja mustus muudavad valge värvi hallikaks. Komondorid aretati valvekoerteks, nende töö oli karja ja majapidamise kaitsmine. Omapärane kasukas kaitseb neid kliima muutuste ja sissetungijate eest – sellest kasukas juba niisama lihtsalt midagi läbi ei lähe. Nagu puli vajab ka komondori karvkate pidevalt hoolitsemist.


Iseloomult on komondorid truud ja rahulikud valvurid kuid ohu korral saavad neist kartmatud kaitsjad. See koer valvab üksinda ning ohuolukorras suudab iseseisvalt otsustada ja käituda.
6. Peruu karvutu koer


See karvutu koer on tõesti karvutu - tal on veel vähem karvu kui hiina harjaskoeral! Esimesed viited Peruu karvutu koera kohta pärinevad 750 A.D joonistustest. Kui Peruu vallutati Hispaanlaste poolt viis see peaaegu selle unikaalse tõu väljasuremiseni. Kuigi neil koertel esineb karvu käppadel, sabal ja pea piirkonnas püüdlevad kasvatajad siiski täiesti karvutute koerte aretamise poole. Hooldamisel on suur osa kreemitamisel, et nahk ei muutuks kuivaks. Külma suhtes on tõug väga tundlik ning neid tuleb hoida soojas.


Iseloomult on Peruu karvutu koer elav, sõbralik ja mänguhimuline kuid võõraste inimeste ja koerte suhtes võib olla umbusklik. Peruu karvutud koerad on seltsiv tõug ega taha üksi olla.