Teeme juttu koerte karvahooldusest. Esimeses osas räägime rohkem üldistel teemadel.Kus koera pesta?


Meile  meeldib kui meie koerad ja kassid on hooldatud - puhtad, kammitud ja pügatud. Koerte pesu, kuivatamise ja kammimisega kaasneb aga paratamatult tohutu veekulu ja karvu on igal pool (eriti on see probleem suurte koerte puhul). Kõike seda võib teha igaüks kodus aga kordi mugavam on lasta seda teha professionaalse juuksuri poolt koertesalongis.Kuidas koeraga käituda pesu ajal?


Üldiselt koerad armastavad vett, nii et pesemine on neile nagu mõnus massaaž. Väga oluline on, et esimene pesu koerale oleks positiivne kogemus, et koer ei hakkaks hiljem pesemist kartma (kukub libeda põranda tõttu, šampoon ja vesi lähevad silma/kõrva, ebameeldiv kuumaõhufööniga kuivatamine jne). Ebameeldivate ja negatiivsete kogemuste vältimiseks soovitame kasutada koertesalongi teenuseid – seal on olemas kõik vajalik, et koerale jääks pesemisest meeldiv kogemus.Kui tihti peab koera pesema?


Koera tuleb pesta nii harva kui võimalik ja nii tihti kui vajalik. Ei tohi rikkuda koera naha PH taset, mille tagajärjel nahk kahjustub - muutub kuivaks ja ketendavaks, tekib kõõm. Seda võib põhjustada ka vale šampooni kasutamine. Üldiselt kui koer on ikka must ja lõhnab halvasti - tuleb pesu ette võtta ja muidugi ennem kui hakatakse koerale soengut tegema peab koer olema puhas.


Küsitles Kersti Ludvig


Vastas lemmikloomade juuksur Tiina Tomp.Vaata www.karvahooldus.ee