Jätkame karvahoolduse teemadel, täna räägime lähemalt pesemisest ja kuivatamisest.Milline šampoon valida?


Salongis on olemas professionaalsed hooldusvahendid - spetsiaalsed šampoonid ja palsamid kahjustatud  nahaga koertele, pikakarvalistele koertele; toonivad šampoonid karva värvuse esile toomiseks jne. On olemas eraldi  šampoonid vastavalt karvastruktuurile - karmikarvalistele ja pehmekarvalistele – või sügavpuhastava toimega šampoonid. Igale oma!Kas kasutada palsamit?


Palsamid on  antistaatilise efektiga ja hõlbustavad koera kammimist ning takkudest vabanemist. Spray’d ja želeed on viimistlussoengute tegemiseks näitusele minekuks.Kuivatamine – millega ja kuidas?


Koerte kuivatamiseks  on salongis spetsiaalsed jaheda õhuga föönid ning võimsad puhurid pikakarvalistele suurtele koertele. Ainult rätikuga tupsutades ei saa koera karv kuivaks - ta võib külmetuda  ja mis veel hullem, võivad tekkida tõsised nahaprobleemid. Samuti aktiviseeruvad niiskes karvas/nahapinnal seened. See on hästi näha nende koerte käppadel, kel pidevalt pestakse käppasid aga ei kuivatata (käpad muutuvad punaseks ja lõhnavad ebameeldivalt).


Küsitles Kersti Ludvig


Vastas lemmikloomade juuksur Tiina Tomp.Vaata www.karvahooldus.ee