10 kõige kummalisemat koeratõugu - nende alla käivad ka kortsuline shar-pei ja mehhiko karvutu koer.7. Shar pei


Shar peid on võimatu segi ajada mõne teise tõuga – tema kortsuline nahk ja jäme jõehobu nina on väga iseloomulikud. Isegi teised koerad käituvad neid nähes teistmoodi – nad lihtsalt ei oska pidada neid endasugusteks. Kutsikatel on kortsusid väga palju ja igal pool, kasvades need hajuvad ning täiskasvanuna esineb rohkem ninal ja keha tagaosal. Shar pei iseloomulikuks tunnuseks on veel sinakas-must keel - täpiline või roosa keel ei ole lubatud ja seda peetakse veaks.


Iseloomult on shar pei umbusklik, mis tuleneb sellest, et algupäraselt on see tõug aretatud valvekoeraks. Tänapäeval on shar peist saanud armastav ja lojaalne perekoer.8. Xoloitzcuntle


Viimane karvutu koer meie nimekirjas ja on neil alles nimi – proovige hääldada! Lihtsamalt ja lühemalt kutsutakse neid Mehhiko karvutu koer või lihtsalt Xolo. Välimikult äravahetamiseni sarnane Peruu karvutu koeraga kuid siiski täiesti erineva ajalooga. Xolod olid asteekide poolt peetud pühakoerteks ning usuti, et nad aitavad inimestel läbida teekonna pärast surma. Nii nagu teised karvutud koerad vajavad ja Xolod vannitamist, kreemitamist ja kaitset päikese eest.


Iseloomult on mehhiko karvutu koer täiskasvanuna väga tasakaalukas ja rahulik koer. Kutsikad on aga väikse energiapommid, lärmakad ning võivad korda saata korraliku hävitustöö sinu kodus.