Nõu annab Vilde Tee Loomakliiniku loomaarst Anu Poopuu

Kuidas käituda, et koer ei õpiks väljendama agressiivset käitumist seoses toiduga?

Müüdid koerte toitmisest on sama arvukad kui müüdid käitumisest. Koer on nö lihatoiduline loom, kes suudab süüa ka segatoitu. Mis tähendab, et ta võib süüa liha aga ka juur-ja puuvilju, teraviljatooteid jne. Koertele meeldib või nad leiavad sageli enda maandamise võimaluse inimese poolt pakutud kontidesse, mänguasjadesse jne. Kui loom sööb tasakaalustatud toitu, siis ei ole tema toidulauale neid pakutavaid lisandeid otseselt vaja, küll aga oskavad koerad nende väärtust hinnata. Probleemid tekivad, kui koera käitumine ümber selliste meenete muutub kaitsvaks või agressiivseks.


Probleemide vältimine võiks alguse saada juba koera varajases nooruses.


Kutsikas võiks õppida juba kasvataja juures olles:


1. Et toitu on piisavalt. Seetõttu peaks kutsikaid söötma sageli ning võõrutamishetkest alates eraldi kaussidest. NB! See ei tähenda ülisuuri toidukoguseid, mida ei suudetagi ära süüa.


2. Istuma ja rahunema MÕNE SEKUNDI enne toidu või maiuse saamist. Seda võiks alustada juba u 5. nädalase kutsikaga, kuid kindlasti 7,5 – 8,5 nädalaselt kui koer läheb uude koju;


See õpetab koerale, et:
  • toidu nimel ei ole vaja võidelda

  • rahulik käitumine viib toidu või muu soovitud asja saamiseni

  • võistlemine või oma positsiooni kehtestamine (pesakonnakaaslastega või uue pere liikmetega) läbi toidu ei tööta ja pigem viib toidust ilma jäämiseni.


Koeraomanikule annab see võimaluse positiivseid käitumismustreid üles ehitada ja vältida paljude võimalike probleemide teket.


Järgneb…