Kui kutsikas kolib uude koju, on ta pelgalt nädalaga uue elupaiga läbi uurinud ja perekonnaga tutvunud. Maailmavallutamine jätkub! Kuni kolmekuune kutsikas harjub kergesti ka kõige ebatavalisemate olukordadega. Selles eas tuleb kutsikas võimalusel kõikjale kaasa võtta – autosse, paati, trammi, kesklinna jne. Kutsikas peaks saama omanikuga minna igale poole, kus koeraga on lubatud käia. Talle tuleb anda piisavalt võimalusi ümbrusega tutvuda. Ka looduses liikumine on vajalik ja vahva, vabalt metsas jooksmine ja ebatasasel pinnal käimine arendab tasakaalu, mis on kutsika arengu jaoks oluline.

Laske kutsikal uute olukordadega rahulikult tutvuda. Ärge osutage talle survet, ka ujedam maailmaavastaja muutub julgemaks, kui ta on veidi aega ümbrust jälginud ja selle ohutuses veendunud. Olge ettevaatlik, et kutsikas ära ei kohkuks. Liiga tugevad aistingud ja eriti hirm sööbivad hetkega teie noore lemmiku mällu. Püüdke ise igas olukorras rahulikuks jääda ja ärge kutsikat lohutage. Kindlasti kandke alati kaasas maiuseid, millega teda hea käitumise või edusammude korral premeerida.

Abistava vahendina saate kasutada sotsialiseerimise kontrollnimekirja. Märkige olukorrad, millega teie kutsikas on juba tutvunud.