Teie kodu võib olla vägaturvaline kutsika jaoks, kuid kogu ülejäänud maailm seda kahjuks pole. Nii et tänase postituse teemaks on koerte turvalisus.


Nii kui te kodu uksest välja astute, peate olema kindlad, et kutsikas on oma turvalisuse huvides kvaliteetse kaela- ja jalutusrihmaga varustatud. Juhul, kui hirmust või uudishimust ta teeb mingi järsu tõmbe, ei juhtuks nii, et midagi läheb katki ja kutsikas põgeneb.


Loodame, et halbu asju kunagi ei juhtu, kuid parem olla valmis igasugusteks situatsioonideks.


Esimene asi, mis koeral peab olema, on kiip. Hästi paljud arvavad, et kui nende vetpassis on kiibinumber olemas, sellest täitsa piisab ja kaduma läinud loom leiab kergesti kodutee. Tegelikult, kui kiibinumber pole koos teie andmetega lemmiklooma registrisse kandud, pole sellest kiibist mingid abi. Sama lugu on siis, kui teil on meelest läinud oma uued andmed registrisse kanda või kui kiip on oma töötamise kogemata lõpetanud.


Nii et aegajalt tuleb kontrollida, kas kiip on endiselt hästi töötav ja leitav ning kontrollida oma kontaktandmeid lemmiklooma registrites.


Lisaks ei tee halba, kui koera kaelarihma juurde panna kvaliteetne ripats (graveering metallplaadil kõlab ideaalselt) koera nime ja omaniku kontaktandmetega.


Pimedal ajal (mis on Eestis peaaegu pool aastast) oleks hea alati panna koerale selga ka helkurid ning vilkuvad kaelarihmad (ma panen alati mõlemad, sest nad töötavad ja on nähtavad erineval moel) – kindlasti leiate lemmiklooma poodidest üht-teist, kahjuks, kvaliteet ei pruugi olla väga hea, aga aastatega leiate kindlasti midagi sobivat, eriti kui kasutada internetipoode. Helkurvest ja vilkuvkaelarihm on minimum, mida me saame oma koera jaoks teha.


Ja viimane asi, millest inimesed tihti ei mõtlegi, on koera turvalisus autos: ma soojalt soovitan hoida koera autos puuris, kahjuks, isegi väiksemate avariide puhul esimestena kannatavad autos koerad. Miinimum, mida jällegi võiks teha, on panna koerale autos selleks spetsiaalselt mõeldud traksid, et koer oleks turvavöö juurde kinni pandud – see garanteerib teile vähemalt seda, et kui te ust lahti teete, kutsikas ilma loata autost välja ei hüppa.


Turvalist kooselamist!!