Jätkame istuma mineku õpetamist.


Kui teie käeliigutus on juba lihvitud ning koer selle liigutuse peale läheb 100% istuma, võib hakkata lisama sinna käsusõna „Istu“. Maius on endiselt käes!


Kui koer läheb istuma, siis kiidame (või klikkime, kui kasutame klikkerit) ja anname maiuse ära nii, et koer on veel ikka istuvas asendis. Kui koer on maiuse ära söönud, ütleme talle vabastava käsu „Vabalt!“ ja olles ise ka abiks liigume koha pealt ära.


Kui te ei jõudnud maiust ära andma kuid koer on juba püsti tõusnud, siis lihtsalt hoidke tal maius nina ees ning huvi korral tehke jälle õiget käeliigutust (ilma korduskäsuta) või oodake, kuni koer ise pakub istuvat asendit, siis andke maius ära. Ärge unustage alati koer ise vabastada! Nii, et koer õpib tegelikult kaks uut sõna korraga - „Istu“ ja „Vabalt“.


Kui koer hakkab 100% istuma käsusõna ja käemärgi peale siis on aeg maiust käest ära võtta. Teeme käega alati täpselt sama liigutuse, kuid käsi on tühi. Kui koer läheb istuma, siis ruttu võtame maius (teisest käest, laua pealt, vesti taskust jms) ning anname koerale ära.


Nädala pärast (kui te teete seda harjutust iga päev) võib hakkata vähendama käe abi – käeliigutus peab olema iga kord natuke lühem, kui eelmine.


Istumisel püsivusega võib alustada kohe, kui istuma minek on koerale juba selge.


Vaata videot: http://youtu.be/Pmg8hn3ZowM – alustame 1-2-3 sekundist, koer peab saama preemiat ENNE kui ta eksib ja tõuseb püsti. Kontakti arendamise mõttes võiks koera just siis premeerida, kui ta vaatab teie poole, mitte kõrvale.