Täna õpetame kutsikale lama-asendist püsti tõusmist (lama-seisa asendite vahetust). Alustame, nagu ennegi, maius käes. Asi sujub, kui te olete koerale enne juba õpetanud istu-asendist püsti tõusmist.


Kui kutsikas lamab teie ees, näidake talle maiust käes (pakkuge talle maiust). Kutsikas peaks maiuse saamiseks püsti tõusma. Nii et teie käsi peab asuma maast õigel kõrgusel – teie kutsika seisa-asendis täpselt koonu ees ning koerast täpselt nii kaugel, et tal maiuse saamiseks piisaks ainult ülestõusmisest, mitte teie juurde liikumisest (sammude tegemist). Ning ärge hoidke kätt liiga lähedal – selle peale võib kutsikas reageerida hoopis sedasi, et läheb istuma (kuna püsti tõusmist segab teie käsi maiusega).


Kui kutsikas on suht passiivne ja ise ei üritagi püsti tõusta, proovige teda maiusega paar korda meelitada või võtke abiks hoopis tema lemmikmänguasi.


Kui te kasutate klikkerit, klikkima peab just siis, kui seisa-asend on lõpuni tehtud ehk kogu koera keha on püsti.


Selleks, et koer kohe seisvast asendist liikuma ei hakkaks, võite te hoida meelitavas käes 2-3 tükki maiust, et peale seda kui kutsikas tõuseb püsti te annate selle eest talle esimese maiuse, ootate, kuni ta sööb selle ära, ja siis annate järgmise ja järgmise... Kui viimane on ära söödud, siis võib koera vabastada. Tasapisi lähevad pausid maiuse andmise vahel pikemaks :) Ärge unustage koera õige teo eest kiita, premeerida ja pärast vabastada :)


Peale esimest 5-10 korda peab maius vedavast käest ära kaduma, kuid abistav käemärk alguses jääb küll. Edu!