Kuna tulevikus peab iga koer oskama veeta aega üksinda ja peab õppima mitte nõudma tähelepanu ka siis, kui omanik on kodus, siis peaks talle õpetama midagigi, kui ta jääb üksinda – lahendada ristsõnu? Kasutada interneti? Vaadata seriaale? Ei :) Me peame varakult õpetama koerale närima õigeid mänguasju, kusjuures peab hoolima sellest, et nende mänguasjade närimine meeldiks kutsikale rohkem, kui muude asjade närimine.Kasvataja juures olles, õpib iga kutsikas sööma toidukausist. See on ka väga kasulik oskus. Nüüd on aga aeg õpetada kutsikale, kuidas ta saab oma toitu mänguasjadest. Kui kutsikas sööb kuivtoitu, võib osta talle kasvõi Trixy kummist palli, kuhu sisse topitakse kuivtoit ning kutsikas õpib seda veeretama, siis nuuskima maad ja otsima nina abil üles välja kukkunud krõbinaid – nii saabki kutsikas „jahil käidud“ - väsinud ja kõht täis :) (Naabrite ja oma kurvade mitte kurvastamiseks ei soovita ma osta toitupalle ja muid toiduga täidetavaid mänguasju, mis on tehtud kõvast plastmassist).Mina ise olen Kong mänguasjade fänn, sh nende närimiseks mõeldud mänguasjade hiigel fänn. Kongi valikuga saab tutvuda SIIN ning need on müügil enamus loomakliinikutes ja ka mõnes loomapoes. Kutsikatele mõeldud mänguasjad on tehtud natukene pehmemast kummist kui täiskasvanute koerte omad :)Klassikalist kongi saab vajadusel täita ka krõbinatega (selleks peab kongi siseseintele tilgutama natukene mett), kuid rohkem lõbu (eriti alguses, kui te alles hakkate kutsikale kongi kasutamist „maha müüma“) pakuvad koertele maitsvamad maiused (nt need, mida pakub firma Kong ise). Kong on tehtud spetsiaalsest kummist, mis kannatab nii sügavkülma kui ka mikrolaineahju. Kongi sisse võib panna väikesed juustutükid, lasta tal sekund-kaks olla mikrolaineahjus, jahutada ja anda koerale – juust sulab ära ja jääb seinte külge kinni – kutsikal võtab aega ta sealt kätte saada.Kui teie koer on lihadieedil (eriti mõnus suvel), võib täita kongid hakkliha või lihatükkidega, hoida neid sügavkülmas kuni kasutamise vajaduseni. Kui te lähete nt õhtul teatrisse, siis võib kongi sügavkülmast välja võtta ja anda koerale – läheb tükk aega enne, kui koer suudab selle sisu keelega üles sulatada ja ära süüa.


Tulemuseks on jällegi väsinud ja kõhutäistunnega koer, kes ei viitsi pahandusi teha.Klassikalised kongid on erinevate suurustega (vastavalt koera kaalule/suurusele), nii et ostke õiget suurust ning kui kutsikas kasvab, siis tuleb veel kord uud kong osta. Kui koer saab kogu oma päeva toidu portsu kongist, siis võibolla väga suurele koerale peab jätma koju kahte-kolme kongi korraga, et ta saaks kõhu täis.

Video Twistist, kus saate näha arendava mänguasja kasutamist, mis oli tema puhul mõttetu väsitamise mõttes :)http://www.youtube.com/watch?v=Hci59E7Cp80