Toiduga täidetavate mänguasjade kasu.


Koer õpib veetma aega üksinda ning tema heaolu ja meelelahutus ei sõltu enam pererahva kodus olemisest (nii õpib koer mitte sattuma stressi, kui ta on kodus üksi või teil on külalised või on teil parasjagu kiire aeg ja te ei saa talle tähelepanu osutada). Kutsikas õpib rahuldama oma närimisvajadust õigete asjade pealt, nii ei näri ta teisi keelatud asju. Nii saab ka muid käitumisprobleeme kas ennetada või lahendada.


Iga kutsikas ei pea oskama kohe neid mänguasju kasutada, nii et võtke aega ja õpetage talle seda. Ajaga õpib iga koer, kuidas saab nendest mänguasjadest toitu kätte.


Kõige rohkem väsitavad koera nuuskimine (nina kasutamine) ja UUTE asjade õppimine. Mis tähendab kahjuks seda, et kui te kasutate toiduga täitmiseks arendavaid mänguaja, siis kutsikas väsib ainult tol hetkel, millal ta välja nuputab, kuidas ta toidu kätte saab. Vaadates Twisti videot, võib kohe järeldada, et ta juba teab (õppis kasvataja juures), kuidas sellest mänguasjast maiusi kätte saada, ning enam see teda ei väsita, ehk mul pole mõtet seda mänguasja enam kasutada.


Toidupallide ja Kong mänguasjade puhul on aga see pluss, et kuigi iga koer lõpuks leiab endale kõige sobivama viisi, kuidas neid mänguasju tühjaks teha, see lõugade kasutamine väsitab koera ise. Toidukausi enamik koeri teeb tühjaks mõne sekundiga (nagu tolmuimejad) ning see ei rahusta koera. Rahustab koera rahulik nätsutamine ja rahulik, tükk tüki järel söömine.


Järgmised kaks videot on tehtud mõne päeva vahega, esimesel Twist kasutab kongi esimest korda ja on näha, et ta ei ole sellest erilises vaimustusest ja on väga mures, et ta ei saa minuga lähedasem olla, kuid juba järgmisel videol on näha progressi, mida ta on nende päevade jooksul teinud on:


http://www.youtube.com/watch?v=Adfscl1G4a4


http://www.youtube.com/watch?v=iWy2_KAIIB0