Olete kahtlemata mõelnud selle üle - miks koerad naudivad autosõitu pea aknast väljas samas tõrelevad kui neile õhku näkku puhuda? Võibolla neile ei meeldi tegelikult pead välja pista auto aknast aga võibolla nad teevad seda lihtsalt sest nad saavad?


Eksperdid arvavad, et koerad suudavad tuvastada ka kõige õrnema lõhna, mis on niipalju vähem kontsentreeritud,et inimesed seda ei tunne. Nii hea haistmismeelega pole ka siis ime miks koerad pea autoaknast välja pisatavad ja "tuult püüavad". Neid ei huvita, mis väljas toimub või milline on ümbrus. Nende jaoks on olulised vaid lõhnad. Kui sõidate läbi linna kiirusega 50km/h ning teie koeral on pea aknast väljas siis ta teab täpselt kus on pagaritöökoda, lihapood ning milline tänav viib McDonaldsini.


Olete tähele pannud, et koertel tekib erisugune ilme kui nad pea aknast välja pisatvad? Ülahulled lähevad rulli, krimpsutatakse nina, silmad on poolpilukil ning kõrvad taha suunatud. Tundub, et nad kogevad midagi väga tugevat/rusuvat kuid tegelikult siiski vaid keskenduvad. See on nende jaoks nii tähtis, et nad ei näe, ei kuule - keskenduvad vaid haistmisele.