Ninasarvik on üks maailma viiest suurimatest maismaa imetajatest koos lõvi, leopardi, elevandi ja piisoniga. Salaküttimise tagajärjel on ninasarvikut arv maailmas drastiliselt vähenenud - 1kg ninasarviku sarve maksab "mustal turul" 65 000 dollarit! Sellest tulenevalt on ninasarvik kantud punasesse raamatusse ohustatud liikide nimekirja, mis tähendab et see liik on väljasuremise äärel.
 • On olemas 5 erinevat ninasarviku alamliiki - valge, must, India, Javani ja Sumatrani ninasarvik. Kõik need liigid elavad Aasias ja Aafrika mandritel.

 • Ninasarvik on suuruselt teine maismaa imetaja peale elevanti. Valge ninasarvik võib:
  kaaluda 1800-2800 kg
  kasvada kuni 1,8m kõrguseks
  kehapikkuselt olla 3,6m - 4,6m pikk!

 • Kõige ohustatumad alamliigid on Javani ja Sumatrani alamliigid. Salaküttimise tagajärjel on just Javani ninasarvikute arv langenud kõige madalamale - neid on järgi maailmas alla 50 isendi! Sumatrani ninasarvikuid on loendatud 200 isendit, musti ninasarvikuid 2400 isendit, India ninasarvikuid (ühe sarvega ninasarvik) 2900 isendit, valgeid ninasarvikuid 20600 isendit.

 • Hoolimata oma suurusest võivad ninasarvikuid arendada kiirust kuni 40km/h!

 • Ninasarvikuid ei ole halva iseloomuga. Tegelikult on nad rahulikud loomad, kes ründavad halva nägemise tõttu ehmumise peale.