Mitmed Eesti koerakasvatajad on liitunud Platinumi kasvatajaprogrammiga. Alates tänasest hakkame tutvustame meie koostööpartnereid.


Täna lähemalt kennelist Pure Red, kus kasvatatakse pikakarvalisi takse.


Taksid äratasid minus vastupandamatuid tundeid juba koolieelikuna. Hoolimata sellest tuli esimene taks Bosse meie koju alles 2008,aastal ja peale seda ei läinud kaua, kui ma hakkasin järjest rohkem koertemaailma vastu huvi tundma. Juba 2009 aastal tuli meile pikakarvaline emane standardtaks Kronis Teradonna. Donna tulekuga tulid minu ellu ka koertenäitused ja agility. Kahe aastaga oleme Donnaga käinud pea kolmekümnel näitusel, neist neljal korral on Donna olnud tõu parim ning ka rühmas kohale valitud, neist kahel korral RÜP-2.


Kui ma varem ei teadnud, miks just taks minu silmis alati üks meelepärasemaid tõuge on, siis nüüdseks on see selge. See fantastiline tõug on hämmastavalt tark ja täiesti omapärase, aga mitte just lihtsa iseloomuga, kelles on ühendunud paljud vastandlikud omadused, nagu kavalus ja avameelsus ning truudus ja iseseisvus. Taks on väga siiras ja mänguline koer, kes on hea dresseeritavusega, kui talle ainult õigesti läheneda osatakse. Karmi kohtlemist või löövat kätt ei unustaks ta kunagi, pigem muudaks see koera agressiivseks või tuimaks. Mina kasutan oma koerte koolitamisel positiivseid meetodeid nagu klikker- ja markeritega koolitus, mis muudavad õppimise mänguks ja lõbusaks mõlemale osapoolele. Taks on koer, kes on isiksus ja teda tuleks kasvatada heaga kuid kindlalt, arvestades sellega, et ta on küll väike, aga suure hingega koer, kes kiirelt orienteerub olukorras ja muutub hetkega padjakoerast jahikoeraks.


Kuna teadsin juba enne Donnat, et taksid kuuluvad ka edaspidi minu ellu ja tahan tegeleda takside kasvatamise ja aretusega, siis 2011.aasta alguses registreerisin kenneli Pure Red ning 05.oktoobril sündis meie esimene pesakond, kus on 2 isast kutsikat. Kutsikad otsivad veel oma inimesi ja on valmis uude koju minema jaanuari alguses.


Kennel Pure Red koerad söövad Platinum koeratoitu.www.pureredkennel.eu