See oli viimane nädal enne Riia sõnakuulelikkuse võistlust. Harjutasime selle ülesannete järjekorda ja platsi layout'i nagu MMil tuleb, kuna Riia võistluse korraldustoimkond lubas selle ära teha.
Agilityst: kogu nädal igal võimalusel treenisime A-takistuse jooksmist (see on meil ümberõpetamisel, kuna kiirus on liiga madal).


Laupäev: kaua oodatud sõnakuulelikkuse võistlus Riias. Osalejad oli kolmest riigist – 1 koer Eestist (ehk meie), 5 koera Leedust ja 15 koera Lätist (kokku osales 21 koer). Kohtunikuks oli palutud pr Pernilla Tallberg Soomest. Rahvusvahelises klassis võistles 3 koera.


Hea oli testida koera oskusi peale pikka sõitu ja kliima muutust (Riias oli väga palav, u. 25 kraadi) :) Osa asju õnnestus, osa mitte, ning meie Winniega saavutasime 2. koha - video on siin: http://youtu.be/GK6RsC_6tu0


Pühapäeval ootas Winniet puhkepäev :)


Paar sõna SK MMist Austrias. Registreerimine on lõppenud ja nüüd on teada, et võistlusel võtab osa 102 koera (nendest 77 on bordercollied, ehk üle 75%).


Avaldatud on nii harjutuste järjekord (suht raske) kui ka kõrvalkäiminse skeem (täitsa tavaline, ei mingeid erilise trikke). Erilist raskust pakuvad kolm esimest individuaalharjutust (just nende platsil asetumise pärast): siia-tulek, ruutu saatmine ja suunatud hantlide toomine. On teada juba ka stardijärjekord: meie etteaste Winniega toimub laupäeva varahommikul, kohe esimeses grupis (tavaliselt sellel kellaajal me mõlemad veel näeme unenägusid). MMini on jäänud ainult 2 nädalat ja nüüd muutub meil trennide ülesehitus – lammutame kõik harjutused elementideks, ning tegeleme pigem motivatsiooniga, kui tehnikaga. Samas üritame nüüd oma päevarezhiimi kah muuta vastavalt MMi rezhiimile, et oleks Saltzburgis kergem.