Nädal oli pühendatud agility trennidele kuna nädala lõpus pidid Jõulumäel toimuma kahepäevased agility võistlused – laupäeval Eesti Meistrivõistlused (2 rada) ning pühapäeval tavalised (3 rada). Mida me treeninud pole – kõike oleme vist, eriline tähelepanu oli suunatud Winnie probleemsetele asjadele – kontaktpindadele ja okserile.


Lõpuks jõudis laupäev kätte. Selle aasta Meistrikate korraldajaks olid pärnukad ning kohtunikuks oli kutsutud pr Johanna Nyberg Soomest.


Maksi koerte klassis oli seekord lausa 20 koera!


Kui rada pandi püsti ja nägin rajal okserit (lootsin viimaseni, et seda ei tule), sain aru, et sellel aastal pole meil Meistrikatel midagi püüda.


Nii kaua, kui Eestis kehtivad nö vanad reeglid, ei näe Winnie okseris ühte takistust kahe latiga, vaid kahte eraldi seisva takistust. Loodan väga, et kui uued FCI reeglid hakkavad lõpuks ka Eestis kehtima (nende järgi nende kahe latti kõrguse vahe on ainult 10, mitte 25 cm), saab Winnie lõpuks aru, et see on pigem pikkus- kui kõrgushüpe :)


See, mida kartsin, juhtuski – muidu esimene jooks tuli meil imeilus välja kuid maha aetud okseri pulga pärast saime 5 karistuspunkti ja tulemuseks 8. koht.


Väike lootus jäi, et äkki järgmisel rajal pole enam okserit ning äkki saame joosta puhtalt, siis võiks loota esikolmikusse saata, kuid okser pandi rajale jälle ning ma sain loota nüüd ainult sellele, et äkki siis okseri maha ajamine jääb meie ainukeseks veaks (siis võiks loota olla nt neljas) – kuid tühjalt. Me ajasime kahte pulka maha ja mul õnnestus kaks korda veel lisaks koerale tõrge tekitada, nii ei saanud me oma tulemust parandada – ning jäimegi sellel aastal AG Meistrikatel 8.ks.


Videod meie jooksudest Meistrikatel on siin:


http://svetaeks.blogspot.com/2012/08/winnie-agility-eesti-meistrivoistlustel.html


ning järgmise päeva tavaliste agility võistluste videod on siin:


http://svetaeks.blogspot.com/2012/08/winnie-ag-voistlustel-joulumael-050812.html
Nüüd keskendume ettevalmistamisele septembri alguses toimuvatele Eesti Meistrivõistlustele sõnakuulelikkuses.