Agility trennides tegeleme ainult kontaktpindadega, tulemuseks on see, et A-takistuse sooritamine läks palju paremaks just kiiruse poolest.


Tulevikus on nüüd vist õige aeg hakkata neid takistusi jälle harjutuste sisse panema ehk võib proovida lühikesed radasid joosta.


Sõnakuulelikkuse „töönädal“ algas esmaspäeval trennist metsas ja vihmaga, http://svetaeks.blogspot.com/2012/11/winnie-sk-trenn-05-11-2012.html.


Vaatama sellele, et väljas enam pikalt aega võistlusi ei toimu, ikkagi ei saanud me vabal päeval käest niisama ära libiseda :)


Teisipäeval tegime hallis SK trenni koos Inga ja Gabyga, videod on siin:


http://svetaeks.blogspot.com/2012/11/winnie-sk-trenn-06-11-2012.html


Kolmapäeval oli meil Annega koos tehnilise lihvimise trenn, videod on siin:


http://svetaeks.blogspot.com/2012/11/winnie-sk-trenn-07-11-2012.html


Reedel tegime nädala kõige tähtsama trenni – kogu agilityhallis võistlustrenn, kus sai proovitud, kuidas viimase kahe nädala jooksul tehtud keskendumis- ja rahunemisharjutused toidukaussiga aidavad Winnie sooritustele kaasa. Ja see töötab – Winnie ei vingunud kõrvalkäimisel ja Zet-skeemi tegemisel, üleüldse tema meeleolu on muutunud, ta on palju rahulikum ja keskendunum kui kunagi varem (videod on siin: http://svetaeks.blogspot.com/2012/11/winnie-sk-trenn-09-11-2012_7073.html)


Mitteametliku võistluseni, kus me saame trenni teha päris võistlusolukorras, on jäänud ainult üks nädal tööd.


Kahjuks, koertele ei saa (nagu lastele) öelda, et palun väga, ole valmis, mingi aja pärast meid ootavad muutused – perre tuleb uus koer (uus laps). Kuna koerad ei saa jutust aru, aga kindla peale on vaja nende stressi vähendamiseks vastavaid ettevalmistusi teha, siis ka mina alustasin kuu aja pärast meie koju saabuva uue kutsika pärast koeri kodus rohkem ingoneerima. Nüüd saadan Winniet rohkem päevasel ajal puuri või kohale, vähem suhtlen, ei tee kodus trenni, kuidi üldselt jalutame ja trenne teeme rohkem. Nii kui kutsikas koju tuleb, ei jää mul alguses sama palju aega (ja tähelepanu) teiste koerte jaoks, seega neid on vaja selleks ettevalmistada juba nüüd. Nii me väldime tulevikus võimalikke konfliktide tekkimist koerte vahel ning samas iga muutusega kaasnev stress väheneb, kuna muutus sellisel juhub tundub väiksem olevat.


Laupäeval käisime metsas jalutamas, naudi pilte:


http://public.fotki.com/SvetaEks/winnie-ja-eks-koos/jalutuskik-10-11-2012/


Pühapäeval toimunud klikkerkoolitusel olid mõlemad koerad mulle suureks abiks harjutuste demoesinemistel.


Igal juhul meie elu oli, on, ja jääb väga põnevaks!!!