Alustasime taas agility trennidega, kuna on soov minna võistlema 5.mail Pärnu AG võistlustele. Tegime trenni juhtimise peale


http://svetaeks.blogspot.com/2013/04/winnie-ag-trenn-18-04-2013.html


ja Winnie oli fantastiline – kiire, täpne, sõnakuulelikk, väga motiveeritud.


Mis puudutab sõnakuulelikkust, siis see nädal oli kõrvalkäimise nädal: esmaspäeval tegime metsas; teisipäeval Männiku staadioni juures; kolmapäeval, nagu juba traditsiooniks saanud, Kadrioru pargis; reedel Järve Selveri juures. Laupäev oli puhkepäev ning pühapäeval tegelesime hoopis pulkade valikuga.


Ostsin poest 6 ühte värvi karpi just sellise suurusega, et saab katta 10 cm pulga. Panin karbi pulga peale (põhjaga ülespoole) ning lasin Winniel sedasi nuuskida karpide rida. Alustasime sellest, et alguses oli ainult maius karbi sees, kui Winnie nuuskis rida läbi ja leidis maiuse ühe alt, siis ma tõstsin karbi üles, et ta saaks maiuse ära süüa. Siis asetasin maiuse asemel ühe karbi alla minu lõhnaga pulga – tegime mitu korda, pulk oli iga kord asetatud uude kohta, nii et Winnie kunagi ei teadnud, millise karbi all võib pulk asuda.


Kui Winnie oli süsteemist aru saanud, ma lisasin veel ühe pulga – seekord neutraalse lõhnaga, nii et Winnie pidi otsima mitte lihtsalt ükskõik millise puupulka, vaid konkreetselt minu lõhnaga puupulka.
Sellega ma üritasin talle asja lihtsustada, et ta saaks ikkagi harjutusega hakkama ilma selleta, et ta muidkui katsub kõik pulgad hammastega läbi.Järgmiseks etapiks oli meil see, et ma panin karbid õigetpidi (põhi alla) ning nende sisse pulgad – rivi koosnes kuuest karbist, esimesse ma panin alati ühe maiuse tükikese, et Winnie alustaks otsimist alati vasakust äärest ja siis kahks puupulka (üks minu lõhnaga), nii et tegelikult kolm karpi jäid tühjaks.Karbid on täpselt sellise suurusega, et pulka sealt Winnie küll ise saab tõsta, kuid võibolla niisama iga pulga hammustamine on nats raskendatud (loodan loomade "laiskusele"). Nii toimiski – esimeselt otsingul Winnie ikkagi katsus hammastega valet pulka, kuid ülejäänud 10 korda enam mitte – ei viitsinud :))Arvan, et me jätkame nüüd samas vaimuses hästi pikalt. Mugav on see, et need karbikesed on nii väikesed ja kerged, et neid saab igale poole kaasa võtta ehk saame plkadega trenni teha ka häiritud olukordades. Ainukene, mida ma kindla peale teen viimaseks on pulkade arvu suurendamine. Teen nii pikalt kahe pulgaga kuni vead ja valed harjumused ära surevad, siis lisan järgmise pulga. Ilmselgelt Winnie katsub valesid pulkasid frustratsioonist, kui kohe õige ei satu nina alla :)