Kuivatatud õunamass
Sisaldab ohtralt rauda, A-, B- ja C-vitamiini, naatriumi, fosfaati, puuviljahapet, eeterlikke õlisid, tanniinhapet, mineraale, kvertsetiini, katehhiine, pektiini ja joodi. Kiudaine (pektiin) stimuleerib ja puhastab soolestikku. Sapphape alandab kolesteroolitaset, vere rasvasisaldust ja vererõhku. Verdpuhastava toime tõttu soovitatakse kuivatatud õunu podagra, reuma, ekseemide ja krooniliste maksa- ning neeruhaiguste korral. Usutakse, et kuivatatud õuntel on positiivne toime närvirakkudele, neerudele ja lihastegevusele. Kuivatatud õunad tugevdavad immuunsüsteemi, südant ja vereringet.
Kuivatatud õllepärm
Sisaldab väärtuslikke aminohappeid ja B-vitamiini, samuti mineraalaineid nagu kaltsium, kaalium, magneesium, naatrium ja tsink. Puhastab mürkidest ja tugevdab A- ning E-vitamiinide toimet.
Tääkliilia ekstrakt
Soodustab vereringlust ja ennetab infektsioone. Võitleb seenhaiguste, kõrge vererõhu ja seedeprobleemidega. Puhastab keha mürkidest ja alandab kolesteroolitaset ning ennetab artriiti ja reumat.
Lõheõli 1,5 %
Tugevdab südant. Oomega-3-rasvhapetel arvatakse olevat positiivne toime allergiate, arteroskleroosi, kõrge vererõhu, reuma ja teatud vähiliikide korral.
Külmpressitud linaseemneõli
Ennetab infektsioone ja arteroskleroosi ning on lahtistava toimega.
Külmpressitud oliiviõli
Tõestatud positiivne toime vereringele, seedesüsteemile, nahale ja luudele.
Rohekarbi ekstrakt
Rohekarbi ekstrakt sisaldab ohtralt bioloogiliselt aktiivseid aineid, mis aitavad vajalikel toitainetel jõuda liigesteni.
Maarjaohaka seemned
Tugevdavad maksa ja stimuleerivad sapipõit.
Kuivatatud apteegitill
Leevendab puhitust, sapipõie ja maksavaevusi. Soodustab imetavate koerte piimaeritust ja tugevdab närvisüsteemi.
Smiilaksijuur
Kasutatakse allergiate, heinapalaviku, akne ja krooniliste nahaprobleemide korral. Smiilaksijuurel on verdpuhastav toime.
Kuivatatud artišokk
Soodustab sapi eritumist, kaitseb maksarakke ja alandab kolesteroolitaset.
Suur mungalill
Antibakteriaalse toimega taim, mida kasutatakse nii põieprobleemide kui bronhiidi korral; tugevdab immuunsüsteemi ja puhastab verd.
Kummeli ekstrakt
Kasutatakse sooleprobleemide, krampide ja seedetrakti infektsioonide korral, samuti suu limaskestade, kõri ja ülemiste hingamisteede ärrituse korral ning diarröa, puhituse ja iivelduse puhul.
Võilill
Mõru aine võililles stimuleerib maksa, neere ja sapipõit ning parandab eritusprotsesse. Võilill on tuntud ka oma verd puhastavate ja tugevdavate omaduste poolest.
Kuivatatud emajuur
Aitab isutuse, seedeprobleemide ja maomahla vähesuse korral.
Kaaliumkloriid
Oluline närvisüsteemi töö, lihasfunktsiooni, soolestiku töö ja seedimise puhul.
Vitamiin A
Oluline vitamiin kasvamiseks ning naha ja vere uuenemiseks. Soodustab seedimist ja toetab meeleelundeid (nägemis-, kuulmis-, haistmis- ja maitsmiselundeid).
Vitamiin D3
Soodustab kaltsiumi ainevahetust, selle imendumist ja vabanemist. Vitamiin D3 muundub kehas kaltsidooliks, mis tugevdab luid, reguleerib rakkude arengut ja pärsib pahaloomuliste rakkude teket. Vaatamata sellele, et vitamiin D on rasvlahustuv, ei suuda keha seda suures koguses talletada. Vitamiin D talub hästi kuni 180°C kuumust.
Vitamiin E
Looduslik antioksüdant, mille puudus võib avalduda nõrkuse, ärrituvuse ja raskesti paranevate haavade näol.
Vitamiin B1
Oluline närvisüsteemi funktsioneerimisel, mille puudus võib väljenduda aneemia, väsimuse ja lihasnõrkusena.
Vitamiin B2 (riboflaviin)
Oluline seedeprotsesside (biosünteesi) toimimiseks. Vajalik süsivesikute, rasvhapete ja aminohapete lõhustamisel. Toetab seedimisel niatsiini ja vitamiin B6 funktsiooni. Vitamiin B2 puudus võib pärssida kasvu, soodustada limaskestapõletike teket, põhjustada nägemisprobleeme, neuroloogilisi häireid ja aneemiat.
Vitamiin B6 (püridoksiin)
Vajalik aminohapete seedimiseks, vereloomeks ja proteiini seedimiseks. Vitamiin B6 puuduse korral võib esineda väsimust, aneemiat ja närvisüsteemi häireid.
Vitamiin B12 (kobalamiin)
Oluline rakujaotusel, vereloomes ja närvisüsteemi funktsioneerimisel. Vitamiin B12 puudus võib tingida raskekujulist aneemiat ja kahjustada närvisüsteemi. Viimastel aastatel on leitud seoseid vitamiin B12 puuduse ja dementsuse vahel. Kuna vitamiin B12 salvestatakse maksas pikka aega, võib puudust täheldada alles aastaid hiljem.
Foolhape
Mängib olulist rolli vereosakeste ja limaskestarakkude loomel ning aitab lõhustada homotsüsteiini, mis võiks kahjustada südant ja vereringlust.
Koliin
B-grupi vitamiin, mis vastutab selle eest, et kolesterool jõuaks keharakkudesse. Toetab maksa ensüüme ja aitab vabaneda jääkainetest.
Niatsiin
Niatsiini (B3-vitamiin) leidub kõigis elusrakkudes. Niatsiin on oluline erinevate koensüümide komponent ja asendamatu proteiinide, rasvade ja süsivesikute seedimiseks. Niatsiini puudus võib esile kutsuda nahamuutusi, diarröad, suu limaskestade ja seedekulgla põletikke.
Pantoteenhape
Vesilahustuv B-grupi vitamiin (vitamiin B5). Pantoteenhape on seotud seedeprotsessidega ja süsivesikute, rasvade ja aminohapete ehituse ja lõhustamisega. Lisaks sellele mängib pantoteenhape olulist rolli ka kolesterooli sünteesimisel.
Biotiin
Biotiin on vesilahustuv vitamiin B7, mis on oluline ainevahetuse toimimiseks ja geenifunktsiooni (raku jagunemine) regenereerimiseks.
Vitamiin K1
Oluline vitamiin erinevate proteiinide moodustumisel kehas. Vitamiin K1 on seotud mitmete vere koagulatsiooni tegurite sünteesiga maksas. Lisaks sellele mängib vitamiin K1 olulist rolli luude ja hammaste moodustumisel ja säilitamisel, kuna see on tähtis nii luu proteiinide loomiseks kui kaltsiumi ainevahetuseks.
Pole midagi võrrelda