5 asja mida Sinu koer õnnelikuks eluks vajab

16.06.2022

Koerte omamine ja nende pidamine on väga populaarne üle terve maailma. Küll aga kaasneb koera omamisega suur vastutus, tagamaks koerale kõik, mis tema eluks vajalik on. Meeles tuleb ju pidada, et koer pühendub terveks oma eluks Sulle ja usaldab Sind, et tema kõht oleks iga päev täis ja jalutuskäigud tehtud. Toome teieni 5 asja, mida iga koer vajab (kuigi neid on umbes miljon veel), et ta saaks elada täisväärtusliku ja õnneliku elu.

  • Koht kus magada ja puhata 

Täpselt samamoodi nagu Sina, vajab ka koer endale seda ühte kohta, kus ta ennast magades turvaliselt ja mugavalt tunneb. Just seetõttu soovitatakse juba kutsikast peale harjutada koera näiteks puuris magama. Seal on tal endal turvaline (et ta ei näriks näiteks mõnda juhet läbi või ei pistaks nahka midagi, mis talle ohtlik võib olla) ning nii harjub ta ka õhtuti kindlas kohas oma ööd veetma. Lõpuks läheb koer juba vabatahtlikult puuri oma pessa magama ja ööseks saab isegi puuri ukse lahti jätta. Kui koer on aga kutsikast peale tubli ja puuri kasutada ei taha, siis on võimalus seda teha ka koera oma pesaga.

  • Söök ja vesi 

Koera tervis saab alguse toitaineterikkast ja kvaliteetsest söögist. Koera treenides valige samuti alati kvaliteetsed maiused ning arvestage maiuste kogus hiljem õhtusöögist maha. Lisaks söögile on koertele oluline, et värske joogivesi oleks neile terve päeva vältel kättesaadav. Pea meeles, et koera vett tuleks vahetada vähemalt korra päevas, olenevalt kausi mahutavusest. Samamoodi tuleks peale igat söögikorda pesta koera toidunõu, ei söö me ju ka ise õhtul samast taldrikust, millest hommikul...

  • Seltskond 

See oleneb mõnevõrra ka koera tõust, aga enamus koertele ei meeldi, kui neid pikaks ajaks üksi jäetakse. Koerad on väga seltskondlikud loomad ning eelistavad alati koos oma omanikuga olla. Seega on väga oluline enne pikemaks ajaks kodust ära minemist (näiteks tööle), väsitada koer ära, et ta enamuse ajast magaks. Selleks vii koer hommikul jalutuskäigule või tee temaga 10-15 minutit aktiivset mõttetööd.

  • Füüsiline aktiivsus 

Igal koeral on erinevad vajadused füüsilise aktiivsuse osas, kuid fakt on see, et kõik koerad tahavad välja jalutama minna! Seda, kui pikad jalutuskäigud olema peaks, sõltub juba koeratõust, suurusest jne. Küll aga on õues käimine, jalutamine ja treenimine oluline osa koera igapäeva elust. Noored koerad ja kutsikad tahavad rohkem tähelepanu ja tegelemist, kui näiteks seenior koerad, kuid tähelepanu tahavad ja vajavad nad kõik.

  • Regulaarne karva- ja suuhügieeni hooldus 

Olenevalt koeratõust, on karvahooldus väga oluline, regulaarselt karva hooldades ajab koer elamises vähem karva ja regulaarselt pestes, lõhnab hästi. Samuti ei tohiks ära unustada suuhügieeni, mis on jällegi väga oluline, sest nagu inimestel, võib ka koertel tekkida hambakivi. Kiire ja lihtne viis hammaste puhastamiseks ja värske hingeõhu tagamiseks on kasutada Platinum OralClean+Care geeli või spreid - kanna see hammastele ja ongi tehtud!
Käi regulaarselt loomaarsti juures koera tervist kontrollimast ja vaktsineerimas ning ära unusta, et koerad vajavad ka ussi- ja kirburohtu, suvel puugirohtu jne.

 

Autor: Gete (www.instagram.com/roccoxraphael)