PLATINUMi erinevus

Traditsiooniline kuivtoit

 • Traditsiooniline kuivtoit on tavaliselt valmistatud peamiselt taimsest toorainest ja väikesest osast lihajahust – mitte värskest lihast. Jääkniiskus (8%) on oluliselt madalam kui PLATINUMil.
 • Tootmine toimub tavaliselt ekstruuderis. Kõigepealt segatakse koostisosad veega. Segu kuumutatakse kõrgele temperatuurile ja surutakse tugeva rõhu all toidupaladeks.
 • Iga üksik toidupala on kaetud tärklisekihiga, mis peab seedimise eel koera kõhus eelnevalt lagunema. Selle protsessi kestuse tagajärjel püsib toit pikka aega maos.

Tavaline kuivtoit paisub maos, kuna neelab palju vedelikku. Maos ja soolestikus viibimise aeg on sageli ka tunduvalt pikem.

PLATINUM läheneb koeratoidu tootmise protsessile väga erinevalt

 • Kuna PLATINUM toit küpseb omas lihamahlas ja kuivatatakse toatemperatuuril, on selle niiskusesisaldus suurem kui traditsioonilisel kuivtoidul. PLATINUMi jääkniiskus (19%) koosneb ainult lihamahladest, mis parandab oluliselt maitseelamust. Meie kliendid ütlevad isegi, et PLATINUM on mahlane kuivtoit.
 • Valmistamiseks kasutame vähemalt 70% värsket liha. Lisame ka muid kergesti seeditavaid koostisosi, nagu riis, mais ja/või kartul, ning kvaliteetseid külmpressitud õlisid, ürte, vitamiine ja mineraale.
 • Oleme ainus tootja, kes toiduväärtuse säilitamiseks küpsetab neid koostisosi oma mahlades ilma vett lisamata. Nii hoiab PLATINUM oma kõrget kvaliteeti.

PLATINUM ei paisu maos – see vähendab oluliselt maokeeru ohtu!

PLATINUMi koostis, värske liha suur osakaal, kvaliteetsed koostisosad ja valmistusviis tagavad, et toit ei paisu maos. Toidupalad on pehmed ja kompaktsed ning kõrge toiteväärtusega. Seetõttu on teie koera jaoks vajalik kogus oluliselt väiksem, kui ta tavalist kuivtoitu süües vajaks. See tähendab, et toit seedub kiiresti ega koorma liigselt seedesüsteemi.

Tavaline kuivtoit paisub maos, kuna neelab palju vedelikku. Maos ja soolestikus viibimise aeg on sageli ka tunduvalt pikem. See on kolme faktori tulemus:

 • Kuivtoit on tavaliselt valmistatud peamiselt taimsest toorainest ja väikesest osast lihajahust.
 • Tootmine toimub tavaliselt ekstruuderis.
 • Iga üksik toidupala on ümbritsetud tärklisekihiga.

 

Näete erinevust: pärast söötmist ei ole teie koera kõht punnis. See vähendab oluliselt maokeeru ohtu – eriti, kui kõht on täis. Puhkeperiood pärast söömist on seetõttu oluliselt lühem.

Erinevus PLATINUMi ja tavapärase kuivtoidu vahel:

 • PLATINUM ei paisu kõhus
 • Seedetrakti läbimise aeg on märgatavalt lühem
 • Toitained imenduvad sooles kiiresti

 

PLATINUMi eelised

Õnnelik ja tervislik elu - märkate neid erinevusi vaid paar nädalat pärast koera PLATINUMiga toitmise alustamist:
 

 • Õnnelikum elu

Kergem seedimine – maksa, neerusid ja nahka ei koorma koostisosad, millest pole mingit kasu.
 

 • Suurem lihasmass

Värskest lihast saadud kvaliteetsed valgud värskest lihast stimuleerivad lihaste ehitust.
 

 • Läikiv karv

Toidus sisalduvad toitvad külmpressitud õlid ja meie koostisosade puhtus tagavad läikiva karva.
 

 • Ei teki talumatust ega allergiaid

Tänu oma naturaalsele ja tervislikule koostisele seedib Platinum väga kergesti ja sobimatust esineb harva. Platinum ei sisalda ebavajalikke lisaaineid, mis võivad tekitada seletamatut sügelemist või teisi nahaprobleeme.
 

 • Vähem väljaheidet

Kuna keha kasutab PLATINUMi toitu optimaalselt, ei teki koeral seedehäireid ega kõhulahtisust. Väljaheited on väikesed ja kõva konsistentsiga.
 

 • Esmaklassiline pakend

Kuna toidus olevad lestad võivad põhjustada allergiaid (seletamatu sügelus), hoolitseme täielikult selle eest, et PLATINUM ei sisaldaks lestasid. Erinevalt traditsioonilisest kuivtoidust pakendatakse PLATINUM kvaliteetsetesse toidukottidesse kohe pärast tootmisprotsessi ja seda ei ladustata lahtiselt silohoidlates. See tähendab, et lestad ei ole meie toodete puhul probleem. Tugev toidukott tagab aroomi säilimise alati nii, et teie koer naudib toitu esimesest ampsust viimaseni. Kotid on saadaval suurustes 1,5 kg ja 5 kg; sellest suuremad tellimused koosnevad mitmest 5 kg kotist. Kuivtoit on kõlblik 18 kuud pärast tootmist.


 

 

PLATINUM koeratoit toortoitumise täienduse või alternatiivina

Toortoitumise põhimõtteks loetakse koerale ainult toore ja ise valmistatud toidu – liha, luude ja köögiviljade – söötmist. Tegelikult on toortoitumine palju enamat. See väljendab inimese soovi sööta oma armastatud neljajalgset sõpra samamoodi nagu toitusid koerte huntidest eellased.

Veendunud toortoitujad peavad väga oluliseks värskete toodete valikut ja järgivad koerte söötmisel kindlat plaani. Loomaarstid suhtuvad aga koerte sellisesse söötmisesse kriitiliselt. Nad soovitavad koeraomanikel lisada koerte dieedile aineid, mida koer ei pruugi toortoidust saada. Need ained tuleb eraldi osta ja toidule lisada. Selliste lisandite hulka kuuluvad näiteks kaltsium, vask, tsink, jood, A- ja D-vitamiinid ja mõned mitte hädavajalikud, kuid siiski mõistlikud lisandid nagu ürdid ja rohekarbi ekstrakt.

 

PLATINUM koeratoit on täiuslik alternatiiv või mõistlik täiendus toortoidule.

PLATINUMis oleme koerte hundist põlvnemisest teadlikud, kuid söödalisandite kvaliteedis me järeleandmisi ei tee. Lisaks sellele kasutame väga palju värsket liha (MENU märgtoidus vähemalt 83%). Rikastame oma toitusid kõikide terve ja aktiivse koera tasakaalustatud toitumiseks vajalike lisaainetega.

Kui kaalute oma koera panemist toortoidule, kuid teil napib aega (ise toitude valmistamine, ostmine, säilitamine, kõikide koostisosade värskena hoidmine, vajalike söödalisandite lisamine jne), soovitame kasutada PLATINUM koeratoitu!

Paljud toortoitumise pooldajad hindavad meie koeratoitu optimaalse alternatiivina puhkuse ajal ja muudes olukordades, kui värsket liha ja köögivilju on raske või võimatu hankida. Mõned toortoidu andjad lisavad aga PLATINUM toidule täiendavalt värskeid komponente.   

LÕHNAB KUI LIHA - MAITSEB KUI LIHA