5 viisi kuidas oma koera külmade ilmade korral soojas hoida

17.02.2022

Paljud koeraomanikud arvavad, et kuna koertel on karvkate, siis ei tohiks neil külmemate ilmade korral probleeme tekkida. See aga ei vasta alati tõele. Erinevatel tõugudel on teadupärast väga erinev karvastik ning seetõttu tuleb alati viia ennast kurssi, kuidas Sinu väljavalitud koeratõug meie sügis/talvisele hooajale vastu peab. Järgmises postituses toome välja 5 punkti mida jälgida, et Sinu koer jahedate ilmade saabumisel külma ei peaks tundma ning kuidas see aeg koertele nauditavamaks teha.

Õpi oma koera tundma

Nii nagu inimesed, ei ole ka kõik koerad võrdsed. Temperatuur, mis ühe koera jaoks tundub täiesti talutav, võib teise jaoks tunduda juba külmana. Koertel, kellel on aluskarv, taluvad tavapäraselt kõige paremini külmemaid temperatuure. Samuti paitab päike näiteks tumedama karvaga koeri eriti hästi, seega aitab tume karvastik neil hästi päikest kinni püüda ja soojust hoida. Vanemad koerad aga ei pruugi enam suuta oma kehatemperatuuri nii reguleerida nagu võiks, seega võib ka vanematel, paksema karvaga koertel, teinekord talvel külm hakata.

Jälgi ilma 

Kui õues on nii külm, et ka Sinu kõige paksema mantli või jopega tulevad Sul endal ikkagi külmavärinad, siis suure tõenäosusega on õues külm ka Sinu koeral. Sellistel juhtudel tehke toas hoopis midagi toredat.

Lühemad jalutuskäigud 

Külmemate ilmade korral on hea teha võimalusel päeva jooksul pigem mitu lühikest jalutuskäiku, kui 1-2 pikka.

Käpahooldus 

Kuna kõikidel koeraomanikel ei ole võimalik käia koguaeg oma lemmikuga metsaradadel jalutamas, siis on väga oluline, et peale õues käimist, peseksime ja kuivataksime hoolikalt oma koerte käpad. Tänavatel olev sool kuivatab koerte käpapatju ning selle ennetamiseks võib ca 10-15 minutit enne õue minekut koera käpapadjanditele määrida Platinum Skincare salvi.

Joped selga! 

Kui Sul on lühikarvaline koer, siis suure tõenäosusega vajab ta meie kliimas talvisel ajal jopet või kampsunit. Inimesed, kellel endal ei ole koeri, võivad arvata, et see on lihtsalt inimeste edevus toppida koertele riideid selga, kuid teatud koeratõud tõesti vajavad talviste ilmade korral jopet või kampsunit.

Kindlasti ei tasu ära unustada, et kuna varahommikud ja õhtud on pimedad, siis tuleb enda lemmik ka hästi nähtavaks teha. Kasutage näiteks helkurveste, kaelarihmasid, millel on led tuled, eraldi tulukesi, mida saab kinnitada nii kaelarihma, kui ka trakside külge jne. Koera nähtavaks tegemiseks on praegu juba päris palju võimalusi. Loomulikult ei tohi ära unustada ka enda helkurit ja metsas käijatel ka pealampi. 

Hoidke ennast ja oma lemmikuid!

 

Foto: Marilin Karu (www.instagram.com/toscaxbrita)
Tekst: Gete (www.instagram.com/roccoxraphael)