Bostoni terjerite naiskond testib: Platinumi maiused ja toit

26.01.2018

Koerasõber olen olnud aastaid, teadlik koeraomanik vaid paar -  tere, olen Maarja! Veidi vähem kui kolm aastat tagasi otsustasin, et saagu mis saab, koer peab majja tulema. Võtsin ette suure hulga kirjandust ja pika uurimistöö tulemusena valisin tõu - bostoni terjer. Nii tuli meie peresse Pähkel. Tänu Pähklile olen saanud juurde hulgaliselt elukogemust, uusi tutvusi, hakanud tegelema spordiga ja loomulikult on minust saanud jäägitult andunud koerainimene. 

Nagu eelpool mainitud on koeravõtt toonud kaasa hulgaliselt uusi tuttavaid, nii juhtuski, et jaanuari alguses Vietnamisse sõitnud trennikaaslane oma koerad kolmeks nädalaks minu juurde talvelaagrisse tuua otsustas. 

Siin nad nüüd on  bostoni terjerite naiskond (pildi järgi rohkem laiskkond!)

Paremal laagriline Bixie, keskel tema järeltulija Sofi ja vasakul majaperenaine Pähkel

Bostonid on tuntud oma hea isu ja gaasirünnakute poolest, sellepärast vaatan päris täpselt, mida koerale annan. Kindlasti pean oluliseks nii toidu, kui ka maiuste kvaliteeti. Kuna käin Pähkliga kaks korda nädalas agility trennis ja omajagu ka sama ala võistlustel, siis on tasakaalustatud toit väga oluline, et koer heas vormis püsiks. Toiduks pakun kaks korda päevas Platinum Iberico + Greens kuivtoitu, mis on gaasirünnakud miinimumini viinud. Selge on see, et kui kompostihunnikus ökoloogi mängida, siis see kauaks nii ei jää aga omalt poolt olen vähemalt kõik selleks teinud. Platinumi toitu nuusutades saad aru, et tegemist on kvaliteetse toiduga ja ausalt kausitäis toitu meie majas hingatakse endale lihtsalt sisse sekunditega. 

Kuna trenn on lahutamatu osa minu elust koos koeraga, siis ka maiuseid kulub paras ports. Alustades kasutasin palju juustu, pihve ja muud, mis külmkapis leidus aga õige pea sain aru, et see määrib, sulab ja kiireks reageerimiseks peab taskus midagi tahkemat leiduma. Selleks on head Platinum Click-Bits maiused. Maiused on trenni kaasa võtmiseks mugavas topsis ja vajadusel saan neid ka tükkideks murda. Samas maiuse suurus on paras suutäis pisemale kuni keskmist kasvu koerale. 

Suurematele koertele soovitaksin Platinum Fit-Sticks maiuseid, mis on pulkadena samasuguses mugavas pakendis, kuid pulgast saab oma koerale sobiva tüki murda. Just need pulgamaiused olid ka laagrilistel kaasas ning võin kinnitada, et mõlemat sorti maiused leidsid meie majas kasutust ja ühtmoodi limpsati keelt mõlema peale. Kuna olen ise mugavust armastav koeraomanik, siis jään siiski Click-Bitside juurde. 

 

Päeva soovitus: õpeta täna koerale üks trikk! Ja kasuta häid maiuseid!

Autor (tekst ja pildid): Maarja Padari-Kallit (MTÜ Pärnu Agility)