Koera õige söötmine talvisel ajal

08.12.2016

Külmal ja märjal perioodil on võimalike probleemide ennetamiseks kõige olulisem koera õige söötmine. Palju värsket liha annab teie koerale piisavalt energiat ja hoiab seedimise korras. 

Immuunsüsteemi toetavad looduslike antioksüdantidega köögiviljad, väärtuslikud maitsetaimed ja vitamiinid. Arvestage, et temperatuuride suure kõikumise tõttu sise- ja väliruumides ei ole ka koerad külmetushaiguste eest kaitstud.

Eeterlikud õlid ja õiges tasakaalus B-vitamiinid toetavad naha tervist seespidiselt ja ennetavad selle liigset kuivamist keskküttega siseruumides. Igapäevane harjamine eemaldab surnud karvad ja stimuleerib vereringlust. 

Paljudel koertel tuleks talvist toidukogust vastavalt ilmale kohandada. Välistemperatuuri langedes energiavajadus suureneb. Õuekoertel või koertel, kes veedavad päevas mitmeid tunde välitingimustes, on suurem toiduvajadus.  

Silmas tuleb pidada ka seda, et paljud toakoerad teevad külmal ja pimedal ajal märksa lühemaid jalutuskäike.  Sellisel juhul on oluline koera toidukoguseid vähenenud liikumise korral kehakaalu säilitamiseks vastavalt vähendada.

Toidumängud on siseruumides suurepärane viis oma koera aktiivsena hoida. Peitke toidupalakesi erinevatesse kohtadesse, et koeral oleks põnev neid otsida. Hea lahendus aktiivsust tõsta on kasutada toidupalle ja mängida erinevaid mälumänge. Koerad lähevad mängudega enamasti väga hästi kaasa ja õpivad kiiresti.