Koerad ujuma

20.07.2017

Ujumine on suurepärane aktiivne tegevus, et hoida koera heas vormis. Ujumine tugevdab lihaseid ja sobib ideaalselt kaalu langetamiseks.

IMG_2729.JPG

Enamus koeri oskavad ujuda ilma õpetamata, kuid ülejäänuid tuleb alguses julgustada ja juhendada. Kui koer ei oska ujuda, on suurepärane idee kasutada päästeveste, mis aitavad koeral paremini vee peal püsida. Kutsikat ujuma õpetades soovitan alguses ka endal jalgupidi vette minna, et koera julgustada. Mõne koera puhul aitab ka teine koer, kes oskab ujuda ja naudib vett. Minu kaks nooremat koera on õppinud just teise koera eeskujul ujuma.

Kui koer oskab juba ujuda ja armastab vett, siis saab kasutada erinevaid ujuvaid mänguasju vees mängimiseks. Meie koerad armastavad väga mänguasju veekogust ära tuua.

IMG_2824.JPG

Järves, meres või mujal koeri ujutades tuleb kindlasti jälgida, et see ei segaks teisi inimesi ja koeri. Avalikus rannas pole koeri arusaadavatel põhjustel ujutada lubatud, parem on leida mõni kõrvaline koht ja õnneks leidub selliseid kohti Eestimaal küllaga.

Tähelepanelik tuleb olla kui koer joob järve/mere vett, sest see võib põhjustada erinevaid kaebusi. Tavaliselt võtan puhta vee ja kausi kaasa, eriti mere ääres koeri ujutades.

Ilusat suve! Loodame, et ujumise ilmasid tuleb sel suvel palju :)

Autor: Elen Kivi-Paju, Kennel Ability