Kuidas hoida oma koer ideaalses vormis?

22.04.2021

Kui inimesed saavad ise valida mida nad endale suhu panevad, siis koerte puhul see nii ei ole. Nende söögilaua üle otsustavad omanikud - millist toitu, kui palju ja kui tihti ning mida veel lisaks maiustustena juurde antakse. Seega on meie kui koeraomanike kätes ka see, kas meie koerad on normaalses kaalus, alakaalus või kõige kehvem variant - ülekaalus. Mida aga teha, et seda viimast varianti ei juhtuks?

Kõigepealt tuleks kindlasti veenduda, et koer saab päevas piisavalt liikuda. Kui koeraga käiakse 10-15 minutit päevas ümber maja, ei saa koer kuidagi endast energiat välja elada ning sellise liikumisega on ülekaal kiire tulema. Kõik koerad ei pea kindlasti mitu korda päevas tunniseid jalutuskäike tegema, küll aga tuleks ennast kurssi viia milline on vastava koeratõu päevase jalutamise/aktiivsuse vajadus.

Teiseks, tuleb leida õige toit. Tänapäeval on saadaval meeletu valik koeratoite erinevate proteiinide ja lisanditega. Platinumi valikus on kõige kergema koostisega Lamb+Rice kuivtoit, mis sisaldab 70% lambaliha, riisi (mis on kõrge kvaliteediga süsivesik), külmpressitud õlisid, rohekarbi ekstrakti ning veel mitmeid kasulike ürte. Antud toit sobib oma madala kaloraažiga ideaalselt kas kaalu säilitamiseks või langetamiseks. Meeles tuleb ka pidada, et toidukottidel on alati välja toodud soovituslikud vahemikud, millest peab just omanik vastavalt oma koerale lõpuks sobiva koguse välja selgitama.

Kolmandaks – maiused. Kuna ka meie inimestena ostame endale snäkke ja lubame aeg-ajalt head ja paremat, siis kindlasti saavad seda ka meie lemmikud. Küll aga tuleb maiuste andmisel olla ettevaatlik. Olenevalt koerast võivad just maiused olla selleks kurja juureks, mis lõpuks koera kehakaalu mõjutama hakkavad, eriti, kui maiusteks on näiteks suured ja karvased kõrvad, kuivatatud kõrid jne. Kutsikate puhul tuleb kindlasti maiuste hulk tavatoidu kogusest maha arvutada ja tegelikult tuleks seda teha ka täiskasvanud koerte puhul, eriti, kui koeral on kalduvus ülekaalulisusele. Kui seda ei ole, tuleks lihtsalt jälgida kas antav maiuste kogus on sobiv või siiski mõjutab mingil määral koera kehakaalu.

Kui koer on piisavalt aktiivne ning katsudes on õrnalt ribisid tunda, on Sinu koera kehakaal igati korras. Küll aga soovitame arsti külaskäigul alati koera kaaluda (näiteks vaktsineerima minnes, kus seda tegelikult nagunii tehakse), nii teate, kas olete ikka õiges kaaluvahemikus või peaks koer natuke alla/juurde võtma. Ja nüüd kõik ruttu oma koeri kaaluma! 

Autor: Gete (www.instagram.com/roccoxraphael)