Kuidas igapäevased jalutuskäigud põnevamaks muuta?

21.01.2020

Välja vaadates on meil talve asemel pigem kevad... õues on pidevalt torm, aga koerad tahavad ikka välja. Kuidas  jalutuskäigud natukene lõbusamaks muuta, et nii neil, kui ka meil, ei tekiks jalutuskäikudel tüütut rutiini? Antud postituses toome teieni mõned mõtted, kuidas igapäevased jalutuskäigud natukene põnevamaks muuta :)

Üks lihtsamaid viise tavaline linna jalutuskäik koera jaoks põnevamaks muuta, on anda jalutuse vahepeal erinevaid käsklusi – kõrval, istu, oota jne. Koertele on oluline, et nad saaksid õues nuuskida ja "uudiseid lugeda", aga aeg-ajalt võiks nende tähelepanu püüda ning anda neile mõningaid käsklusi. Üks hea viis on kõrvalkõnd, mida võiks kindlasti premeerida (premeerimiseks sobivad kõige paremini Platinum Click-Bits maiused!). Samuti võib mõnes kõrvalisemas kohas panna koer istuma, minna ise paar meetrit eemale ja anda käsklus "siia". Selliste lihtsate käskluste abil saate tavalisel jalutuskäigul ka koera natukene mõtlema panna.

Metsas jalutades on mitmeid variante, kuidas rutiini murda... Kasutage metsas puid ja õpetage koerale kahe puu vahel kaheksaid tegema, või näiteks lihtsalt käskluse peale ümber puu jooksma. Lisaks on selliste koertega, kes omanikes väga kinni on (aga vahel ikka naaatukene eemale uitama lähevad), lahe mängida ka peitust ja vaadata kui kiiresti koer teid üles leiab. :) Kuna metsades on praegu väga palju murdunuid puid, siis on see hea võimalus koertele ka üle nende hüppama õppida (või alt läbi roomata...)!

Proovi koeraga iga paari päeva tagant oma trajektoori muuta, et ei kõnniks pidevalt ühte ja sama rada. Seda tehes on koeral iga kord niiii palju uusi "uudiseid lugeda"! Lisaks ei teki ka endal ühte ja sama rada kõndides rutiini. Ühtlasi, kuna suvi on varsti tulemas, siis proovi vahel mõnest jalutuskäigust hoopis kerge sörk või isegi jooks teha. Loomulikult võib koera panna ka ratta ette, kuid selleks ja ka jooksmiseks tuleks olla veendunud, et koera vanus ja füüsiline vorm lubab tal seda teha.

Leidke endale üks või miks mitte ka mitu koerasõpra, kellega aeg-ajalt koos jalutamas käia. Selliselt saab koer vaheldust, mängida ja teiste koertega suhelda ning ka endal läheb jalutuskäik rõõmsamalt. Koeraomanikel on ju alati millestki rääkida! Minge koos kas linnatiirule, metsa matkama või laske lihtsalt koertel ennast koerteplatsidel välja elada.

Me võime ju arvata (95% see ka nii ilmselt on), et koertel pole vahet kus või mis me nendega teeme seniks, kuni nad on meiega koos, kuid võimalusel võiksime siiski neile vaheldust pakkuda, nii ei tüdine ka me ise jalutuskäikudest ka kõige halvema ilmaga ära, vaid ootame neid põnevusega, sest iga päev on ju uus seiklus! :)

 

Autor: Gete (https://www.instagram.com/roccoxraphael/)