Kuidas saada koera karv ilusaks ja läikivaks?

14.09.2016

Kaunis, läikiv ja terve karvastik on üks tervisliku ja tasakaalustatud toitumise tulemustest!

 

Erinevat tõugu koerte karvastiku pikkus, tihedus ja värvus on erinevad. See tähendab, et karmikarvalise taksi või saksa karmikarvalise linnukoera kare ja karm kasukas on sama terve kui spitsi pehme ja kohev karvapahmakas.

Aega-ajalt võib isegi terve ja hästi toidetud koera karvastik tuhmiks muutuda. Selle põhjuseks võib olla karvavahetus, talvisest kütmisest tulenev kuiv õhk või hõõruvad traksid.

  • Kontrollige, et traksid oleks koerale täpselt parajad ja nahasõbralikust materjalist. Hõõrumist ja karvakadu saab vältida, kui kodus olles traksid ja kaelarihm ära võtta.
  • Karvastikku peab regulaarselt korralikult hooldama, et vältida pulstumist ja parandada õhu jõudmist nahani. Vale või puudliku hooldamise tagajärjeks võivad lisaks sasitud välimusele olla ka parasiidid ja nahahaigused.
  • Väga pika karvaga tõud vajavad igapäevast harjamist. Veenduge, et kasutate sobivaid kamme ja harju.
  • Ärge kasutage koera vannis või duši all pestes šampooni või teisi lisandeid. Kui väga vaja, kasutage spetsiaalselt koerašampooni või häda korral õrna beebišampooni.
  • Kui toitumise ja karvahooldusega on kõik korras, aga karv on ikkagi probleemne, võivad selle põhjuseks olla haigused või parasiidid. Kui seedetraktis elutsevad parasiidid kasutatavad ära koera jaoks olulisi toitaineid, siis naha peal või sees elavad parasiidid mõjutavad nahka ja karva otseselt. Sel juhul peab koeraga kindlasti loomaarsti juurde läbivaatusele minema.