Külalispostitus: kolm armsat kutsikat

19.01.2017

„Sul  on kolm koera ja kass?“
„Jah, mis siis?“ 

Kui veidigi tausta avada esimesest postitusest, siis täna on mul kodus kolm koera: bokser, sheltie ja mudi ning kutsikad. Lisaks sellele on mul kass, olen abielus ning püüan hakkama saada suure majaga ning oma igapäeva tööga kontoris.  Veedan enamuse oma nädalavahetusi koerte näitustel või agility võistlustel, ma olen ammu mõistnud, et enamus mu sõpru ja töökaaslasi ei saa aru, kuidas see kõik on võimalik? Mina ka ei tea, aga see pole tänane teema.

Seekord sain jõuludeks väga erilise kingituse, nimelt sündisid 22. detsembril minu sheltiel Firal (ametliku nimega Elbar’Black Fairy Flower) 3 kutsikat. See oli Firale teine pesakond ja seda korda veel rohkem oodatud kui eelmine. Kutsikate ootelistis olid mõned inimesed väga pikka aega ja ootasid oma kutsikat põnevusega. Milline koer on shetlandi lambakoer? Miks leidus perekondasid, kes ootasid nii väga neid kutsikaid?

Mina jõudsin selle tõuni nüüdseks rohkem kui 6 aastat tagasi, tookord otsisin koera, kellega harrastada agility’t, kuid kelle tervis on tugev ja välimus ilus. Tänaseni arvan, et shetlandi lambakoer vastab nendele tingimustele 100 protsendiliselt. Shetlandi labakoer, lühikese nimega sheltie, on väikest kasvu koer, kõrgus jääb 33cm ja 40cm vahele. Tema karv on külluslik ja väga ilus, kuid vajab ka sellest tulenevalt hoolitsust.  Sheltie eluiga on pikka ja tal on väga vähe haiguseid. Lisaks on ta väga nutikas, õpib kiiresti ja on energiline tõug, seetõttu naudib ta väga jalutuskäike ja erinevaid treeninguid. Kui nüüd jäi mulje, et tegemist on ideaalse tõuga, siis peaaegu nii see ongi, kuigi eks ka temal on omad miinused.  Näiteks on sheltie enamasti umbuslik võõraste suhtes ja suhteliselt lärmakas tõug. Tänaseks olen ma ka nende iseloomuomadustega nii harjunud, et see tundub normaalne ja sheltie minu jaoks väga sobiv.

 

Minu esimene ja hetkel ka ainuke sheltie Fira vastab väga täpselt eelnevale kirjeldusele, lisaks on ta ka väga hea ema. Oleme Firaga peaagu 6 aasta jooksul saavutanud väga palju, me oleme üks meeskond nii näitustel kui agility väljakul. Kõige meeldejäävam hetk eelmisest aastast pärineb Norrast, kus toimub üks suurimaid agility võistlusi „Norra Open“, seal saavutasime 9. koha 126-st midi koerast. Ma jälgin huviga, kuidas kasvavad meie kutsikad, kas nad astuvad ema jälgedes?

 

Vaata videot: https://www.youtube.com/watch?v=WEmVmq0fbC0

Elen Kivi-Paju
Kennel Ability