Luna&Daito testivad: milline on Platinumi lemmikmaitse

28.05.2019

Meie oleme Ivi-Triin ja minu kaks presa canariot, 8 aastane Daito ja peagi 5 aastaseks saav Luna. Ligi 4 aastat on mõlemad olnud kodu/toortoidul, kuid kuna aegajalt käime ka välismaal pikematel reisidel, siis olen olnud vajaduse ees leida sobiv kuivtoit. Pigem eelistan ka reisil olles leida võimalust toortoiduks, kuid vahest pole lihtsalt võimalik kohapealt midagi osta ja kodust terve perioodi toortoidu kaasa võtmine on tüütu. Seetõtu olen nö emergency korras ostnud kaasa paari kilose kuivtoidu paki või konserve. Mulle meeldib, kui kuivoit on niivõrd sobilik, et on võimalik üleöö toiduvahetus teha. Seniselt oleme proovinud erinevaid marke, mis kõik on enamvähem sobinud, kuid nr2 häda tehakse tihedamini ja väljaheide on alati olnud pigem liiga suur.

Platinumi toodetel olen juba mõnda aega silma peal hoidnud ning kui õnnestus saada erinevaid maitseid proovipakkide näol, nägin, et vähemalt maitsete poolest koertele see sobib. Seetõttu otsustasingi järjekordseks reisiks kaasa osta Platinumi toitu. „Katsealuseks” siis Luna ja valituks osutus Adult Chicken. Ca 4 päeva enne reisile asumist alustasin toidu andmist, et vaadata kuidas toit sobib. Üleöö lihalt Platinumile minek koeral kõhtu lahti ei löönud (asi, mida ma äkilise toiduvahetuse korral olen kartnud), kuid väljaheite kogus oli  ilmselgelt suurem kui toortoitu andes. Hiljem tõdesin, et ilmselt tahtis organism toiduga lihtsalt harjumist, sest peale ca nädalast järjestikust Platinumi andmist normaliseerus ka väljaheite kogus. 

Tegelikult ei olnud plaanis kuivtoidule pikemalt jääda, kuid reisikäigul tekkis plaan teha muutus koera treenimise osas, lühidalt öeldes, edaspidiselt pidi koer saama toidu ainult käest ja väljaspool kodu. Kuna toortoiduga selline treenimise käigus söötmine tundus suht võimatu läksin loomulikult lihtsamat teed ja jäime Platinumi peale, mida koer  nagunii oli selleks hetkeks juba poolteist nädalat saanud.

Edasi nägin basenji Sabiine maitsetesti  postitust ja tekkis huvi ka oma koertel seda proovida. Aitäh Platinumile, kes meile selle võimaldas. Test nägi siis välja selline, et igasse kaussi panin pool peotäit ühte sorti toitu, st 4 maitset = 4 kaussi järjestatuna Iberico+Greens> Chicken> Beef+Potato> Lamb+Rice. Luna, ablas nagu ta on, sooritas testi nii nagu ma arvasingi – alustas ühest otsast ja valimata sõi järjest kõik ära. See-eest Daito sooritus oli huvitavam -  tema esimene valik oli Beef+Potato, edasi valis Lamb+Rice, kergelt nuusutas aga jättis vahele Chicken toidu ja sõi ära Iberico+Greens, seejärel nuusutas üle kõigi kottide sisu, kuid lõpuni välja jäid Chicken krõbinad tema poolt puutumata. Huvitav on see, et igapäevaselt jalutuskäigu maiusena olen kasutanud ka Chicken kuivtoitu ja siis on toit väga hästi sobinud.

Tekst ja pilt: Ivi-Triin (https://www.instagram.com/luluthetraveller/)