Meelespea kassi söötmiseks

10.10.2022

Meelespea kassi söötmiseks:

 • Kuna kassid on toidu osas väga valivad, siis on soovitatav uuele toidule üle minna aeglaselt, mitme päeva jooksul. Sega alustuseks vaid mõned Platinum MeatCrisp krõbinad kassile juba tuttava kuivtoiduga, et kass saaks harjuda lõhna ja maitsega. Järgnevatel päevadel suurenda järk-järgult uue toidu kogust.
   
 • Kassidel võib uue toidu(lõhna)ga harjumine võtta aega mitu päeva, seega kui kass esimestel päevadel uut toitu ei söö, ei tasu sellest heituda. Jätka toitmist juba tuttava toiduga ja alusta üleminekut uuesti väiksemate sammudega.
   
 • Värske joogivesi peab alati olema saadaval, eelistatavalt erinevates kohtades, erinevatest materjalidest kaussides ning eri kõrgustel.Kassid on kehvad veejoojad, seega lai valik suurendab veejoomise tõenäosust. 
   
 • Oluline on toidu serveerimise viis ja asukoht. Toidukauss ei tohiks olla otse joogikausi kõrval ja samuti peaks see olema liivakastist kaugel.
   
 • Joogi- ja ka sööginõu puhul pane tähele, et kauss oleks lai - kassidele ei meeldi, kui neil joomise või söömise ajal vurrud vastu kausiserva lähevad, kuna vurrud on väga tundlikud. See on oluline ka kuivtoidu puhul ja „pirtsakas“ võib kass olla hoopis sellel põhjusel, et ta vurrud on pideva nn ülekoormuse all. 
   
 • Väiksed portsjonid – kassid eelistavad snäkkimist iga 1-4 h järel (15-20 portsjonit/ 24 h jooksul). Esimene toidukord on eelistatavalt hommikul 3-5 vahel. Paku värsket toitu mitmel korral päeva jooksul, kuid ära jäta seda seisma, et säiliks toidu maitse- ja lõhnaomadused.
   
 • Kassidele meeldib oma saaki püüda – paku toitu toidupallist või muudest interaktiivsetest mänguasjadest.

OLULINE: ära jäta kassi nälgima, see on neile eluohtlik. Kass peab sööma iga päev!