Mida teha kui koer ei taha palava ilmaga süüa?

16.08.2020

Kuuma ja palava ilmaga võivad nii mõnedki koerad söögist keelduda ning kui see toimub ainult väga palavatel päevadel, ei tasuks ülemäära muretseda. Kuna palavate ilmadega liiguvad koerad vähem (väljas soovitatakse käia varahommikuti ja hilisõhtuti ning vältida keskpäeva kuumust), siis nad ka söövad vastavalt sellele lihtsalt vähem. Aga mida teha, et koer siiski midagigi sööks?

Esiteks, ei tohiks palava ilmaga sundida koera sööma! Kui ta jätab üks/kaks söögikorda vahele, ei juhtu temaga mitte midagi. Veendu, et koeral oleks koguaeg saadaval värske vesi. Kui koer ei taha ka väga palju vett juua, siis võib talle pakkuda näiteks maitsestamata jogurtit või keefiri, mis aitab ka immuunsüsteemi tugevdamisele kaasa!

Tavaliselt ei taha koerad palavate ilmadega krõbinaid süüa, eriti, kui nad söövad neid nö „paljalt“ ilma õlide ja muude lisanditena. Proovi krõbinaid segada näiteks märgtoiduga või andagi koerale palavate ilmadega ainult märgtoitu. Lisaks võib krõbinate peale panna ka kodujuustu, maitsestamata jogurtit või keefiri! Oleme kirjutanud postitusi erinevatest puuviljadest (LINK) ja köögiviljadest (LINK), mida koertele anda võib. Suvel võib neid maiustena just külmkapist anda – hea ja tervislik ning jahutav snäkk! Sügavkülma võib panna ka märgtoitu, näiteks Kong mänguasja sisse.

Muuda koera söögiaegasid – vahel võib abi olla ka sellest, kui palavate ilmadega andagi koerale söök varahommikul ja/või hilisõhtul.

Kui Sinu koer saab ka aeg-ajalt mõnda konti või mingit muud toorest maiust närida, siis suvel võiks selle panna mõneks ajaks  sügavkülma, kuid kindlasti tuleks jälgida, et see täiesti ära ei külmuks. Selline maius hoiab koerad nii mõnekski ajaks tegevuses ning lisaks saavad nad ka hea jahutuse osaliseks!

Samuti soovitame proovida meie #mõttesnäkk väljakutset valmistada oma lemmikule imemaitsev jäätis (videoõpetust näeb SIIT).

 

Autor: Gete (https://www.instagram.com/roccoxraphael/)