Mida teha, kui õues on „koerailm“?

20.09.2023

Ilmselt on meil kõigil vihmaste ilmadega vahel selline tunne, et üldse ei taha välja minna. Kindlasti on ka selliseid koeri, kes täpselt samamoodi aknast välja vaatavad ja loodavad, et täna pikemale tiirule ei viidaks. Vahelduseks võibki koertega rohkem tubaseid tegevusi harrastada ja järgnevas postituses toome teieni mõned soovitused, mida oma lemmikuga kodus teha, kui õue minek ei tundu just kõige ahvatlevam mõte.

Huvitavad toidunõud

Selle asemel, et anda õhtusöök oma lemmikule tema tavapärasest kausist, pane toit näiteks Kong mänguasja sisse - lisa segamini Platinumi kuivtoidu pehmed ja nätsked palad ning MENU märgtoit ja pista natukeseks ajaks sügavkülma, nii jagub tegevust veel kauemaks. Kongi alternatiivse variandina võid kasuta ka nuuskimismatti. Sedaviisi peab koer toidu nimel natuke rohkem vaeva nägema ning antud tegevus väsitab teda nii vaimselt kui füüsiliselt.

Mängige koeraga mängu „millises topsis?“ 

Võta kolm topsi ja peida toit/maiused ühe topsi alla. Sega neid topse omavahel ja lase siis koeral see õige üles leida, mille all toit/maiused peidus on. Antud mäng aitab koeral kõvasti oma ajusid ragistada. Topsiks saad kasutada tühjasid Click-Bits või Fit-Sicks maiusetopse.

Õpeta oma lemmikule mõni uus trikk 

Vihmased ja pimedad ilmad on ideaalsed uute trikkide õppimiseks - mõtle välja millist trikki koerale õpetada soovid ja kindlasti leiad netist ka vastava õpetuse. Ära unusta trikke õpetades koera pidevalt kiita ja maiuseid anda, eriti hästi sobivad premeerimiseks täpselt paraja suurusega Platinum Click-Bits kana- ja lambalihaga maiused.

Spaa õhtu

Miks mitte muuta sombune ilm oma koerale mõnusaks spaa-õhtuks? Just nagu inimestele, kulub ka koertele iga kell ära üks mõnus venitus ja massaaž. Sellistel õhtutel on ka võimalus tekitada koerale tunne, et küünelõikus ja kammimine ei ole sugugi halvad tegevused vaid vastupidiselt väga toredad, kuna saab palju kiitust ja maiuseid hea käitumise eest.

Mängige „köievedu“

See on üks nendest mängudest, mida paljud koerad armastavad. Selleks on vaja pehmet köit (sõlmedes köisi müüakse ka lemmiklooma poodides) või näiteks vana t-särki, kuhu on sõlmed sisse tehtud. Kindlasti aga tuleb sikutusmänge mängida ettevaatlikult, et see koera hammastele liiga ei teeks. Küll aga on see mäng just selline, mis eriti kiirelt koerad füüsiliselt ära väsitab.

Loodame, et leidsite siit mõningaid toredaid ideid, mida järgmise halva ilma korral proovida. Kui teil on lemmiktegevusi, mida kehvade ilmade korral toas koos lemmikutega teete, siis andke nendest ka meile teada, igasugused uued ja toredad mõtted kuluvad kindlasti kõigile koeraomanikele ära!

Autor: Gete (www.instagram.com/roccoxraphael/)