Sabiine ja co testib: Platinum kuivtoit

18.10.2017

Platinumi kuivtoit on kvaliteetne täistoit, mis sobib igas vanuses ja igat tõugu täiskasvanud koertele, samuti kutsikatele ja noortele koertele. Seekordses testis on oma arvamust Platinumi kuivtoitude kohta avaldanud kaks täiskasvanud noort koera, Sabiine ja Bella, ning üks kutsikas, Griffin.

 

Sabiine, Bella ning Griffin toiduga tutvust tegemas

ADULT (täiskasvanud koerale)

Täiskasvanud koertele mõeldud Platinum kuivtoitu on valikus kolm erinevat maitset: Chicken, Lamb+Rice ja Iberico+Greens ning saadaval kas 1.5kg või 5kg pakendites. Platinumi kohta öelda kuivtoit pole tegelikult kõige õigem, sest kõik sarja tooted sisaldavad puhast kontsentreeritud lihamahla, mis moodustab toidust 18%.

Sabiine ja kuivtoit ei ole omavahel kunagi hästi läbi saanud ning Platinum Adult sarja testimine oli seega keeruline. Sabiinele tuli appi testima Bella, kes sarnaselt Sabiinele on samuti pirtsakam sööja ning üldiselt kaua ühesugust toitu sööma ei nõustu. Esiti pidi pikema testi läbi viima ainult Bella, kuid huvitaval kombel, oli Sabiine nõus samuti kuivtoitu sööma. Arvasin, et kuivtoit meeldib Sabiinele umbes kolm päeva ning seejärel tüdineb ära nagu tavaliselt, kuid kui kolmest päevast sai juba kolm nädalat, olin meeldivalt üllatunud. Arvasin, et võib-olla on isu suurem seepärast, et söögilaua juures on uus konkurent nimega Griffin ning proovisin kas ka teisi krõbinaid on Sabiine nõus sööma – ei olnud. Varasemalt koosnes Sabiine menüü peamiselt märgtoidust, kuid peale seda, kui ma avastasin, et ta sööb meeleldi Platinum Adult kuivtoitu, olen märgtoitu andnud talle ainult „magustoiduks“.

Sarnaselt Sabiinele, on ka Bella pirtsakam sööja ning üldiselt kaua ühesugust kuivtoitu sööma ei nõustu, kuid Platinumist pole veel ära tüdinenud. Vaheldust vajavate koerte jaoks, nagu seda on Bella, on kõige sobilikumad 1.5kg suurused pakendid. Omaniku sõnutsi on nende valik edaspidi 3x1.5kg maitsete mix – nii ei tüdine Bella ühestki maitsest ja toidukorrad on vaheldusrikkad. 1.5kg pakendi eelis 5kg pakendi ees on ka see, et sulguriga jääb see tihedamalt kinni ning toit säilib kauem värske.

Bella on õrnemapoolse seedimisega, mistõttu paljud toidud talle ei sobi, kuid Platinum Adult kuivtoiduga on seedimine korras ning seda kõikide maitsete puhul. Kuivtoit lõhnab väga hästi ja kuna need on pehmemad, kui tavalised krõbinad, sobivad need ka maiuseks ning vajadusel saab neid hõlpsasti poolitada. Samas on krõbinad söömiseks parajas suuruses nii väikestele kui ka suurematele koertele.

 

Bella testib Platinum Adult sarja toite

Maitsetest:

Teada saamaks, milline maitse on eelistatuim kahe koera, Sabiine ja Bella, arvates, viisime läbi maitsetesti. Koertele anti valida erinevate maitsete vahel ning vastavalt sellele, milline portsjon esimesena ära söödi, selgus võitja.

Sabiine lemmikuks osutus Iberico+Greens. Kolme maitse võrdluses jäi teisele kohale Chicken, mis oli üllatav, sest kahe maitse võrdluses ei olnud Chicken esimene valik. Samas, Sabiine ei keeldunud ühestki maitsest ja võrdluseid pidin mitu korda läbi viima kuniks selgus kindel eelistus.

Bella lemmikuks osutus Lamb+Rice. Esimene võrdlus oli kõigi kolme maitse vahel ning võitjaks osutus Lamb+Rice, teise koha sai Iberico+Greens. Teises võrdluses oli eelistatum Chicken – tulemus tundus ebatavaline ning testi sai korratud: võitjaks jällegi Chicken. Kolmandas võrdluses osutus võitjaks Lamb+Rice, kuid enne portsjoni lõpetamist sõi Bella vahele ka mõne Chicken krõbina. Neljas võrdlus oli Lamb+Rice vs Iberico+Greens, kus kindlaks võitjaks oli Lamb+Rice.

 

Sabiine

Bella

Chicken vs Lamb+Rice vs Iberico+Greens

Iberico+Greens

Lamb+Rice

Chicken vs Iberico+Greens

Iberico+Greens

Chicken

Chicken vs Lamb+Rice

Lamb+Rice

Lamb+Rice

Lamb+Rice vs Iberico+Greens

Iberico+Greens

Lamb+Rice

Lemmik:

Iberico+Greens

Lamb+Rice

Maitsetesti kokkuvõttes saab öelda, et mõlemal koeral oli välja kujunenud oma lemmik, kuid ühestki teisest maitsest nad ei keeldunud ja sõid rõõmuga mõlemad portsjonid ära, lihtsalt maitsetesti raames tegid nad seda erinevas järjestuses,

PUPPY (kutsikale)

Esialgne plaan oli maitsetesti kaasata ka Griffin, kuid kutsikale omaselt on ta alati näljane ning kindlaid eelistusi pole tal veel välja kujunenud. Seega jäi tema ülesandeks katsetada Platinum Puppy Chicken kuivtoitu.

Kasvataja juhiste järgi on talle ette nähtud leotatud krõbinad, kuid Platinum Puppy kuivtoit on kohe söömiseks valmis. Enne uuele toidule üleminemist tuleb alati uusi ja eelnevaid krõbinaid omavahel kombineerida. Tutvustasin Griffinile Platinumi krõbinaid esmalt maiusena ja seejärel segasin omavahel leotatud ja Platinumi krõbinad. Iga päevaga suurendasin Platinumi hulka toidukoguses kuniks toidukord sisaldas ainult Platinumi Puppy krõbinaid.  Uutele krõbinatele üleminek ei mõjunud Griffini seedimisele pahasti.

Tavapärastest krõbinatest kõrgema niiskusesisalduse tõttu on Platinumi krõbinad suurepäraseks alternatiiviks leotatud krõbinatele. Need pole kutsika jaoks liiga kõvad ning samas lõhnavad hästi, et huvi toidu vastu säiliks.

Griffin on suurt kasvu koera kutsikas, mistõttu kutsikatoitu sööb ta kuni 3 kuu vanuseks saamiseni. Puppy krõbinad olid selleks perioodiks piisava suurusega, kuid väiksematele koertele, kes söövad kutsikatoitu kauem, on krõbina suurus sobilikum.

 

Sabiine ja Griffin testisid vastavalt Platinum Adult ja Platinum Puppy sarja toite

Päevane toidukogus:

Nii Adult kui ka Puppy kuivtoitude pakenditel on välja toodud soovituslik toidukogus vastavalt koera kaalule. Enamasti arvutan oma koerte päevase energiavajaduse ja toidukoguse vastavalt nende kaalule ja aktiivsusele välja ise, mitte ei järgi pakendil toodud soovitusi, sest tavaliselt need ei kattu kuidagi minu arvutatuga. Platinumi puhul oli meeldivaks üllatuseks, et nii Puppy kui ka Adult pakendil toodud toidukoguse vahemikud kattusid minu arvutuste tulemustega. Alati on võimalus vastavalt koerale toidu kogust suurendada või vähendada, kuid lihtsam on lähtuda pakendil toodust ning on ainult hea, kui see vastab ka koera tegelikule energiavajadusele. 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari