Sabiine testib: Dermoscent Bio Balm

17.01.2018

Varasemalt oleme Sabiinega katsetanud Platinum Skin Care haavasalvi, mis on siiani üheks lemmikuks tooteks ja peab meil alati kodus olemas olema. Seekord katsetasime pealtnäha sarnast toodet Dermoscent Bio Balm.

Dermoscent Bio Balm on nahka kaitsev ja parandav salv koertele, mis leevendab ärritust, rahustab ja pehmendab nahka ning vähendab naha kuivust. Salvi katsetasime nii käppade hoolduseks talvistes tingimustes kui ka pindmiste marrastuste ja nahavigastuste parandamiseks.

Nahavigastuste parandamiseks leidis Bio Balm salv kasutust vaid ühel korral, sest oli kohe selge, et Platinumi Skin Care meeldib mulle haavasalvina rohkem. Bio Balm on võrreldes Skin Care´iga paksema konsistentsiga ja seega kulus seda haavale peale määrides rohkem ning see ei imendunud nii kiiresti ehk Sabiinel oli suurem tahe seda ära lakkuda. Kõige rohkem kasutasin Bio Balm´i Sabiine käppade kaitsmiseks külma eest ja käpapadjandite parandamiseks. Määrisin salvi Sabiine käppadele kuskil 10 minutit enne õue minekut ja õhtuti peale viimast jalutuskäiku selleks, et tema käppade seisukorda parandada. Salvi paksem konsistents tuli käppade hooldusel pigem kasuks ja tundus, et täidab seda eesmärki paremini kui Skin Care.

Dermoscent Bio Balm vs Platinum Skin Care

 

Bio Balm

Skin Care

Pakend

50ml

40ml

Koostis

Looduslik mesilasvaha, külmpressitud oliiviõli, taimeekstraktid.

Seemneõlid, tsetüülpalmitaat, rahustavad ained.

Konsistents

Nahaga kokkupuutel muutub vedelamaks, aga jääb paksemaks kui Skin Care.

Nahaga kokkupuutel muutub vedelamaks.

Lõhn

Skin Care´ist malbema lõhnaga, aga lõhn püsib kauem.

Tugevama eeterlike õlide lõhnaga kui Bio Balm, aga lõhn hajub kiiremini.

Kumba eelistada?

Mõlemad salvid – Bio Balm ja Skin Care – on mõeldud koera naha hoolduseks, aga kumba neist võiks eelistada? Kui põhiliseks eesmärgiks on pindmiste haavade parandamine koera nahal, siis on kindel võitja Platinum Skin Care; kui salvi eesmärgiks on koera käppade hooldamine kas siis kaitseks külma/sooja eest või käpapadjandite olukorra parandamiseks, eelistan kasutada Bio Balmi. Kummaski tootes ma pettuma ei pidanud, aga kuna praegusel aastaajal on põhiliseks mureks käppade seisukord, on sagedamas kasutuses Bio Balm. 

Saadaval hästivarustatud loomakliinikutes üle Eesti!

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari