Sabiine testib: Dermoscent Essential 6

07.09.2017

Dermoscent Essential 6 spot-on on naha ja karvastiku hooldustoode, mis sisaldab taimede eeterlikke õlisid ja lisaks E-vitamiini. Hooldustoode taastab naha hüdrolipiidset kilet, säilitades optimaalse niiskuse ning omades antioksüdatiivset toimet. Sobib kõikidele naha ja karvkatte tüüpidele. Dermoscent Essential 6 spot-on on sobiv abivahend naha rahustamiseks, kestenduse ja ärrituse vähendamiseks, loomuliku seisundi tasakaalustamiseks ning karvakaotuse vähendamiseks ja karvakasvu säilitamiseks. Samuti aitab hooldustoode esile tuua koerale iseloomuliku lõhna. Lisaks koertele, sobib toode kasutamiseks ka kassidele (neile on olemas eraldi variant) ja väikeimetajatele.

Sabiine üheks  probleemiks on kuiv nahk. Tema karvkate on olnud alati särav, karvakaotus on minimaalne ning tal ei teki ka „märja koera lõhna“, kuid nahk on tal kuiv ning tekib kõõm. Kõige hullem on naha seisukord kütmisperioodil kui õhk on tavapärasest kuivem. Minu õnneks ei ole teda vaja tihti pesta, kuid alati peale pesu on tema naha olukord kehvem kui enne.

Kasutamine: Dermoscent Essential 6 spot-on´i soovitatakse kasutada regulaarselt. Esialgselt tuleks teha läbi 2 kuu pikkune kuur – iga nädal manustada 1 pipett. Seejärel tuleks naha ja karvkatte seisundi hoidmiseks teha kord kvartalis 1 kuu pikkune kuur nii kaua kui vajalik. Koera ei tohi vannitada või pesta 2 päeva enne ja 2 päeva pärast Dermoscent Essential 6 spot-on kasutamist. Tilgad tuleb panna otse nahale. Selleks tuleb koera karvastik õlgade vahel või kaelal kahele poole lahku eraldada, kuni nahk nähtavale ilmub ning tühjendada pipett nahale ühte või kahte punkti. Kindlasti tuleks jälgida, et koer ei saaks toodet lakkuda ning toode ei voolaks mööda nahka alla. Kuniks toode nahka imendub, ei ole soovitatav ka koera manustamise kohalt paitada.

Enne: Sabiine nahk on kõige kuivem sealt, kus on olnud kaelarihm või jalutustraksid (karva peal on näha kõõma). Panin spot-on´i sisu talle turjale. Sabiine kaalub natukene alla 10kg mistõttu oli tema jaoks toote kogus piisav ja see ei voolanud maha. Spot-on´il oli tugev eeterlike õlide lõhn, kuid Sabiinet see ei seganud ja minu jaoks oli pigem meeldiv. Pipeti sisu imendus umbes 15-30 minuti jooksul ning karv ei jäänud õline.

1-nädal kasutamist: ei märganud muutusi

2-nädalat kasutamist: karv on muutunud tuntavalt pehmemaks, naha kuivust veel esineb

3-nädalat kasutamist: karv on nähtavalt säravam ja tuntavalt pehmem, naha kuivus on vähenenud, kuid pole veel taandunud

4-nädalat kasutamist: karv on muutunud väga pehmeks ja säravaks. Võiks isegi öelda, et sarnaneb oma pehmuselt kutsika karvale. Naha olukord on paranenud, natukene esineb veel kõõma.

Tulemus peale 8-nädalast kasutamist: Peale esimest kuud Dermoscent Essential 6 spot-on´i kasutamist oli Sabiine karv väga särav ja pehme. Ma ei uskunud, et Sabiine niigi pehme ja särav karv võib veelgi pehmem ja säravam olla. Kui neljanädalase kasutuse järgselt esines veel kõõma, siis teise kuu lõpuks oli kõõm taandunud ning karv säilitanud oma sära ja pehmuse.

2 kuud peale kuuri lõppu: nahk on jätkuvalt niisutatud, kõõma esineb, kuid väga vähe. Karv pole enam nii pehme kui spot-on kuuri lõppedes ning tundub, et on õige aeg 1 kuu pikkune kuur läbi teha. 

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

NB! TOODE ON SAADAVAL HÄSTIVARUSTATUD LOOMAKLIINIKUTES JA URR&NURR LEMMIKLOOMAKAUPLUSTES!