Sabiine testib: Platinum maiused

30.05.2017

Seekord sai Sabiine katsetamiseks Platinum Fit-Sticks maiuseid kana- ja küülikulihaga ning kana- ja lambalihaga ja Click-Bits maiuseid kana- ja lambalihaga. Nende erinevus on selles, et Fit-Sticks´id on pikad lihapulgad, millest saab murda oma koera jaoks sobivad palad, Click-Bits´id on juba vormitud väiksemateks tükikesteks.

Kõik kolm maiust on tehtud kvaliteetsest lihast ja riisist ning sisaldavad rohekarbi ekstrakti ja kasulikke ürte. Maiused on tervislikud, vähese rasvasisaldusega, hästi seeditavad ja väga mahlakad. Kuna maiused on pakendatud õhukindlasse pakendisse, säilib maiuste värskus ja niiskusesisaldus ka siis, kui pakend on avatud.

Maiused meeldisid Sabiinele ühtemoodi – kindlat lemmikut ei tekkinud. Kuna ta on pigem väikest kasvu, siis kasutasin trikkide premeerimiseks kõige rohkem Click-Bits´e. Nende kasutamine oli minu jaoks kõige mugavam, sest need olid juba paraja suurusega, kuigi Fit-Sticks´e oli ka lihtsasti võimalik murda sobivasse suurusesse. Fit-Sticks´e kasutasin pigem Sabiinele õhtuse maiuse andmiseks. Maiused meeldisid talle ka kodust väljaspool. Minu jaoks on see juba omamoodi tõendus, et Sabiinele need meeldisid, sest sageli on tal õues mõte mujal ning võib juhtuda, et ta eelistab näiteks linnuvaatlust maiusele ja minu kuulamisele. Fit-Sticks´ide ja Click-Bits´idega eelistas ta siiski maiust muudele tegevustele.

Õue minnes pistsin Click-Bits´id endale jope taskusse. Mõne maiuse puhul on oht, et need tekitavad pudi, kuid Click-Bits´id seda ei teinud. Tükid säilitasid terve jalutuskäigu ajal taskus oma kuju ja niiskuse. Tegin valearvestuse ja varusin maiuseid natukene liialt palju taskusse ning tulemuseks oli see, et unustasin järelejäänud maiused taskusse lausa mitmeks päevaks. Kui need sealt taas avastasin, olid need tahkeks läinud. Arvasin, et Sabiine keeldub neist, sest maiused ei olnud enam nii aromaatsed ja tavaliselt talle ei meeldi kõvemaid maiuseid süüa. Üllatuslikult olid need talle ikkagi ahvatlevad, kuigi närimisega pidi rohkem vaeva nägema.

Maiuste kaasaskandmiseks oligi mul kaks võimalust – kas võtsin kaasa terve purgi koos Platinumi kotiga või pistsin maiused eraldi taskusse. Purk mahtus täpselt kotti ning kotti sai kinnitada püksirihma külge. Koos kotiga kaasaskandmine oli isegi parem, sest nõnda säilis maiuste värskus paremini ning ei olnud ohtu, et oleks tekkinud koguse kaasavõtmises valearvestus.

Pakendi puhul meeldis veel see, et pakend oli läbipaistev, mistõttu nägin täpselt, palju maiust on veel alles. Tavaliste pakenditega võrreldes püsis purk paremini kapil püsti.

Click-Bits´id sobivad pigem väikest või keskmist kasvu koertele, suurte koerte jaoks on maius liiga väike. Fit-Sticks´id on sobivad igas suuruses koertele, sest neist on võimalik vajadusel sobiv suurus murda. 

Autor: Kadi-Mari