Sabiine testib: Platinum SkinCare haavasalv

29.06.2017

Platinum SkinCare haavasalv on antibakteriaalsete omadustega salv, mis kiirendab paranemisprotsessi, pehmendab ja niisutab nahka ning leevendab põletikku, valu ja sügelust. Haavasalvi katsetasime poole aasta vältel ning salv leidis kasutust erinevates olukordades. Katsetasime seda kriimustustel ja armidel, torkehaaval, käpapadjandite kaitseks, naha niisutamiseks ja putukahammustustel.

Esmalt katsetasime haavasalvi kassi küünistustel. Sabiine üheks koduseks meelistegevuseks on kassidega mängimine, mis tähendab seda, et ta ajab neid taga ja aeg-ajalt saab kassidelt ka küünistada. Kuna kassi tehtud küünistused on sügavad, ei parane need kiiresti ning lisaks tekitavad ka kooriku, mis omakorda põhjustab sügelust. Määrisin haavasalvi nii vanematele kui ka värskematele kriimudele. Õpetuses oli kirjas, et manustada 2 kuni 4 korda päevas, vajadusel ka rohkem. Esialgu määrisin kriime 2x päevas, hommikul ja õhtul. Ühe nädalaga paranesid kriimud märgatavalt. Koorik oli pehmem ning tundus, et ka sügelus vähenes. Küünistused jätavad ka arme ja kuna Sabiinel puudub aluskarv, on need tema nahal väga märgatavad. Haavasalviga on armid kas ära kadunud või muutunud vähemärgatavaks.

Kuigi polnud plaanis haavasalvi katsetada torkehaaval, siis õnnetul kombel astus Sabiine tavapärasel jalutuskäigul endale jalga viirpuu okka ning hakkas tugevalt lonkama. Pärast jala puhastamist ja desinfitseerimist oli esmaseks ravimeetmeks haavasalvi peale määrimine. Ma ei oska nüüd öelda, kas põhjus peitub haavasalvis või milleski muus, aga põletikku tal sinna ei tekkinud ning lonkamine kadus paari-kolme päevaga.

Planeeritult oli katsetada haavasalvi nii talvistes kui ka suvistes tingimustes, sest Platinum SkinCare on lisaks kasutatav ka käpavahana. Külma kaitseks määrisin salvi käpapadjanditele kuskil 15 minutit enne õue minekut, et oleks aega ka imendumiseks. Padjandid jäid lumel kõndimise järgselt pehmeks ning samuti ei tekkinud lõhesid. Enne linnatänavatele jalutama minemist määrisin salvi ka Sabiine kõhule, sest eelmisel talvel tekitas tänavatele puistatud sool tema kõhule punetavad ja krobelised laigud. Käpapadjandid ei mõranenud enam, olid peale pikaaegset salvi kasutamist pehmed ning sarnaseid laike, nagu eelmisel talvel, ei tekkinud.

Sabiine põhilised jalutuskäigud on looduses ning asfaldile ta väga ei satu, kuid selle suve esimesel soojal päeval, mil Sabiine minuga linnatänavatel kaasas oli, tundsin puudust käpavahast – oli aru saada, et asfaldil või tänavakividel kõndides on maapind liiga kuum ja tema käpad vajaksid kaitset. Järgmistel kordadel olin juba teadlikum ning enne jalutuskäiku määrisin tema käpapadjandeid salviga. Kevadel, soojemate ilmadega, ilmusid välja esimesed putukad, kes muidugi Sabiinet hammustasid. Sabiine on putukahammustuste suhtes tundlik ning lühikese ajaga tekkisid hammustuskohtadele punased punnid, mis tekitasid ilmselt tugevat sügelust, sest Sabiine oli olukorrast nähtavalt häiritud. Määrisin haavasalvi putukahammustusele – ühe määrimiskorraga kadus nii punetus kui ka sügelus. Suvel on putukaid liikvel rohkem ning ka nende hammustused on mürgisemad, mistõttu on Sabiinel aegajalt nahal suured sügelevad punnid ja punased laigud, millest mõned on isegi kergelt põletikulised. Selliste hammustuste puhul ei piisa ühest määrimiskorrast, vaid määrin hammustuskohti 2-3x päevas. Lühikese aja jooksul leevendab salv sügelust, kuid punnid kaovad alles umbes 3 päeva pärast.

Platinum SkinCare haavasalv toidab ja hellitab nahka, tehes selle pehmeks ja elastseks. Sügelemine nõrgeneb ja kiusatus kratsida, närida või lakkuda väheneb. Haavasalvi puhul meeldis jällegi see, et tegemist on 100% loodusliku tootega. Samuti ei sisalda salv mineraalõlisid, kunstlikke säilitusaineid, parabeene, värvaineid, emulgaatoreid, alkoholi. Alguses oli salv purgis tahke, naha soojusega muutus pehmemaks ja seda oli võimalik nahale määrida.

Salvis sisalduvad taimsed ekstraktid annavad tootele minu jaoks meeldiva lõhna, kuid mulle suureks üllatuseks ei tekkinud Sabiinel esialgu mingit tahtmist seda ära lakkuda. Lõhn ei olnud tema jaoks eemaletõukav, kuid samas takistas soovi seda lakkuda. Haavasalvi puhul on see veel eriti oluline, sest paljud koerad, nagu ka Sabiine, armastavad lakkuda kõiksugused kreeme ja salve enda nahalt kohe, kui need peale määritakse. Nüüdseks on Sabiine ka salvi lõhnaga harjunud ning üritab seda ära lakkuda. Lakkumise takistada, püüan ta tähelepanu muude tegevustega köita, näiteks kannan haavasalvi nahale enne õue minemist või annan talle närimismaiuse, et salvil oleks aega toimida.

Platinum SkinCare haavasalv on minu arust toode, mis peaks igal loomaomanikul esmaabivahendina kodus olemas olema. Oma kasutusvõimaluste mitmekesisuse tõttu asendab see vajaduse mitmeks erinevaks tooteks. Lisaks jätkub ühest purgitäiest pikemaks ajaks – poole aastase kasutusega on kulunud umbes kolmandik tootest.

Autor: Kadi-Mari