Toredad tegevused, kui õues on liiga külm või porine

11.03.2021

Kindlasti on koeri, kellele talv ja miinuskraadid ei meeldi (eriti koerad, kellel pole väga karva), seega tuleks leida erinevaid tegevusi, et koer toas pahandusi tegema ei hakkaks. Koerte puhul on väga oluline, et nad saaksid igapäevaselt nii mentaalselt, kui ka füüsiliselt „väsitatud“. Õnneks on mitmeid toredaid tegevusi, mida saab koertega toas teha, et õhtuks oleks voodi kõrval väsinud ja õnnelik koer.

  • Peituse mäng – jah, ka koertega saab peitust mängida! Peituse mängimine tugevdab Sinu ja koera vahelist suhet ning annab koerale nii füüsilist, kui ka vaimset tegevust. Pane koer kas istuma või lamama ja mine peida ennast kiirelt ära. Veendu aga, et koer Sulle ei järgneks. Kui oled ennast ära peitnud, siis anna talle vabastav käsklus ja oota kuniks koer Sind üles leiab. Kui koer on Sind leidnud, siis kiida teda ohtralt andes talle häälega kiitust, kui ka maiust/mänguasja vms, mis Sinu koerale kõige parem preemia on.
  • Köievedu – see on mäng, mis aitab nii omanikul, kui ka koeral oma füüsist treenida. Kasuta köieveoks mingit tugevat ja vastupidavat pikka mänguasja/nööri, mida saab tirida ja sikutada. Küll aga ole ettevaatlik, et Sa liiga kõvasti ei tiriks ega sikutaks, et koera hambad kuidagi viga saaks. Aeg-ajalt lase koeral võita ja kiida teda selle eest.
  • Õpetage koerale mõni uus trikk – kindlasti on trikke, mida Sinu koer veel ei oska. Talvised külmad õhtud on just ideaalsed uute trikkide õppimiseks. Kindlasti tuleb uute trikkide puhul teha esialgu pigem vähe korduseid ja alati lõpetada positiivselt. Mõningad näited mida võiks koerale õpetada: lehvita, keerutamine (mõlemale poole), kaheksa (jalgevahel), tagurdamine.
  • Kolm topsi – see on hea ninatöö mäng. Aseta koera ette kolm topsi ja lase koeral vaadata millise alla Sa maiuse asetad. Kui maius pandud, anna koerale vabastav käsklus, et ta saaks otsida millise topsi all maiused on. Kui koer valib õigesti, siis kiida teda korralikult. Kui koer saab ülesandega hakkama, proovi asi natuke keerulisemaks teha ning hakka topse omavahel segama ja lase seejärel jällegi koeral õige üles leida.
  • Õpeta koer enda järelt koristama – kindlasti on ka teie peres koeral rohkem kui üks mänguasi ja nii need mööda elamist laiali rändavad. Kui Sul on aga mänguasjakast, siis õpeta koerale kuidas oma mänguasjad kokku korjata. Selleks lase tal mänguasi hambusse võtta ja pane tema näo juurde mänguasjakast. Seejärel anna vabastav käsklus ja kui mänguasi kukub kasti, siis kiida koera. Antud harjutuse juures võib kasutada ka klikkerit. Seejärel hakka vaikselt mänguasjakasti tema näo juurest kaugemale liigutama, kuniks ta ise selleni läheb ja mänguasja sinna asetab.

Antud harjutuste juurde sobib ideaalselt kasutada Platinum Click-Bits maiuseid, mis on paraja suurusega, et koera kiirelt premeerida! Jaga meie sotsiaalmeedia kontodel Facebookis ja Instagramis ka enda lemmikuid tegevusi mida oma neljajalgse sõbraga kodus teha, kui õues on liiga külm, et nina pikemaks ajaks välja pista või lihtsalt nii porine ja märg, et kohe üldse ei taha õue minna.

Autor: Gete (www.instagram.com/roccoxraphael)